Jump to content
alexandros29

Λαμπακι κινητηρα ρεταρισμα

Recommended Posts

Στο δρομο αφου εβαλα βενζινη απο ενα bp βενζινη μετα απο 30χλμ μου αναβοσβηνε το λαμπακι της μηχανης και μολις εφτασα στον προορισμο εμεινε μονιμα αναμμενο.Εκανα μετα 70χλμ ο κινητηρας στο ρελαντι ρεταριζε και δεν ανεβαζε στροφες οπως πριν δεν ειχε το πεταγμα του τουρμπο.Υποψιαστηκα νοθεφμενη βενζινη πηγα στην ΕΚΟ και εβαλα προσθετικο οκτανιων Αφου εκανα 30χλμ με την ιδια συμπεριφορα και το λαμπακι αναμενο ξαφνικα εδινε κανονικα και πηγαινε και λιγο καλύτερα απο οτι ηταν πριν στα καλα του. Ενιωθα τον κινητηρα ποιο δυνατο αλλα το λαμπακι δεν εσβησε.Δεν μπορουσα να σταματησω λογο δουλειας που ειχα αυριο το βαζω σε διαγνωστικο.Εσεις τι λέτε να ειναι πριν το βαλω καμια γνωμη;

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Link to comment
Share on other sites

Προσεχε τη νοθεια.. χαμος γινεται



Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago , nikdev said:

Προσεχε τη νοθεια.. χαμος γινεται



Sent from my iPhone using Tapatalk

Μικρη πολη δεν θα τον καταλαβουμε ?Τοσο πολυ νοθευμενη απορω?Παρεπιμπτοντως το λαμπακι σημερα εξαφανιστηκε το πρωι.Το παω διαγνωστικο να δουμε τι κατεγραψε

Edited by alexandros29
Link to comment
Share on other sites

Πηγα βαλαμε διαγνωστικο εβγαλε 3 σφαλματα και πρωτο πρωτο σφαλμα στον 4ο κυλινδρο.Τα αλλα εγραφαν για την εισαγωγη καυση που μαλλον επηρεαζε το πρωτο.Αλλαξα τον 4ο πολλαπλασιαστη σβηστηκαν τα σφαλματα το εκανα βολτα 1 ωρα και ολα καλα ...ειδωμεν

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε βενζινάδικο BP της Αλεξανδρούπολης, έσπασε μοτέρ γνωστός μου λόγω νοθείας.

Μετά το Πάσχα έγινε το περιστατικό με 95άρα βενζίνη σε φουλάρισμα.

 

Το αυτοκίνητο ρετάριζε στην αρχή, ρίξαμε ένα τορκο μέσα και έστρωσε αλλά αφού ξανάπεσε κάτω από τη μέση άρχισε να ρετάρει στην Εγνατία πάνω και στο τέλος

έκανε τη *μη επιτρεπόμενη λέξη* και δεν έριξε με το boost control σε μηχανική, σήκωσε κατά λάθος (σε low boost φαντάσου) 1.5bar έλιωσε το μπουζί και πήρε και λίγο πιστονάκι.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.