Jump to content
filitsa75

Golf mk7 diesel blue motion 1600

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους! Έχει κανείς golf 7 diesel blue motion 1600? Έχω ένα με 35000χλμ. Καινουργιο το πηρα . Στα 15000 χλμ ξεκίνησε θόρυβος στο λουρί της μηχανής.  Μου άλλαξαν τεντωτηρα(μέσα στην εγγυηση). Τώρα πάλι ξανά ακούγεται θόρυβος από το ίδιο σημείο. Μου κομπλαρει επίσης τo auto hold. Μετά από ένα δίωρο ταξίδι μου έκανε πάλι εντονο θόρυβο στη μηχανή όπως κάνουν οι βαλβίδες αλλά όχι τόσο μεταλλικος.....Τώρα που κάνω λίγα χλμ δεν έχω πρόβλημα.  Από την αντιπροσωπία μου είπαν ότι πρέπει να το κάνει συνέχεια για να καταλάβουν τι συμβαίνει.  Έχει αντιμετώπισει κάνεις τέτοια προβλήματα με golf ?  Ευχαριστώ! 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Έχει κανείς golf 7 diesel blue motion 1600? Έχω ένα με 35000χλμ. Καινουργιο το πηρα . Στα 15000 χλμ ξεκίνησε θόρυβος στο λουρί της μηχανής.  Μου άλλαξαν τεντωτηρα(μέσα στην εγγυηση). Τώρα πάλι ξανά ακούγεται θόρυβος από το ίδιο σημείο. Μου κομπλαρει επίσης τo auto hold. Μετά από ένα δίωρο ταξίδι μου έκανε πάλι εντονο θόρυβο στη μηχανή όπως κάνουν οι βαλβίδες αλλά όχι τόσο μεταλλικος.....Τώρα που κάνω λίγα χλμ δεν έχω πρόβλημα.  Από την αντιπροσωπία μου είπαν ότι πρέπει να το κάνει συνέχεια για να καταλάβουν τι συμβαίνει.  Έχει αντιμετώπισει κάνεις τέτοια προβλήματα με golf ?  Ευχαριστώ! 


Για το auto hold εχει βγει ανανεωση λογισμικου οποτε κλεινεις ραντεβου στη vw και στο φλασαρουν σε ενα διωρακι. Εμενα με ειδοποιησαν επειδη τους το ελεγα σε καθε σερβις. Οσο για τον θορυβο εμενα ο κλασικος θορυβος που κανει το ντιζελ μειωθηκε οταν αλλαξα και εβαλα καλο λαδι (liqui molly top tec 4200). Δουλευει πολυ πιο ηρεμα και με καλυτερη καταναλωση. Με τον ιμαντα δεν ειχα ποτε θεμα μεχρι τωρα (80000 χλμ).


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Ναι θα τους το πω για την ενημέρωση.  Να σαι καλα. Είναι  70χλμ μακριά η αντιπροσωπία για αυτό κολλάω.  Όσο για τα λάδια τα αλλάζουν αυτοί.  Τελευταία που ρώτησα γιατί έχουν τόσο ακριβά μου είπαν ότι έχουν τιτάνιο .  Καλό απόγευμα.  

Link to comment
Share on other sites

44 λεπτά πριν , takpanos said:

Ξαναπηγαινε

Είμαι μακριά αλλιώς θα με έβλεπαν κάθε μέρα χάχα! Θα ξαναπάω...

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα τους το πω για την ενημέρωση.  Να σαι καλα. Είναι  70χλμ μακριά η αντιπροσωπία για αυτό κολλάω.  Όσο για τα λάδια τα αλλάζουν αυτοί.  Τελευταία που ρώτησα γιατί έχουν τόσο ακριβά μου είπαν ότι έχουν τιτάνιο .  Καλό απόγευμα.  

Δυστυχως οσο ειχα εγγυηση πηγαινα στην κωλο-καρεντα. Μολις τελειωσε ειχα το μαστορα μου και βαζουμε οτι τηγανολαδο θελουμε . Αλλαζω λαδια κομπλε με 70€ ενω στην κατεντα ηταν μινιμουμ 140.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα περίπου τόσο μου παίρνουν! Πανάκριβα! Λες και τρέχουμε στους αγώνες τηςformula! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.