Jump to content
mike-r32

Εισαγωγή αέρα για Golf R32

Recommended Posts

Καλησπερα παιδιά.! Ψάχνω να βάλω για εισαγωγή αέρα βαρελακι  που πιστεύω είναι καλύτερο από φίλτρο χοάνη αλλά δεν ξέρω ποια διάσταση είναι κατάλληλη μήπως μπορεί να με διαφωτίσει κάποιος;;

Link to comment
Share on other sites

λαθος πιστευεις....να βαλεις μια εισαγωγη που ειναι μελετημενη για οτ μοτερ σου και που να αποδιδει...και εισαι το δευτερο ρ32 που την βαλαμε αμα την παρεις και εσυ.και πηρε και τα πανω του λιγακι...αλλα το συνδυασαμε και με εξατμιση κει απρογραμμα εμεις. αναφερομαι σε evoms vflow

kai exei θερμοασπιδα κιολας.

http://www.evoms.com/Evolution_Motorsports_MKV_3_2_V_Flow_VW_Inktake_p/intkvfmk5-r32.htm

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago , XIONOULIS said:

λαθος πιστευεις....να βαλεις μια εισαγωγη που ειναι μελετημενη για οτ μοτερ σου και που να αποδιδει...και εισαι το δευτερο ρ32 που την βαλαμε αμα την παρεις και εσυ.και πηρε και τα πανω του λιγακι...αλλα το συνδυασαμε και με εξατμιση κει απρογραμμα εμεις. αναφερομαι σε evoms vflow

kai exei θερμοασπιδα κιολας.

http://www.evoms.com/Evolution_Motorsports_MKV_3_2_V_Flow_VW_Inktake_p/intkvfmk5-r32.htm

Μισό για να καταλάβω.. είσαι αντίθετος με το βαρελακι που προ  ανέφερα αν καταλαβα καλά.. εγώ έχω βάλει προγραμμα κ από μπροστά μέχρι πίσω εξάτμιση Bull x.. έχω ψαχτεί λίγο στο Ίντερνετ κ έχω δει σε πολλές φωτογραφίες που φοράνε βαρελάκια.. εσυ προτείνεις αυτό καλύτερα;

Link to comment
Share on other sites

Vflow είναι από τις καλύτερες εισαγωγές + ότι "κάθεται" όμορφα στο engine bay.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago , nikdev said:

Vflow είναι από τις καλύτερες εισαγωγές + ότι "κάθεται" όμορφα στο engine bay.

Μόλις το είδα όντως πολύ καλό φαίνεται.. στην τιμή αρκετά ανεβασμένη θα έλεγα η μου φαίνεται..?

Link to comment
Share on other sites

On 19/3/2018 at 7:52 ΜΜ, mike-r32 said:

Μόλις το είδα όντως πολύ καλό φαίνεται.. στην τιμή αρκετά ανεβασμένη θα έλεγα η μου φαίνεται..?

Η σωστή και αξιόπιστη βελτίωση είναι ακριβό σπορ. Άλλωστε το R το αξίζει , δεν συμφωνείς ?

Link to comment
Share on other sites

εμεις https://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/classifieds/cars/photos/12829731/

σε τουτο τα χαμε δοκμιασει ολα.φιλτρο αερος εβομς ,προγραμμα,εξταμιση μαυροειδακος,σαλιας στο προγραμμα.πηρα τα πανω του .αλλα ο ιδιοκτητης αποφασισε να το ξανακανει μαμα και να το πουλησει λογω κυββικων...

εαν ξεκινας τωρα.με αυτα που σου λεω θα πορωθεις.η εβομς αξιζει...την πουλησε ηδη βεβαια σε αλλο ρ32 καποιος αλλος την χαιρεται.το προγραμμα εχει ακομη και ισως την εξατμιση

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago , XIONOULIS said:

εμεις https://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/classifieds/cars/photos/12829731/

σε τουτο τα χαμε δοκμιασει ολα.φιλτρο αερος εβομς ,προγραμμα,εξταμιση μαυροειδακος,σαλιας στο προγραμμα.πηρα τα πανω του .αλλα ο ιδιοκτητης αποφασισε να το ξανακανει μαμα και να το πουλησει λογω κυββικων...

