Jump to content
Psarakis07

Αλλαγη μετώπης

Recommended Posts

Ξερει καποιος αν η μετωπη απο το

golf v tdi(diesel) κανει για το golf v tsi 1.4 140hp;

Κ αν ο προφυλακτηρας απο το fsi κανει για το tsi?

Ευχαριστω;

Edited by Psarakis07
Link to comment
Share on other sites

39 λεπτά πριν , Psarakis07 said:

Ξερει καποιος αν η μετωπη απο το

golf v tdi(diesel) κανει για το golf v tsi 1.4 140hp;

Κ αν ο προφυλακτηρας απο το fsi κανει για το tsi?

Ευχαριστω;

Οι μετωπες κάνουν κ ο προφυλακτήρας του TSI με του FSi ίδιος.. του gt Sport και του gti χρειάζονται άλλη μέτωπη..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Φιλε αν κ δεν σε ξερω συγνωμη που σε διορθωνω αλλα η μετωπη του tsi δεν ειναι ιδια με του fsi γιατι το tsi εχει κ το intercooler κ αλλαζει η μετωπη στο μεγεθος.

απλα ρωταω γιατι για το tdi δεν γνωριζω καν

Link to comment
Share on other sites

Οι μετωπες κάνουν κ ο προφυλακτήρας του TSI με του FSi ίδιος.. του gt Sport και του gti χρειάζονται άλλη μέτωπη..+προφυλακτηρα




Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 14.3.2018 at 7:24 ΜΜ, Psarakis07 said:

Φιλε αν κ δεν σε ξερω συγνωμη που σε διορθωνω αλλα η μετωπη του tsi δεν ειναι ιδια με του fsi γιατι το tsi εχει κ το intercooler κ αλλαζει η μετωπη στο μεγεθος.

απλα ρωταω γιατι για το tdi δεν γνωριζω καν

Κανένα πρόβλημα φίλε..του Tsi με του fsi έχουν τους ίδιους προφυλακτήρες αρα κ τις ίδιες μετόπες.. αν κάποιος με με Tsui θέλει να βάλει τον προφυλακτήρα από gt gti πρέπει να αλλάξει μετόπη,.. το ιντερουκουλερ που λες είναι το ίδιο μέγεθος με το ψυγείο του Fsi..το ξέρω αυτό γιατί παλιά είχα το tsi rline και έκανα αλλαγές με προφυλακτηρες..

Link to comment
Share on other sites

On 15/3/2018 at 8:44 ΜΜ, mike-r32 said:

Κανένα πρόβλημα φίλε..του Tsi με του fsi έχουν τους ίδιους προφυλακτήρες αρα κ τις ίδιες μετόπες.. αν κάποιος με με Tsui θέλει να βάλει τον προφυλακτήρα από gt gti πρέπει να αλλάξει μετόπη,.. το ιντερουκουλερ που λες είναι το ίδιο μέγεθος με το ψυγείο του Fsi..το ξέρω αυτό γιατί παλιά είχα το tsi rline και έκανα αλλαγές με προφυλακτηρες..

Ερωτηση φιλε μου.εγω απλα θελω να αλλαξω την μετωπη μου επειδη εχει σπασει κ εχω βρει μια μετωπη απο vw golf 5 tsi gt.

1ον κανει στο αμαξι μου;(golf 5tsi 1.4 140hp).

2ον αν κανει θα μπορω να κουμποσω πανω τον προφυλακτηρα που εχω η θα πρεπει να παρω αλλον;

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago , Psarakis07 said:

Ερωτηση φιλε μου.εγω απλα θελω να αλλαξω την μετωπη μου επειδη εχει σπασει κ εχω βρει μια μετωπη απο vw golf 5 tsi gt.

1ον κανει στο αμαξι μου;(golf 5tsi 1.4 140hp).

2ον αν κανει θα μπορω να κουμποσω πανω τον προφυλακτηρα που εχω η θα πρεπει να παρω αλλον;

Φυσικά και κάνει ΑΛΛΑ για να βάλεις προφυλακτήρα πρέπει να επιλέξεις η του gt η του gti η του R32 αν κ δεν θα στο συνιστούσα γιατί θα θες και θόλους μαζί..  του Tsi 140 να ξέρεις ο προφυλακτήρας δεν θα κουμπώσει.. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.