Jump to content
OMINUS

Εσωτερικός Και Εξωτερικός Φωτισμός LED PASSAT B7

Recommended Posts

11 λεπτά πριν , OMINUS said:

 

Νομίζω ότι εύκολα κουμπώνει, δεν αντιμετώπισα θεμα εκεί, ποιο πολύ με δυσκόλεψε να βγάλω το καβούκι , παρά το τζάμι      

οκ σ ευχαριστω για μια ακομη φορα..

ξερεις τι γινεται εχω αλλαξα τα φαναρια που ειχα προβλημα με πολυμερισμο του πλαστικου εχω αλλαξει ολες τις λαμπες μεσα εξω σε ψυχρο λευκο

και μου εχουν μεινει μονο οι καθρεπτες..αλλα φοβαμαι να τους βαλω χερι και το σκεφτομαι..

Link to comment
Share on other sites

5 λεπτά πριν , JOHNKK01 said:

οκ σ ευχαριστω για μια ακομη φορα..

ξερεις τι γινεται εχω αλλαξα τα φαναρια που ειχα προβλημα με πολυμερισμο του πλαστικου εχω αλλαξει ολες τις λαμπες μεσα εξω σε ψυχρο λευκο

και μου εχουν μεινει μονο οι καθρεπτες..αλλα φοβαμαι να τους βαλω χερι και το σκεφτομαι..

Τι να σου πω, σε αυτό εσύ ξέρεις τώρα. 

 

Δική σου απόφαση είναι

 

Link to comment
Share on other sites

2 λεπτά πριν , OMINUS said:

Τι να σου πω, σε αυτό εσύ ξέρεις τώρα. 

 

Δική σου απόφαση είναι

 

σκεφτομαι να ρωτησω σε κανενα εξουσιοδοτημενο ή σε κανενα καλο φαναρτζιδικο ποσο θελουν να μου το κανουν αυτοι κι αν ειναι μεχρι 30- 40 ευρω να το κανω εκει..

Link to comment
Share on other sites

16 λεπτά πριν , JOHNKK01 said:

σκεφτομαι να ρωτησω σε κανενα εξουσιοδοτημενο ή σε κανενα καλο φαναρτζιδικο ποσο θελουν να μου το κανουν αυτοι κι αν ειναι μεχρι 30- 40 ευρω να το κανω εκει..

Δεν το γνωρίζω αυτό??

 

Δεν έχω ιδέα ,πραγματικά...

Link to comment
Share on other sites

On 27/5/2018 at 11:54 ΜΜ, OMINUS said:

Καλησπέρα. 

 

Εδώ και αρκετές ημέρες άλλαξα τα φώτα στην καμπίνα του Passat μου.

 

1.jpg.207c07398f116c14138e00977eb519b7.jpg

 

 

 

 

Πάμε σε κάποιες λεπτομέριες που Ίσως Πολύ να μην ξέρατε η να μην το γνωρίζατε καθόλου.

 

Καταρχάς πάμε στα απλά,  η λάμπες που θα χρειαστείτε είναι T10 (W5W).

 

Σε LED Θα χρειαστείτε 5 λάμπες τέτοιες Τ10(W5W)  

Η οποίες θα πρέπει να είναι can bus.

 

Αλλιώς εξακολουθούν η και να μην σβήνουν τα led τα οποία δεν είναι can bus.

 

 

 

Πάμε τώρα σε κάποιες λεπτομέριες η οποίες Καλώ είναι να της γνωρίζετε (Όχι μόνο η κάτοχοι Passat αλλά και Golf polo κτλ.)

 

Στο PASSAT B7 . Δεν είναι απαραίτητο να βάλετε στην πίσω πλαφονιερα λάμπες led CAN BUS.

 

Εγώ στο πίσω φωτιστικό έχω βάλει 3 λάμπες led η οποίες δεν είναι can bus και σβήνουν ΚΑΝΟΝΙΚΆ.

