Jump to content
blo4vw

Προβλημα με υαλοκαθαριστηρες

Recommended Posts

Καλημερα παιδια

Εχω ενα polo του 14 κ εχτες ενω οι υαλοκαθατιστηρες ηταν στο off αρχισαν να δουλευουν σαν να ηταν στο αυτοματο

ποτε δουλευαν ποτε οχι σε φαση δεν μπορω να καταλαω το μοτιβο

Εννοειται οτι δεν υπηρχε σταγονα βροχη, ειδα μηπως εχει πεσει κατι στον αισθητηρα (κανα ρετσινι απο πευκο) αλλα τιποτα

Οταν το εβαζα στη λειτουργια του αυτοματου δουλευε κανονικα που σημαινει οτι ενω δεν ειχε εχτες βροχη παρεμενε ανενενργος

Οταν ομως το εβαζα στη θεση off δουλευε οπως ηθελε

Αν καποιος ξερει κατι να μου πει ευχαριστω πολυ

 

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ, από ασφάλειες δεν είδε τίποτε να είναι καμμένο ε;

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 9/9/2018 at 11:39 ΠΜ, blo4vw said:

Καλημερα παιδια

Εχω ενα polo του 14 κ εχτες ενω οι υαλοκαθατιστηρες ηταν στο off αρχισαν να δουλευουν σαν να ηταν στο αυτοματο

ποτε δουλευαν ποτε οχι σε φαση δεν μπορω να καταλαω το μοτιβο

Εννοειται οτι δεν υπηρχε σταγονα βροχη, ειδα μηπως εχει πεσει κατι στον αισθητηρα (κανα ρετσινι απο πευκο) αλλα τιποτα

Οταν το εβαζα στη λειτουργια του αυτοματου δουλευε κανονικα που σημαινει οτι ενω δεν ειχε εχτες βροχη παρεμενε ανενενργος

Οταν ομως το εβαζα στη θεση off δουλευε οπως ηθελε

Αν καποιος ξερει κατι να μου πει ευχαριστω πολυ

 

Γεια σου φίλε. 

εδώ και μια εβδομάδα μου έχει εμφανίσει ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Ενώ μάλιστα δεν διαθέτει αυτόματη λειτουργία. Μήπως βρήκες κάποια λύση;

Link to comment
Share on other sites

φιλαρα το πηγα σε ηλεκτρολογο εδωσα 50€ κ ουτε που καταλαβα τι εκανε...υποθετω εβγαλε το βραχιονα δεξια απτο τιμονι και το καθαρισε λιγο...δεν εκανε καλη επαφη μου ειπε...

 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έχουν αλλάξει το μισό αμάξι στην εγγύηση, εγκεφάλους, μοτέρ, διακόπτες, και 4 χρόνια δεν έχουν βρει γιατί συμβαίνει... συνεχίζει το πρόβλημα.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Έχω ένα Polo του 2014 και αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα. 

Είναι οι υαλοκαθαριστήρες στη θέση Off και λειτουργούν σαν να είναι στο αυτόματα αλλά χωρίς συγκεκριμένο

μοτίβο.

Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος στο τι μπορεί να φταίει; 

Link to comment
Share on other sites

φιλε καλημερα ...επεσα στην περιπτωση και εγω με το δικο μου εχει ξεκινησει και μου κανει τα ιδια . Σε ερωτηση μου εχθες που πηγα το αμαξι μου για το τυπικο του service μου ειπαν οτι ευθυνεται ο διακοπτης μεσα στο βραχιονα . η τιμη για αντικατασταση ? 210 ευρω . βεβαια ακονα ειναι στο σταδιο που δεν το κανει καθε μερα και θελω να δω πως θα παει το θεμα μολις δω τα σκουρα εφυγε για αλλαγη! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago , Nikos porto said:

φιλε καλημερα ...επεσα στην περιπτωση και εγω με το δικο μου εχει ξεκινησει και μου κανει τα ιδια . Σε ερωτηση μου εχθες που πηγα το αμαξι μου για το τυπικο του service μου ειπαν οτι ευθυνεται ο διακοπτης μεσα στο βραχιονα . η τιμη για αντικατασταση ? 210 ευρω . βεβαια ακονα ειναι στο σταδιο που δεν το κανει καθε μερα και θελω να δω πως θα παει το θεμα μολις δω τα σκουρα εφυγε για αλλαγη! 

