Jump to content
alekos9

Golf 7 Tsi- Υποψήφιος αγοραστής μεταχειρισμένου [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

Εγώ είμαι εριστικός ;;; Μάλλον δεν ξέρεις τι λες . Εγώ από χθες λέω ότι λειτουργεί κ τα παλληκαριά λένε ότι τα τρολάρρω . Πολύ ασχολήθηκα ..... ΕΣΥ γιατί πετάγεσαι μήπως δεν λειτουργεί κ εσένα !!!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ελεγα να πεσουν οι τονοι και να μην χαλαμε ενα θεμα που παρακολουθουν τοσοι φιλοι..

 

Αν θελετε να ανταλαξετε προσωπικα μνμ μπορειτε φανταζομαι αλλα μην ξεφευγουμε απο το θεμα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Την Πέμπτη που μας πέρασε παρέλαβε ένας γνωστός το δικό του Golf TDI R Line με Composition Media. (Τα είχαμε παραγγείλει μαζί)

 

Του ζήτησα να δοκιμάσουμε το App Connect με το τηλέφωνο μου.

 

Όπως διαπίστωσα ιδίοις όμμασι  λειτουργεί θαυμάσια, επομένως είχε δίκιο ο φίλος @vtsotras.

 

Αύριο το μεσημέρι θα παραλάβω και το δικό μου και θα σας πω περισσότερα.

 

Παραθέτω και φωτογραφίες.

https://www.dropbox.com/s/84us0vbjw2jmlfo/IMG_3700.PNG?dl=1

https://www.dropbox.com/s/cforo7o60vxlngp/IMG_3702.JPG?dl=1 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Την Πέμπτη που μας πέρασε παρέλαβε ένας γνωστός το δικό του Golf TDI R Line με Composition Media. (Τα είχαμε παραγγείλει μαζί)

Του ζήτησα να δοκιμάσουμε το App Connect με το τηλέφωνο μου.

Όπως διαπίστωσα ιδίοις όμμασι λειτουργεί θαυμάσια, επομένως είχε δίκιο ο φίλος @vtsotras.

Αύριο το μεσημέρι θα παραλάβω και το δικό μου και θα σας πω περισσότερα.

Παραθέτω και φωτογραφίες.

https://www.dropbox.com/s/84us0vbjw2jmlfo/IMG_3700.PNG?dl=1

https://www.dropbox.com/s/cforo7o60vxlngp/IMG_3702.JPG?dl=1

Γιάννη εφόσον λες για composition media (που αυτό έχω και εγώ απλά ήμουν άτυχος με την 5,8" οθόνη) άρα ίσως θα υπάρχει και για μας κάποια αναβάθμιση στο λογισμικό για σύνδεση app connect μόνο...??

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

f6MbSp.jpgy5r5Kx.jpg

Σε συνέχεια της προτροπής του Πέτρου από προχθες, περνοντας σήμερα από αντιπροσωπεία,τράβηξα 2 φωτό στα γρηγορα

Edited by sakplat
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη εφόσον λες για composition media (που αυτό έχω και εγώ απλά ήμουν άτυχος με την 5,8" οθόνη) άρα ίσως θα υπάρχει και για μας κάποια αναβάθμιση στο λογισμικό για σύνδεση app connect μόνο...??

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Στελιο δεν θελω να σε απογοητευσω αλλα απο ολα οσα εχω διαβασει, κυριως σε ξενα φορουμ μια και οπως ειναι φυσικο πολοι θα ηθελαν αυτη τη δυνατοτητα, δεν  παιζει να συμβει κατι τετοιο..

Η επιλογη της αλλαγης της μοναδας με την νεα των 6.5" θα ηταν ενδεχομενως μια λυση αλλα με πολυ μεγαλο κοστος και τελος ηδη κυκλοφρουν καποιες aftermarket επιλογες σε ποιο προσιτες τιμες.. Υπαρχει στο vwclub συγκεκριμενο θεμα στο οποιο εχει γινει σχετικη αναφορα..