 

ΑΛΛΆ στο φωτιστικά το μπροστά εκεί θα πρέπει να βάλετε 2 λάμπες LED can bus  γιατί η μπροστά πλαφονιερα  έχει σύστημα can bus ενώ η άλλη πίσω ΌΧΙ!!!.

 

 

Με ποιό απλα λόγια για να μην σας μπερδεύω, αν έχετε 3 λάμπες led (που δεν είναι can bus ) αυτές Μπορείτε να της βάλετε στο ΠΊΣΩ ΦΩΤΙΣΤΙΚΌ.

 

ΑΝ ΈΧΕΤΕ 2 λάμπες LED ( που είναι can bus) αυτά θα της βάλετε ΣΤΟ ΜΠΡΟΣΤΆ ΦΩΤΙΣΤΙΚΌ.

 

Δεν υπάρχει λόγος να αγοράσετε πολλές λάμπας can bus .

καλησπερα και παλι..

ενω αλλαξα ολα τα λαμπακια μεσα και δουλευουν χωρις προβλημα (περιμενω και απο το ebay αυτα για τα σκιαδια και το πορτ μπαγκαζ)

εχω ενα θεμα με αυτα της πινακιδας..εχω δοκιμασει τα παντα..μεχρι που εβγαλα τις ψειρες led απο τα μπροστινα φαναρια που δουλευουν can bus χωρις προβλημα και τις εβαλα 

στην πινακιδα και παλι αναβει το μυνημα ελεγχου φωτα πινακιδας..εσυ στην πινακιδα εχεις αλλαξει? αν ναι τι εβαλες?

ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν , JOHNKK01 said:

καλησπερα και παλι..

ενω αλλαξα ολα τα λαμπακια μεσα και δουλευουν χωρις προβλημα (περιμενω και απο το ebay αυτα για τα σκιαδια και το πορτ μπαγκαζ)

εχω ενα θεμα με αυτα της πινακιδας..εχω δοκιμασει τα παντα..μεχρι που εβγαλα τις ψειρες led απο τα μπροστινα φαναρια που δουλευουν can bus χωρις προβλημα και τις εβαλα 

στην πινακιδα και παλι αναβει το μυνημα ελεγχου φωτα πινακιδας..εσυ στην πινακιδα εχεις αλλαξει? αν ναι τι εβαλες?

ευχαριστω πολυ.

Κάτσε γιατί με μπέρδεψες τώρα? 

 

Στης πινακίδες τι να αλλάξω Ακριβώς? αφού έχει led εργοστασίου εκεί γιατί να τα αλλάξω?

 

Τι εσένα δεν έχει led φωτιστικά από το εργοστάσιο???

Τι μοντέλο είναι το δικό σου και τι έκδοση.

 

Για να σου βγάζει ενδεικτικό στα φώτα πινακίδας τότε μάλλον αυτά που έβαλες δεν είναι can bus και στα πούλησαν για ότι είναι..

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago , OMINUS said:

Κάτσε γιατί με μπέρδεψες τώρα? 

 

Στης πινακίδες τι να αλλάξω Ακριβώς? αφού έχει led εργοστασίου εκεί γιατί να τα αλλάξω?

 

Τι εσένα δεν έχει led φωτιστικά από το εργοστάσιο???

Τι μοντέλο είναι το δικό σου και τι έκδοση.

 

Για να σου βγάζει ενδεικτικό στα φώτα πινακίδας τότε μάλλον αυτά που έβαλες δεν είναι can bus και στα πούλησαν για ότι είναι..

Όχι δεν έχει..είναι το b7 4/12 comfortline 

Αυτά που έβαλα τα πήρα από τα μπροστινά φανάρια που λειτουργούσαν κανονικά..

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago , JOHNKK01 said:

Όχι δεν έχει..είναι το b7 4/12 comfortline 

Αυτά που έβαλα τα πήρα από τα μπροστινά φανάρια που λειτουργούσαν κανονικά..

