Jump to content
GeorgeSmirlis

Αντηλιακές μεμβράνες Θεσσαλονίκη

Recommended Posts

Καλημέρα στην παρέα. Θέλω να πάω το αυτοκίνητο για τοποθέτηση αντηλιακής μεμβράνης σε όλα τα παράθυρα εκτός του παρμπρίζ αλλά θέλω κάποιον αξιόπιστο και έμπιστο χωρίς να κάνει πρόχειρο δουλειές. Βλέπω αυτοκίνητα στο δρόμο με φουσκάλες και λάθος κοψίματα και φαίνονται κακάσχημα.

Έχουμε κανέναν καλό στην Θεσσαλονίκη που να περνάει αλλά να μην μας ξεκοιλιασει κιόλας;

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε βαλει σε 3 αμαξια στο λιμανι αριστερα στην Masterfilm, δεν ειχα κανενα προβλημα τις δικες μου τις εχω 4 χρονια σχεδον, aswf βαζει, και προπαντων οικονομικα...

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινεις ρωτας και αποφασιζεις, εγω βαση τιμης και ποιοτητας τοποθετησης ειμαι ευχαρηστημενος. Οι δικες μου ειναι οπως την 1η μερα που της εβαλα, δεν εχουν κανει καμια γραμμη στα εμπρος παραθυρα τα οποια ανεβοκατεβαινουν συνεχεια, ουτε απο το καθαρησμα που τα κανω.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ενδιαφέρομε και εγώ για το δικό passat έχετε να προτείνετε η να γνωρίζετε κανένα καλό κατάστημα που να βάζει φιμε . Πουθενά προς νομό Πέλλας???? 

 

Κάπου προς της γύρο περιοχές????

Link to comment
Share on other sites

110€ μου πηρε για corsa, και 120€ για mazda 3, ποιο μπροστα ειχαμε κανει και ενα 5αρι golf, αλλα δεν θυμαμαι τιμη.

Σε κανα 2 που ρωτησα πριν παω εκει, κατω απο 150€ δεν μου ειπαν. Συγγεκριμενα για το mazda ενας ζητουσε 180€ και ελεγε το χαρτι για το κτεο κανει μονο 50€, παπατσιλικια...

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Κατάλαβα. 

Και μια ερώτηση ακόμα, μέχρι πόσο τις εκατό είναι νόμιμο; Πχ 50% σκούρο ή 60%; Θέλω να μαυρίσει λίγο αλλά όχι και να μην βλέπω τίποτα. 

 

 

(Έχω περίπτωση φίλου που για να παρκάρει σε golf 5 κατεβάζει τα παράθυρα:yahoo:)

Link to comment
Share on other sites

Στα μπροστά είναι με διαπερατότητα 70% αν θυμάμαι καλά???

 

Αλλά να ξέρεις ότι στην Αθήνα που είμαι εγώ, το καλοκαίρι του 17 που έβαλα και εγώ φιμε τζάμια σε όλο το corolla που είχα (Εκτός από το μπροστά τζάμι ) έβαλα και εγώ ASWF με 110€ (Χωρίς απόδειξη) . Και μου είπαν και άλλα καταστήματα που βάζουν φίμε,  ότι όπου να ναι περιμένουν να ψηφιστεί νόμος που θα απαγορεύει μια για πάντα της φιμε μεμβράνες στα παράθυρα οδηγού-συνοδηγού πλέων. 

 

Δεν θα επιτρέπετε πλέων κανένα και οποιοδήποτε φιμε μεμβράνεις στα μπροστά παράθυρα και μπαμπρις.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εδώ δεν υπάρχει τέτοιο πραμα στην αμερικα που είναι όλα κατάμαυρα και θέλουν να το κάνουν εδώ. Τεσπά το πολύ το ξηλώνεις από τα μπροστά αν ποτέ ψηφιστεί ο νόμος.

Edited by GeorgeSmirlis
Link to comment
Share on other sites

Αν σε ενδιαφέρει μπορείς να ρωτήσεις και στην carglass για της madico wincoss 75 και onyx55 με 130€ κόστος

 

Εγώ είχα στην και στην corolla και στο Cmax αυτά τα φίμε.

 

 

Τα πίσω που βλέπεις είναι ποιό σκούρα σε σχέσει με τα μπροστά στο παράθυρο οδηγό συνοδηγό.

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχω εμπειρία σε αυτά, δυσκολεύουν το βράδυ; Ειδικά σε παρκάρισμα σε χώρο με λίγο φως και το καλοκαίρι το κρατάνε λίγο πιο δροσερό; 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago , GeorgeSmirlis said:

Επειδή δεν έχω εμπειρία σε αυτά, δυσκολεύουν το βράδυ; Ειδικά σε παρκάρισμα σε χώρο με λίγο φως και το καλοκαίρι το κρατάνε λίγο πιο δροσερό; 

Εγω εχω βαλει το πρωτο νουμερο στα μπροστα και το τελευταιο πισα στα πισω, οπως περιπου του ominus, ακομα και το πρωτο νουμερο κανει δουλεια στο ηλιο, αν δεν βαλεις δεν θα καταλαβεις, το βραδυ εμενα με πρωτο νουμερο δεν με δυσκολεψε ποτε, τις πρωτες μερες ναι, θα εισαι λιγο επιφυλακτικος, αλλα με το που το συνηθισεις τελος. Τωρα για τον ηλιο εμενα επειδη ειναι μαυρο δεν μπωρω να καταλαβω, αλλα ο κολητος μου λεει οτι κανει μεγαλη διαφορα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κάνει δουλειά κρατάει ζέστη. Δεν έχεις θέμα, στο παρκάρισμα δεν είχα κάποιο θέμα ιδιαίτερο μπορούσα να παρκάρω αλλά σε τελείως μέρος χωρίς φως το κατέβασα το παράθυρο δεν με ενοχλεί αυτό το να κατεβάσω το τζάμι για να δω και ποιό καλά 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.