Jump to content
stelaras1

Σοβαρό πρόβλημα με χρώμα

Recommended Posts

Καλησπέρα σας,

 

έχω περίπου 20 μήνες το up, βλέπω ότι σε σχέση με άλλα αυτοκίνητα είτε το opel corsa d που έχουμε στην οικογένεια με το παραμικρό ότι και να πέσει καταστρέφει το χρώμα και θαμπώνει αμέσως η λαμαρίνα..

με κουτσουλίες άντε με τα χίλια ζόρια πες να το δεχτώ (μιλάμε για μεγάλη ευαισθησία πάντα, με το παραμικρό κάτι μένει)

το ποτήρι ξεχείλισε όταν κάποιος εκεί που το είχα παρκάρει παράτησε πάνω κάνα πλαστικό ποτήρι με καφέ..

ιδού το αποτέλεσμα..

τι είναι αυτό που πάει τόσο χάλια; είναι και σε εσάς έτσι ή μιλάμε για καμιά αστοχία ή λάθος κατά την παραλαβή του αυτοκινήτου

Δείτε τη φωτό (είναι από τις προηγούμενες ημέρες που είχαμε φουλ σκόνη - κίτρινο που έχω καθαρίσει λίγο για να φανούν τα σημάδια - που δεν φεύγει με τίποτα)

IMG_20180317_131151.jpg

Edited by stelaras1
Link to comment
Share on other sites

ειχα το mii.το αδερφακι του up.κοκκινο χρωμα.πολυ ευαισθητο.το προσεχα σα τα ματια μου.powerlock καθε τριμηνο.κερακι ανα 6μηνο.οταν εβλεπα κουτσουλια την εβγαζα κατευθειαν αλλα παλι προλαβε να κανει το σημαδι της.απ οτι ξερω αν ειναι ειναι μονης το χρωμα ειναι πιο ευαισθητο απο οτι το μεταλλικο.το δικο σου το μπλε λογικα ειναι μεταλλικο.το σημαδι απο το καφε λογικα θα φευγει.

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ναι είναι μεταλλικό....

δεν ξέρω τι να κάνω πλέον, έχω απελπιστεί..

εκεί που έχουν μείνει πάνω από μια ημέρα κουτσουλιά έχει καεί..

ο καφές ο άτιμος πόσο να έμεινε; 3-4 ώρες...

προσπαθώ προσπαθώ...και δεν φεύγει με τίποτα...

 

να βάλω κάνα χημικό για να δοκιμάσω;

 

φοβάμαι μήπως είναι κάτι ελαττωματικό γιατί δεν εξηγείται.. και στους υπόλοιπους φίλους έτσι είναι;

Edited by stelaras1
Link to comment
Share on other sites

λογικα με μια ψιλη αλοιφη γυαλισματος θα φυγει.μπορει και με πηλο.οσο για τη κουτσουλια θελει γρηγορα να τη βγαλεις.κουτσουλια και ηλιος μαζι τη στεγνωνει πανω στο χρωμα με τη μια

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.