Μάλιστα..?

 

Εμένα είναι τέλει του 2013 και έχει από το εργοστάσιο τα μαμά led στης πινακίδες. 

 

Δεν έβαλα άλλα λαμπάκια εκεί. Δεν ασχολήθηκα καθόλου στα φώτα αυτά

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago , OMINUS said:

Μάλιστα..?

 

Εμένα είναι τέλει του 2013 και έχει από το εργοστάσιο τα μαμά led στης πινακίδες. 

 

Δεν έβαλα άλλα λαμπάκια εκεί. Δεν ασχολήθηκα καθόλου στα φώτα αυτά

Απλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τρώνε τέτοιο σκαλωμα οι λάμπες αυτές..μάλλον θα τις παραγγείλω από το eBay ολόκληρες μαζί με τις βάσεις εννοώ 

Edited by JOHNKK01
Link to comment
Share on other sites

25 λεπτά πριν , JOHNKK01 said:

Απλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τρώνε τέτοιο σκαλωμα οι λάμπες αυτές..μάλλον θα τις παραγγείλω από το eBay ολόκληρες μαζί με τις βάσεις εννοώ 

Είσαι σίγουρος ότι είναι can bus αυτές που έβαλες????

 

Γιατί εμένα μου κάνει ότι δεν είναι.

Αφού λες ότι εξακολουθεί να βγάζει σφάλμα...

 

Έχεις καμία φωτογραφία από τα λαμπάκια αυτά στο πώς είναι??

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago , OMINUS said:

Είσαι σίγουρος ότι είναι can bus αυτές που έβαλες????

 

Γιατί εμένα μου κάνει ότι δεν είναι.

Αφού λες ότι εξακολουθεί να βγάζει σφάλμα...

 

Έχεις καμία φωτογραφία από τα λαμπάκια αυτά στο πώς είναι??

 

Αφού τα βάζω στο φανάρι και δουλεύουν κανονικά..αυτές είναι..

 

https://www.skroutz.gr/s/16036018/Lampa-T10-Hyper-Led-Power-Trifocus-12V-2τμχ.html

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν , JOHNKK01 said:

Αφού τα βάζω στο φανάρι και δουλεύουν κανονικά..αυτές είναι..

 

https://www.skroutz.gr/s/16036018/Lampa-T10-Hyper-Led-Power-Trifocus-12V-2τμχ.html

Στο φανάρι σου μπορεί να είναι οκ και να μην βγάζει κάποιο μήνυμα η κάποιο σφάλμα γιατί μπορεί να μην περνάει το σύστημα για αυτές της λάμπες στο can bus. 

 

Και έτσι ότι λάμπα και να βάλεις είτε είναι can bus είτε όχι , να μην σου βγάζει σφάλμα... 

 

Δεν θέλω να σε απογοητεύσω? Αλλά κρατάω μια επιφύλαξη για το κατά πόσο είναι can bus αυτά τα led..?? 

 

Θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις κάποιο άλλο λαμπάκι ίσως κάτι διαφορετικό από αυτά που έχεις τώρα.

Link to comment
Share on other sites

27 λεπτά πριν , OMINUS said:

Αυτά τα έβαλα γιατί ότι άλλο έβαζα μου έβγαζε σφάλμα..θα δοκιμάσω όμως κάποιο από αυτά που μου έστειλες σ ευχαριστω 

Μπορεί βέβαια να δοκιμάσω αυτά που δουλεύουν σίγουρα κ να ξεμπερδευω 

 

https://oil-stores.gr/ΛΑΜΠΕΣ-PHILIPS-W5W-White-Vision-12V-5W-12961NBVB2

 

Edited by JOHNKK01
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
Καλησπέρα :yahoo:
 
