Jump to content
MadBull

rcd510 ή rcd330 σαν αντικατάσταση του rcd210;

Recommended Posts

Καλησπέρα σας ...Πριν από λίγες μέρες απέκτησα ένα Polo 6τ του 2010 ... και φυσικά έχει το στάνταρ rcd210 μέσα ...Θέλω να αλλάξω την πηγή ... Και τώρα η απορία μου είναι .. Να κοιτάξω για μεταχειρισμένο 510 ή για 330  που έχει και bluetooth... κάποια στιγμη στο μέλλον θέλω να του βάλω και χειριστήρια στο τιμόνι ... καθώς και κάμερα οπισθοπορείας ή αισθητήρες παρκαρίσματος ...Θα ήθελα την γνώμη από τους κατόχους τον άνω συσκευών ...

Edited by MadBull
Link to comment
Share on other sites

Για την μονάδα εγώ που έχω την 510 στο Passat ειμαι ευχαριστημένος το μόνο κακο που έχει είναι ότι Δυστυχώς λόγο τρικυμίας vw δεν έχω την μονάδα Bluetooth που χρειάζεται για να βάλω το τηλέφωνό.

Πάει ξεχωριστή αυτό.

 

Το 330 που λες είσαι σίγουρος ότι έχει ενσωματωμένο Bluetooth???.

 

Για τα χειριστεί το είχα ψάξει και εγώ όταν είχα το polo 6R μιας και είχα κάνει το λάθος να πάρω το αμάξι χωρίς αυτά. 

Απ'όσο είχα ψάξει εγώ δεν είναι εύκολο να γίνει, θέλει τιμόνι καλωδίωση και την μονάδα που είναι για τα χειριστήρια. 

Στο θέμα τιμόνι δεν προχώρησα ποτέ.

 

Στο θέμα αισθητήρες παρκαρίσματος η κάμερα, εσύ τι από τα δύο θέλεις???

 

Είχα βάλει αισθητήρες από την vw γύρο στα 100€ όταν πήρα το αμάξι.  

Δεν μου έβγαλε κάποιο θέμα.

 

στην corolla που είχα, της είχα βάλει αισθητήρες μόνος μου σχετικα εύκολο στην εγκατάσταση τους. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ... το 330 που είδα εχει bluetooth  ενσωματωμένο ...  δεν ξέρω τι βολεύει τελικά καλύτερα ... κάμερα ή αισθητήρες

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα εγώ που είχα και στα 3 αμάξια μου αισθητήρες, δεν μπορώ να πω ότι είχα κάποια δυσκολία??

 

Όχι όμως ότι θα χάλαγε να είχα και την κάμερα για να βλέπω πίσω.

 

Πχ στο Passat που έχω τώρα έχει τους μαμά αισθητήρες παρκαρίσματος μπρος και πίσω.

 Αν είχα και μια κάμερα στο Passat θα βόλευε ακόμα περισσότερο. Ποιο πολύ για να έχω καλύτερη εικόνα  στην απόσταση 

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα βολεύει αν και θεωρώ δεν είναι απαραίτητη όπως οι αισθητήρες. Απ την άλλη πρέπει να έχεις πάντα τους αισθητηρες σε καλή κατάσταση γιατί πχ αν έχουν πολύ σκόνη πάνω, μπορεί κ να μην λειτουργήσουν σωστά όταν τους χρειαστείς.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα λειτουργουν και σκονισμενοι μην υπερβαλουμε


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.