εαν ξεκινας τωρα.με αυτα που σου λεω θα πορωθεις.η εβομς αξιζει...την πουλησε ηδη βεβαια σε αλλο ρ32 καποιος αλλος την χαιρεται.το προγραμμα εχει ακομη και ισως την εξατμιση

Όπως φαίνεται είμαι ακόμα στην αρχή.. εργοστασιακό φίλτρο κουτό με εξάτμιση μπροστά μέχρι πίσω.. μου είπαν ότι επειδή είναι ατμοσφαιρικό δεν θα δω κ κάτι τρομερό από εισαγωγή.. κ εσείς με έχετε πορωσει τώρα κ θα μπω στο ψάξιμο να την βρω την Evoms..!

C60EA21B-D51D-4A31-924C-378C73BF3154.png

57BA16E9-8971-449B-966A-3C8D241F59A5.png

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago , nouli said:

Η σωστή και αξιόπιστη βελτίωση είναι ακριβό σπορ. Άλλωστε το R το αξίζει , δεν συμφωνείς ?

Δεν το συζητώ..! Το αξίζει κ με το παραπάνω..! Αυτοκίνητο με τρελές προοπτικές..!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

κοιτα οτι θα αλλαξει ο ηχος και θα πορωθεις ειναι ξεκαθαρο....απλα λογω ατμοσφαιρας εχουν ενα δικιο στα αλογα....φπε και αν ειχε παρει κανα 20 αλογα...κανε δυναμομετρηση σε ενα δυναμομετρο της επιλογης σου.δεν ξερω αμα εισαι αθηνα να σε στειλω στον φωτεινελη που ειχε και το αλλο ρ32 για να συγκρινεις δεδομενα.αλλα πριν αλλαξεις πηγαινε κανε μια δυναμομετρηση να εχεις μια βαση οτι τοσα ειναι μαμα και μετα ενα ενα που βαζεις τσεκαριζε.καθε 2 η τριτη κυριακη κανουν προσφορες δυναμομετρησεις με 20 ευρο. στο μαχα του φωτεινελη στον πειραια.καλο και αξιοπιστο.

Edited by XIONOULIS
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago , XIONOULIS said:

κοιτα οτι θα αλλαξει ο ηχος και θα πορωθεις ειναι ξεκαθαρο....απλα λογω ατμοσφαιρας εχουν ενα δικιο στα αλογα....φπε και αν ειχε παρει κανα 20 αλογα...κανε δυναμομετρηση σε ενα δυναμομετρο της επιλογης σου.δεν ξερω αμα εισαι αθηνα να σε στειλω στον φωτεινελη που ειχε και το αλλο ρ32 για να συγκρινεις δεδομενα.αλλα πριν αλλαξεις πηγαινε κανε μια δυναμομετρηση να εχεις μια βαση οτι τοσα ειναι μαμα και μετα ενα ενα που βαζεις τσεκαριζε.καθε 2 η τριτη κυριακη κανουν προσφορες δυναμομετρησεις με 20 ευρο. στο μαχα του φωτεινελη στον πειραια.καλο και αξιοπιστο.

Δυστιχως είμαι Γερμανία και Ελλάδα θα έρθω καλοκαίρι με αμάξι.. δυναμό μέτρηση που είχα κάνει εδώ μου είχε βγάλει 276 άλογα.. θα την κάνω την δοκιμή που λες να δω.. από ήχο δεν έχω παράπονο και φίλτρο κουτί πάλι της κακομοίρας γίνεται.. αλλά θα το δοκιμάσω!!

Link to comment
Share on other sites

250 στο στροφαλο και αυτο καινουργιο.,..σε ροδες ειανι λιγοτερο ν αξερεις κατα παραπολυ.και το δυναμομετρο των 276 μην ξαναπας ειναι πολυ μουφα....26 αλογα μαμα δεν γινεται να ειανι παραπανω.εμας εδω το εβγαλε 247

 περιπου...

Link to comment
Share on other sites

θα γελασουμε...θα γινεις φπεκαι στην γερμανια θα φαινεται στο δυναμομετρο 300 αλογα αφου το μαμα το βγαζει 276 και εδω θα εισαι 270...

