Jump to content
tomis

Ιμάντες passat B7

Recommended Posts

Παιδιά ξέρει κάνεις τι μάρκα ιμάντα poly-v φοράει το passat  και γενικότερα ποια μάρκα Ιμάντες να προτιμάω; 

Link to comment
Share on other sites

On 21/8/2018 at 10:22 ΠΜ, tomis said:

Παιδιά ξέρει κάνεις τι μάρκα ιμάντα poly-v φοράει το passat  και γενικότερα ποια μάρκα Ιμάντες να προτιμάω; 

 

Φίλε μου καλησπέρα, έκανες τίποτα σχετικά με τον ιμάντα??? 

 

Βρήκες τίποτα? 

 

 

Για ιμάντα μου έχουν προτείνει της μάρκας Gates

 

Αλλά δεν ξέρω κάτι παραπάνω

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου υστερα απο αρκετή συζήτηση με κάποιους γνωστούς μηχανικούς αυτοκινήτων κατέληξα στο συμπέρασμα ότι εάν θες εγγυημένα προϊόντα αγοράζεις από την αντιπροσωπεία, γνώμες θα ακούσεις πολλές αλλα οι πιο πολλοί μου παν οτι μπορει να ναι  ακριβότερα  αλλα υπαρχει λογος. Δεν έχει έρθει ακόμα η ώρα να αλλάξω ιμάντες αλλα πιστεύω ότι όταν θα ρθει η ώρα εκεί θα πάω.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν , tomis said:

Φιλε μου υστερα απο αρκετή συζήτηση με κάποιους γνωστούς μηχανικούς αυτοκινήτων κατέληξα στο συμπέρασμα ότι εάν θες εγγυημένα προϊόντα αγοράζεις από την αντιπροσωπεία, γνώμες θα ακούσεις πολλές αλλα οι πιο πολλοί μου παν οτι μπορει να ναι  ακριβότερα  αλλα υπαρχει λογος. Δεν έχει έρθει ακόμα η ώρα να αλλάξω ιμάντες αλλα πιστεύω ότι όταν θα ρθει η ώρα εκεί θα πάω.

σε ευχαριστώ πολύ , αν επιτρέπετε ποιο μοτέρ έχεις εσύ?? εγώ εχω το 1400αρι με τα 122hp με 77.000 χιλιόμετρα αλλα δεν ξέρω στα πόσα χιλιόμετρα αλλάζει?      

Link to comment
Share on other sites

Το 1.6TDI μη νομίζεις ότι εγώ ξέρω περισσότερα βάση βιβλίου και το μηχανικό που πήγα το αυτοκίνητο απ την πρώτη μέρα που το.πηρα (στη Λαρισα) καθε φορά που το πάω για service ελέγχει και μου λέει εαν με παιρνει να το αφήσω λίγο ακόμα η χρειάζεται αντίκατασταση. Μέχρις στιγμής στα 86.000 χιλιόμετρα Έχω αλλάξει μόνο  σινεμπλοκ τιποτα άλλο.(δόξα το θεο).

Link to comment
Share on other sites

24 λεπτά πριν , tomis said:

Το 1.6TDI μη νομίζεις ότι εγώ ξέρω περισσότερα βάση βιβλίου και το μηχανικό που πήγα το αυτοκίνητο απ την πρώτη μέρα που το.πηρα (στη Λαρισα) καθε φορά που το πάω για service ελέγχει και μου λέει εαν με παιρνει να το αφήσω λίγο ακόμα η χρειάζεται αντίκατασταση. Μέχρις στιγμής στα 86.000 χιλιόμετρα Έχω αλλάξει μόνο  σινεμπλοκ τιποτα άλλο.(δόξα το θεο).

σε ευχαριστώ πολύ ,εγώ το πήρα μεταχειρισμενο τον Φεβρουαριο με 70.000 χιλιόμετρα και τώρα σε λίγες μέρες θα κλείσω 1 χρόνο , εχω αυτή την στιγμή 77.000 χιλιόμετρα χωρείς κανένα πρόβλημα.

 

έβαλα και cruise control τώρα και το αμάξι ειναι super :yahoo:         

 

 

Και είμαι και εγώ στο ψάξιμο για το τι παίζει με τον ιμάντα, δεν έχω ιδέα να σου πω και εγώ.

 

Μου είπαν ότι για πρώτη φορά αλλάζει στης κάπου στης 100-120.000 χιλιάδες.

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

Αυτο μου πάνε κι εμένα αλλα ο μηχανικός που το πηγαίνω μου πε θα τον ελέγχουμε κάθε φορά και εαν χρειάζεται θα τον αλλάξουμε επίσης πρέπει να σου πω ότι αγοράζω από αλλού τα αναλώσιμα  για το αυτοκίνητο και σ αυτόν μόνο τα περνάω για να μην σκέφτεται ότι θα κονομήσει και αλλάζει χωρίς να χρειάζεται. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.