Jump to content
evangelos2c

Θορυβο σε υψηλη ταχυτητα με αερα

Recommended Posts

Καλησπερα ειμαι κατοχος ενος golf tdi mk6 και χθες ενω ημουν στην αθηνων πατρων και ειχε δυνατο αερα ακουγοταν απο την πορτα του οδηγου ενας θορυβος σαν να περναει αερας απο καπου.ειναι κατι  φυσιολογικο(πχ απο την αντισταση του αερα στο καθρεπτη να ακουγεται ) ή να φταιει κατι αλλο?εχει τυχει σε εσας κατι παρομοιο?μηπως να θελει κανα λαστιχο στην πορτα αλλαγη?

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ φίλε μου το ίδιο ακούω μετά τα 100 χλμ και όσο αναβαίνει η ταχύτητα αυξάνεται και το φύσιμα του αέρα. Τα λάστιχα φαίνονται να πατούν καλά στην πόρτα. Δεν ξέρω τί είναι, αν βρεις λύση πες μας

Link to comment
Share on other sites

On 11/4/2018 at 12:49 ΜΜ, tsi sta said:

Και εγώ φίλε μου το ίδιο ακούω μετά τα 100 χλμ και όσο αναβαίνει η ταχύτητα αυξάνεται και το φύσιμα του αέρα. Τα λάστιχα φαίνονται να πατούν καλά στην πόρτα. Δεν ξέρω τί είναι, αν βρεις λύση πες μας

το περιεργο ειναι οτι στην διαδρομη πατρα αθηνα δεν το εκανε ενω στο γυρισμο που ειχε δυνατους ανεμους(το καταλαβαινες) τον εκανε το θορυβο σαν να μπαινει αερας απο καπου..για τα λαστιχα το κοβω,.θα το κοιταξω απο δευτερα καποια στιγμη και θα σε ενημερωσω,..

Link to comment
Share on other sites

On 12/4/2018 at 7:08 ΜΜ, activious said:

φορας ανεμοθραυστες?

οχι εχει καποια σχεση αυτο?

 

 

Edited by activious
merge
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago , evangelos2c said:

οχι εχει καποια σχεση αυτο?

 

 

σε εμενα που εχω ακουγετε ακριβως το ιδιο που λες..αλλα οταν βγαζω τους ανεμοθραυστες,σταματαει..

Link to comment
Share on other sites

54 λεπτά πριν , activious said:

σε εμενα που εχω ακουγετε ακριβως το ιδιο που λες..αλλα οταν βγαζω τους ανεμοθραυστες,σταματαει..

το περιεργο ειναι οτι φαινεται σαν να μπαινει αερας απο καπου..ο ανεμοθραυστης μπορει να μετακινει λιγο τα λαστιχα 

Link to comment
Share on other sites

44 λεπτά πριν , activious said:

τοτε πηγαινε σε λαμαρινα να σου κοιταξει την πορτα,μηπως θελει ρυθμσμα.

Τα λαστιχα ειναι πιο απιθανο?ο λαμαρινας τι θα κανει?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήγα και σε λαμαρινά για ρύθμιση αλλά δεν είδα διαφορά. Μέχρι και χαρτοταινίες γύρω από τα παράθυρα και τις πόρτες έβαλα και πάλι δεν είδα διαφορά. 'Εκλεισα καθρέπτες, έβγαλα υαλοκαθαριστήρες και πάλι καμμία διαφορά. Ο λαμαρινάς μου είπε μπορεί να είναι κάτι από μπροστά (φτερό, προφυλακτήρας ...............). Εδώ να σημειώσω ότι είμαι λίγο περίεργος με τους θορύβους. Δηλαδή ακούγεται μόνο αν δεν έχω μουσική και δεν μιλάει κανένας μέσα. Αλλά και αυτό το λίγο με εκνευρίζει. Ρίχτε καμμιά ιδέα τί κάνουμε??

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να σου πω σιγουρα,αλλα καλο ειναι να ξεκινησεις απο εκει...αν δεν χαθει ο θορυβος,τοτε παμε στο επομενο βημα,που ισως ειναι τα λαστιχα..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.