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago , XIONOULIS said:

θα γελασουμε...θα γινεις φπεκαι στην γερμανια θα φαινεται στο δυναμομετρο 300 αλογα αφου το μαμα το βγαζει 276 και εδω θα εισαι 270...

Όχι δεν κατάλαβες! Έχει ήδη προγραμμα απάνω και έβγαλε 276!  Ότι εδώ Γερμανία είναι ότι να ναι αυτό υσχυει!! Μαμά το ξέρω ότι είναι 250!

Link to comment
Share on other sites

αααα αμα εχεις κανει τα τουπρωτου σταδιου οκ .ναι καπου εκει παει...να λες εκει γερμανια παιζει να ειναι λιγο ποιο σχετικοι απο εδω.γιατι το μοτερ σου πολυ σπανια να το ξερουν εδω να το ρυθμισουν και συν οτι ειναι και δυσκολα να παρεις αλογα...επομενο βημα κομπρεσσορας μεχρι 400 αλογα και εισαι πενα...

Link to comment
Share on other sites

25 λεπτά πριν , XIONOULIS said:

αααα αμα εχεις κανει τα τουπρωτου σταδιου οκ .ναι καπου εκει παει...να λες εκει γερμανια παιζει να ειναι λιγο ποιο σχετικοι απο εδω.γιατι το μοτερ σου πολυ σπανια να το ξερουν εδω να το ρυθμισουν και συν οτι ειναι και δυσκολα να παρεις αλογα...επομενο βημα κομπρεσσορας μεχρι 400 αλογα και εισαι πενα...

Μπα μην το λες.. εδώ είναι ζώα με Ζ κεφάλαιο.. εδώ φαντασου το αμάξι είναι πίτα χαμηλωμένο κ ζήτησα από ένα συνεργείο με υποτιθέμενες βελτιώσεις να μου το ψηλώσει μέχρι και το ειδικό κλειδί πήρα για να το κάνει.. κ τι μου λένε; Δεν ψηλώνει είναι τέρμα ψηλό..μέχρι που το πήγα σε ένα άλλο με αναβατόριο κ το έκανα μόνος μου.. + ότι για να κάνουν κάτι πρέπει να πληρώσεις 100 για το καλημέρα... άσε..

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχ αυτο μαλλον γιατι εχεις αμαξι πολυτελειας,,,,χαχαχαχα και σου λενε αυτος ειναι φραγκατος....ετσι ειναι βρε στο γερμανια...τι νομισες οτι ειναι σαν εδω που παμε στου γιαννη πχ και μας βοηθαει γιατι ειναι της γειτονιας πχ?

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago , XIONOULIS said:

χαχαχαχ αυτο μαλλον γιατι εχεις αμαξι πολυτελειας,,,,χαχαχαχα και σου λενε αυτος ειναι φραγκατος....ετσι ειναι βρε στο γερμανια...τι νομισες οτι ειναι σαν εδω που παμε στου γιαννη πχ και μας βοηθαει γιατι ειναι της γειτονιας πχ?

Όπως τα λες!! Είναι όμως πόλυ ασχετοι.. αν υπάρχει κάποια βλάβη στην Ελλάδα θα κάτσουν πάνω από υο μοτέρ να δουν να βάλουν χέρι.. εδώ διαγνωστικό κ ότι πει αυτό σιγά μην κάτσουν να σκεφτούν τι μπορεί να έχει... κ έτσι λειτουργούν όλοι δυστιχως... 

Link to comment
Share on other sites

wNYvYh.jpg ετσι λεω να το κανεις...οτι καλυτερο για το δικο σου κανα 350 η ισως και 250σε κοστος.δεν θυμαμαι...αλλα να παρεις και την θερμοασπιδα μαζι οπως την εφερα για τουτον

Link to comment
Share on other sites

On 7/4/2018 at 4:14 ΜΜ, XIONOULIS said:

wNYvYh.jpg ετσι λεω να το κανεις...οτι καλυτερο για το δικο σου κανα 350 η ισως και 250σε κοστος.δεν θυμαμαι...αλλα να παρεις και την θερμοασπιδα μαζι οπως την εφερα για τουτον

Ντινάπογιας Νικολής μου μυρίζεται εδώ..! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.