Jump to content
Guest

New Tiguan 1.4 TSI 150PS 4Motion DSG6 Advance+extras

Recommended Posts

Καλησπέρα στην παρέα και από εμένα. 

Mετά από αναμονή 3.5 μηνών παρέλαβα εχθές το νέο μου αυτοκίνητο,

ένα Tiguan 1.4 TSI 150PS 4Motion DSG6 στην έκδονη Advance με τα παρακάτω extras:

  • Ασημί Μεταλλικό “Tungsten”
  • Προβολείς LED Basic με φώτα ημέρας LED
  • Ηλεκτρικά συρόμενη / ανακλινόμενη γυάλινη πανοραμική οροφή
  • Ζάντες αλουμινίου  ‘’Kingston’’  7J x 18  με ελαστικά mobility 235 / 50 / R18
  • Ταπετσαρία σε συνδυασμό ύφασμα / microfleece ArtVelours
  • Top Comfort καθίσματα εμπρός, θερμαινόμενα, με οσφυική υποστήριξη 
  • Κάθισμα οδηγού ergoComfort 14 κατευθύνσεων (6 ηλεκτρικές) με λειτουργία μασάζ
  • Active Info Display 
     

Πρώτες εντυπώσεις καλές αν και είναι αρκετά νωρίς.

Εύχομαι ασφαλή και απροβλημάτιστα χλμ σε όλους και γρήγορη παραλαβή σε όσους περιμένουν το νέο τους αυτοκίνητο.

 

IMG_5299.JPG.b840b06ea952ac18a74351533f1358e1.JPGIMG_5331.thumb.JPG.57ab08921c3b686568fd830b55a555b0.JPGIMG_5305.thumb.JPG.7cfa61c464962535b004e5f964b89109.JPG

 

Edited by Frezas
Link to comment
Share on other sites

Guest Polakias TDI

Καλορίζικο & καλοτάξιδο! Προσωπικά το βρίσκω ΠΑ ΝΕ ΜΟΡ ΦΟ! Πολύ ωραίο το χρώμα, ωραίες ζάντες! Να το χαρείς με πολλά & απροβλημάτιστα χιλιόμετρα!

Link to comment
Share on other sites

welcome.με γειες και καλα χλμ ..το τιγκουαν ειναι πολυ στιβαρο και εχει καλο πατημα θα το δεις και εσυ αυτο,αν εχεις σπορ αναρτηση θα δεις οτι δεν παιρνει και κλισεις ευκολα σε κλειστες στροφες παρολο το υψος του...κατα τα αλλα ειναι συν για την μεταφορα οικογενειας.η ιπποδυναμη ειναι ικανοποιητικη για μεσα στην πολη και σε ταξιδι πιστευω το χει ανετα μεχρι τα νορμαλ 120.τα 25 κιλα ροπη λαχανιαζουν μετα τα 120 απο οτι εχω παρατηρησει απτο ιδιο σασι.1600 κιλα λογικα καιπαραπανω θα εισαι και συ λογω ηλιοροφης κιολας.ολα αυτα μετρανε αλλα οκ για αρχη καλα ειναι και βλεπουμε.δες και τα λινκ με τα πραγμτα που μπορεις να φερεις απτο αλι εχπρες η εβαυ για να το καλωπισεις και αλλο οπως εσυ το θες .και οπως ειπαμε καλη αρχη και καλα ταξιδια

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το καλώσορισμα και τα καλα σας λόγια.

 

Και εγώ το φοβάμαι το γκάζι του δλδ αν θα μπορεί να ταξιδεύει αξιοπρεπώς με λίγο πιο υψηλές ταχύτητες όπως συνήθιζα και με τι καταναλώσεις επίσης,

καθώς μόνο ταξίδια θα κάνω με αυτό και δε ταξιδεύω με 120-130.  Μέσα στην πόλη υπάρχει μικρότερο και σκούτερ κυρίως. 

 

Υπάρχει βέβαια και η δυνατότητα επανα-προγραμματισμού για να πάρει άλογα και ροπή αλλά δε ξέρω αν θα το κάνω όσο θα είναι σε εγγύηση 

και επειδή το έχω πάρει με το 4ALL πρόγραμμα έχει προπληρωμένα τα σερβις και την εγγυηση για 4 χρόνια και δε ξέρω μην μου δημιουργήσουν θέμα 

στις αντιπροσωπίες.  Δε ξέρω αν έχει κάποιος εμπειρία πάνω σε αυτό το θέμα που με ενδιαφέρει.

 

Σίγουρα θα προχωρήσω άμεσα σε αγορά κάποιων αξεσουάρς όπως λαστιχένια πατάκια μέσα και στο χώρο αποσκευών για αρχή και έπειτα θα δω τι άλλο μπορεί

να μου λείπει ή να χρειάζομαι.

 

Στα πρώτα 100κμ που έχω κάνει καλές εντυπώσεις έχω από στιβαρότητα και ελπίζω να μην έχω τριγμούς και θορύβους στο μέλλον γιατί με εκνευρίζουν αφάνταστα.

Το επόμενο ΣΚ θα κάνω ένα ταξίδι 800κμ περίπου οπότε θα έχω μια πιο καλή εικόνα. 

 

Τώρα όσον αφορά το στρώσιμο, δε το πιέζω όταν επιταχύνω για την ώρα και στο ταξίδι λέω σταδιακά να το πηγαίνω έως 150κμ. 

 

Καλή συνέχεια και θα τα λέμε!

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο και καλοταξιδο!

μεχρι 3χιλ. στροφες για τα πρωτα 1500χλμ, αυτό μεταφράζεται γυρω στα 140χλμ.

επισης, όχι απότομες επιταχύνσεις.

Link to comment
Share on other sites

τα ιδια πακετα εχουμε . για 4 χρονια δεν το ακουμπας .προγραμμα το ξεχνας

Link to comment
Share on other sites

Thnx guys!

 

Για γνήσια αξεσουάρς απο εδώ VW εχει ρωτησει κανεις;

Είναι πολύ ακριβα;

Σκέφτομαι για αυτο το διαχωριστικό με το χωρο αποσκευων https://shop.ahw-shop.de/original-vw-tiguan-ii-mqb-trenngitter-hundeschutzgitter-kofferraum-5na017221 

όπως και κάποια άλλα πράγματα.

Η τιμή εδω παίζει να είναι πολυ πιο ακριβη απ' οτι εξω; 

 

Edited by Frezas
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.