Jump to content
spunkyxx

Golf 4 μπιλιοφοροι

Recommended Posts

Καλησπέρα σας.

Έχω αγοράσει ένα Golf 4 1.4 πριν δύο χρόνια.
Λοιπόν το θέμα μου είναι οι μπιλιοφοροι του, έχω αλλάξει 7 8 φορές 1 φορά τους μεσα/έξω μεριά συνοδηγού και 1 φορά έξω οδηγού και όλα τα υπόλοιπα ο μέσα οδηγου.
 
Ο προτελευταιος μέσα οδηγου άντεξε 7 μήνες χωρίς πρόβλημα και ο τελευταίος 950 χιλιόμετρα
 
Στην ευθυγράμμιση μου είπαν ακραξονιο και αμορτισέρ είναι στραβά, τα άλλαξα.
 
Το συγκεκριμένο αυτοκίνητο έχει εμπλακεί σε τρακάρισμα από τον προηγούμενο ιδιοκτήτη, βγήκε λίγο παραπάνω από ένα στοπ και του φάγανε την μούρη και υποτίθεται το έφτιαξε.
 
Έχω παρατηρήσει ότι σε μικρές λακκούβες πονάει όλο μου το σώμα και ακούγεται ένα πολύς δυνατός ήχος σαν κάτι να χτυπάει.
 
Άμα κάποιος ξέρει τι άλλο μπορεί να φταίει να μου πει να το κοιτάξω.
 
Ευχαριστώ πολύ. 
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago , spunkyxx said:

Καλησπέρα σας.

Έχω αγοράσει ένα Golf 4 1.4 πριν δύο χρόνια.
Λοιπόν το θέμα μου είναι οι μπιλιοφοροι του, έχω αλλάξει 7 8 φορές 1 φορά τους μεσα/έξω μεριά συνοδηγού και 1 φορά έξω οδηγού και όλα τα υπόλοιπα ο μέσα οδηγου.
 
Ο προτελευταιος μέσα οδηγου άντεξε 7 μήνες χωρίς πρόβλημα και ο τελευταίος 950 χιλιόμετρα
 
Στην ευθυγράμμιση μου είπαν ακραξονιο και αμορτισέρ είναι στραβά, τα άλλαξα.
 
Το συγκεκριμένο αυτοκίνητο έχει εμπλακεί σε τρακάρισμα από τον προηγούμενο ιδιοκτήτη, βγήκε λίγο παραπάνω από ένα στοπ και του φάγανε την μούρη και υποτίθεται το έφτιαξε.
 
Έχω παρατηρήσει ότι σε μικρές λακκούβες πονάει όλο μου το σώμα και ακούγεται ένα πολύς δυνατός ήχος σαν κάτι να χτυπάει.
 
Άμα κάποιος ξέρει τι άλλο μπορεί να φταίει να μου πει να το κοιτάξω.
 
Ευχαριστώ πολύ. 

Να πας το αυτοκίνητο σε έναν αξιόπιστο φαρνατζή να στο μετρήσει - ελέγξει. Έτσι ώστε να ξέρεις κατά πόσο είναι ασφαλές. 

Link to comment
Share on other sites

Καλιμπρα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Για αρχη ελενξε σε ευθηγραμμιση τους αξονες σου, κυριως τον μπροστα σε σχεση με τον πισω, μετα δες τις βασεις μηχανης σου, και τελευταιο τι ποιοτητα μπιλιοφορους βαζεις, αν και 14αρι δεν τραβανε ζορια πολλα οι μπιλιοφοροι σου, πχ σε 18αρι 4αρι 2 φορες εσπασα meyle μπιλιοφορους μεσα σε λιγοτερο απο 2000km, μετα μπηκε γνησιος, και ξεμπερδεψα. Αλλα οι Meyle ηταν οι μισοι σε σχεση με τους γνησιους.

Σε αλλο αμαξι που ειχα και εσπαγε σερι μια αριστερα μια δεξια, ειχε σπασμενη βαση μηχανης και ο τοτε μηχανικος που τους αλλαζε πετουσε χαρταετο....

Edited by dasauto
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.