Jump to content
Ελενη Δελη Βασιλης Λιτσας

Golf 4 sr 1.6 βοήθεια

Recommended Posts

Καλησπέρα στην ομάδα.  Είμαι κάτοχος ενός golf 4 sr  .θα ήθελα την γνώμη σας .το μοτερακι είναι στης 275000 και πλέον καίει λαδια...Είμαι στα 2 να το κανω επισκευή η να βάλω ένα άλλο μεταχειρισμένο??? Ευχαριστώ έκτον προτέρων. 

Edited by Ελενη Δελη Βασιλης Λιτσας
Link to comment
Share on other sites

Το μεταχειρισμένο μάλλον θα σου πάει φτηνότερα, αλλά από την άλλη είναι και σε τι μοτέρ θα πέσεις.

Εγώ στο ίδιο αυτοκίνητο έχω βάλει 2 μεταχειρισμένα μοτέρ. Το πρώτο το 2006, το οποίο ήταν διαμάντι και μου έβγαλε 180.000 δύσκολα χλμ (τα 60.000 με υγραέριο) και το δεύτερο πριν 2-3 μήνες, το οποίο πάει πολύ καλά, αλλά ψιλό τσιμπάει λάδια (είμαι στη φάση που το αξιολογώ ακόμα)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το λίτρο στα 1000χλμ φριτεζα....εβαλα και 15-40 και η κατανάλωση έμεινε ίδια.και ο καπνός πάει σύννεφο... αλαγη μοτέρ μου είπαν 500 το μοτέρ 250 εργασια και κάνα 200 λέω εγώ αναλώσιμα συνολο950. Για επισκευή μου είπαν γύρω στο 1000 .ευχαριστώ για την απάντηση σου. Και μια ερώτηση αν γνωρίζει κανείς για Θεσσαλονίκη που να κοιτάξω για μοτέρ αν έχει κάποιος κάποιο γνωστό να με στείλει?

Edited by Ελενη Δελη Βασιλης Λιτσας
Link to comment
Share on other sites

να πας να το φτιαξεις.

στη θεση σου θα εδινα 1000 και θα ειχα σχετικα καινουριο κινητηρα...

δεν θα θελα να δωσω 1000 για να δω αν τελικα ειμαι τυχερος.ουτε καν

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Επισκευή πιο φτηνά θα σου βγεί, απλά για ένα μαγαζί είναι πιο εύκολο το βάλε βγάλε και δεν έχει ευθύνη.

Χάνει λεφτά το μαγαζί γιατί στο μηχανουργείο θα δώσεις κι εκεί ένα μερίδιο.

 

Κάνε μια λίστα αναλώσιμα και εργατικά με τον τεχνικό και άνοιξέ το να δεις πως είναι και προχώρα.

Ελατήρια πιστονιών, τσιμουχάκια βαλβίδων και οδηγούς γι΄αρχή και φουλ αναλώσιμα και θα είναι οκ.

 

Και μην βάζεις χοντρόλαδα κάνεις ζημιά περισσότερη στο μοτέρ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.