σήμερα παράγγειλα τα led φωτιστικά για τους καθρέπτες  
 
https://www.ebay.com/itm/2x-Error-Free-LED-Side-Mirror-Puddle-Lights-For-Vw-Volkswagen-EOS-Passat-B7-CC/192423129701?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m2749.l2649 
 
εν αναμονή τώρα μεχρι να έρθουν ,και να τα εχω στα χέρια μου:thumbsu:    
 
 
 
 
 
 
και πριν από λίγες μέρες μου ήρθαν και τα led λαμπάκια Τ10 (W5W)  της auxito 
 
  https://www.ebay.com/itm/10X-Canbus-T10-W5W-192-168-194-LED-Light-Xenon-White-6000K-5730-SMD-Bulbs-Auxito/153110501685?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m2749.l2649 
 
1led-horz.jpg.bb127c27c22f2212bed3397aff493586.jpg
 

Καλησπέρα. Αυτα τα led για το golf plus mk6 μου,ταιριαζουν;θελω να αλλαξω τον εσωτερικο φωτισμο


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

4 λεπτά πριν , teo18480 said:


Καλησπέρα. Αυτα τα led για το golf plus mk6 μου,ταιριαζουν;θελω να αλλαξω τον εσωτερικο φωτισμο


Sent from my iPhone using Tapatalk

για ποια ακριβώς αναφέρεσαι???

 

μπορείς να γίνεις λίγο συγκεκριμένος σε παρακαλώ?

Link to comment
Share on other sites

για ποια ακριβώς αναφέρεσαι???
 
μπορείς να γίνεις λίγο συγκεκριμένος σε παρακαλώ?

Άκυρο .οχι για τους καθρεπτες ..εννοω για τα σκίαστρα μεσα κτλ. Και για τον εσωτερικο φωτισμο μπρος και στις πισω θεσεις.


https://www.ebay.com/itm/383255973059


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

10 λεπτά πριν , teo18480 said:


Άκυρο .οχι για τους καθρεπτες ..εννοω για τα σκίαστρα μεσα κτλ. Και για τον εσωτερικο φωτισμο μπρος και στις πισω θεσεις.


https://www.ebay.com/itm/383255973059


Sent from my iPhone using Tapatalk

όπα ένα ένα .

 

πρώτον τα led που έβαλες από το link του eBay ΤΑ Ξεχνάμε!!!!!

 

τα συγκεκριμένα δεν είναι canbus !!! 

άσχετα αν τα πουλάνε ότι είναι...!!! ΜΑΚΡΙΆ.

 

 

Για το εσωτερικό του golf 6 αν έχει τέτοια λαμπάκι θα πρέπει να ρωτήσεις τους κατόχους τον Golf ! 

 

δεν ξέρω τι λάμπες έχει το δικό σου......??????

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 λεπτά πριν , teo18480 said:

Ευχαριστω πολυ!


Sent from my iPhone using Tapatalk

στο Passat B7 είναι όλες λάμπες Τ10 (W5W) .

 

στο golf μπορεί τα μισά να είναι Τ10 και τα άλλα μισά να είναι τα μακρόστενα λαμπάκια .....

 

η μόνη λύση είναι ψάξεις πρώτα στο YouTube να δεις πως βγαίνουν τα φωτιστικά σου , και να δεις μόνος σου τι τύπους λάμπας έχουν..

Link to comment
Share on other sites

στο Passat B7 είναι όλες λάμπες Τ10 (W5W) .
 
στο golf μπορεί τα μισά να είναι Τ10 και τα άλλα μισά να είναι τα μακρόστενα λαμπάκια .....
 
η μόνη λύση είναι ψάξεις πρώτα στο YouTube να δεις πως βγαίνουν τα φωτιστικά σου , και να δεις μόνος σου τι τύπους λάμπας έχουν..

Αυτό βρήκα...


Οι λαμπες ειναι οι παρακατω :

https://www.amazon.co.uk/Bright-Interior-Lights-Source-Replacement/dp/B07G44QCLS


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.