υπαρχει καμια πληροφορια εμπειρία αλλη να πειτε ρε παιδια?

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καμια πληροφορια εμπειρία αλλη να πειτε ρε παιδια?
Καλημέρα, ρίξε λίγο σπρέι επαφών μπας και το βελτιώσει αλλά με πολύ προσοχή.
Ειδάλλως όντως αλλαγή διακόπτη και θα ηρεμήσεις

Υ.Γ.
Μέσα σε 2 ώρες το να λάβεις απάντηση σε ένα φόρουμ είναι σπάνιο μιας και τα μέλη αν δεν έχουν κάποια εφαρμογή τύπου Tapatalk και να είναι subscribed σε μια ενότητα, δεν θα δουν το δημοσίευμα σου αμέσως. Οπότε λίγο υπομονή και λογικά μέσα στο ΣΚ θα απαντήσουν και άλλοι.

Sent from my KB2003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν , doggy said:

Καλημέρα, ρίξε λίγο σπρέι επαφών μπας και το βελτιώσει αλλά με πολύ προσοχή.
Ειδάλλως όντως αλλαγή διακόπτη και θα ηρεμήσεις

Υ.Γ.
Μέσα σε 2 ώρες το να λάβεις απάντηση σε ένα φόρουμ είναι σπάνιο μιας και τα μέλη αν δεν έχουν κάποια εφαρμογή τύπου Tapatalk και να είναι subscribed σε μια ενότητα, δεν θα δουν το δημοσίευμα σου αμέσως. Οπότε λίγο υπομονή και λογικά μέσα στο ΣΚ θα απαντήσουν και άλλοι.

Sent from my KB2003 using Tapatalk
 

σε ευχαριστω παρα πολυ φιλε μου για της πληροφορίες σου  

Link to comment
Share on other sites

On 3/7/2021 at 3:04 ΜΜ, Nikos porto said:

σε ευχαριστω παρα πολυ φιλε μου για της πληροφορίες σου  

Καλησπέρα. Κ εμένα μ κάνει τα ίδια.  Σε 2 συνεργεία που ρώτησα μ είπαν να το αφήσω  2-3 μέρες να το δουν. Πολύ εκνευριστικό αυτό.εχουμε κάτι νεότερο να βοηθηθούμε?

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, sak1984 said:

Καλησπέρα. Κ εμένα μ κάνει τα ίδια.  Σε 2 συνεργεία που ρώτησα μ είπαν να το αφήσω  2-3 μέρες να το δουν. Πολύ εκνευριστικό αυτό.εχουμε κάτι νεότερο να βοηθηθούμε?

δοκίμασε σπρέι επαφών και αν δεν, αλλαγή διακόπτη μάλλον.

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή με το σπρέι επαφών μην ρίξετε μέσα στην κορδέλα/κασέτα ή όπως αλλιώς το λέει ο καθένας που αφορά τον αερόσακο!!!

Το σπρέι θα την καταστρέψει εάν πέσει μέσα...

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Hellas4x4 said:

Προσοχή με το σπρέι επαφών μην ρίξετε μέσα στην κορδέλα/κασέτα ή όπως αλλιώς το λέει ο καθένας που αφορά τον αερόσακο!!!

Το σπρέι θα την καταστρέψει εάν πέσει μέσα...

Σωστή παρατήρηση. Δεν το σκέφτηκα μιας και το 6Ν μου δεν έχει καν αερόσακο :-) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.