 

Προσωπικα εχω σταματησει να το ψαχνω χωρις ομως να εχω σταματησει να ελπιζω για κανενα καλο νεο στο μελλον... ;)

f6MbSp.jpgy5r5Kx.jpg

Σε συνέχεια της προτροπής του Πέτρου από προχθες, περνοντας σήμερα από αντιπροσωπεία,τράβηξα 2 φωτό στα γρηγορα

 

Πολυ ομορφο φιλε μου! Λιγο υπομονη μεχρι να το παραλαβεις.. Σε καταλαβαινω γιατι κι εγω για να το παραλαβω επρεπε να περασουν περιπου 10 μερες (ειχα πεσει και σε αργια..) και αν 2 μερες περνουσα και του εριχνα μια ματια.. Μεχρι που ειχα φτιαξει τα logo των σταθμων του ραδιοφωνου και τα ειχα βαλει στο infotainment ενω το αυτοκινητο ηταν ακομα στην αντιπροσωπεια... :p

Αντε με το καλο να το παραλαβεις και να το οδηγησεις και φυσικα να μας πεις εντυπωσεις! ;)

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη εφόσον λες για composition media (που αυτό έχω και εγώ απλά ήμουν άτυχος με την 5,8" οθόνη) άρα ίσως θα υπάρχει και για μας κάποια αναβάθμιση στο λογισμικό για σύνδεση app connect μόνο...??

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Έχουν το ίδιο όνομα άλλα είναι διαφορετικά.
 
Φαντάσου παρήγγειλα αρχές Ιουλίου 2015 το Edition 40 που είχε την 5,8" οθόνη με extra το bluetooth.
 
Τέλη Ιουλίου με ενημέρωσαν ότι δεν υπάρχει ποια Edition 40,  επίσης ότι έχει αλλάξει το composition media και είναι 200 ευρώ ακριβότερο.
Edited by Gianni's
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Στελιο δεν θελω να σε απογοητευσω αλλα απο ολα οσα εχω διαβασει, κυριως σε ξενα φορουμ μια και οπως ειναι φυσικο πολοι θα ηθελαν αυτη τη δυνατοτητα, δεν  παιζει να συμβει κατι τετοιο..

Η επιλογη της αλλαγης της μοναδας με την νεα των 6.5" θα ηταν ενδεχομενως μια λυση αλλα με πολυ μεγαλο κοστος και τελος ηδη κυκλοφρουν καποιες aftermarket επιλογες σε ποιο προσιτες τιμες.. Υπαρχει στο vwclub συγκεκριμενο θεμα στο οποιο εχει γινει σχετικη αναφορα..

 

Προσωπικα εχω σταματησει να το ψαχνω χωρις ομως να εχω σταματησει να ελπιζω για κανενα καλο νεο στο μελλον... ;)

 

Πολυ ομορφο φιλε μου! Λιγο υπομονη μεχρι να το παραλαβεις.. Σε καταλαβαινω γιατι κι εγω για να το παραλαβω επρεπε να περασουν περιπου 10 μερες (ειχα πεσει και σε αργια..) και αν 2 μερες περνουσα και του εριχνα μια ματια.. Μεχρι που ειχα φτιαξει τα logo των σταθμων του ραδιοφωνου και τα ειχα βαλει στο infotainment ενω το αυτοκινητο ηταν ακομα στην αντιπροσωπεια... :p

Αντε με το καλο να το παραλαβεις και να το οδηγησεις και φυσικα να μας πεις εντυπωσεις! ;)

Ευχαριστώ για τις ευχές. Ή αλήθεια είναι ότι τα logos τα εφτιαξα!, απλά δεν έχω τις οδηγίες που απ ότι κατάλαβα είναι στο manual για να τα περάσω...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις ευχές. Ή αλήθεια είναι ότι τα logos τα εφτιαξα!, απλά δεν έχω τις οδηγίες που απ ότι κατάλαβα είναι στο manual για να τα περάσω...

 

Καλορίζικο και καλοτάξιδο, πράγματι πολύ όμορφο, του πάει πολύ αυτό το χρώμα.

 

Όλοι λίγο πολύ έχουμε παίξει με τα εικονίδια των σταθμών, έχω ανεβάσει σχετικό αρχείο εδώ : http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=60086&p=593646

 

Απ' ότι είδα βέβαια σήμερα στο αμάξι του φίλου, τα εικονίδια των σταθμών τα φτιάχνει μόνο του με κάποιο τρόπο.

 

 

Για manual εδώ :

http://forums.vwvortex.com/showthread.php?7344538-OFFICIAL-Owners-Manual-Golf-GTI-Golf-R-US-Edition-Model-Year-2016-Edition-07-2015  

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις ευχές. Ή αλήθεια είναι ότι τα logos τα εφτιαξα!, απλά δεν έχω τις οδηγίες που απ ότι κατάλαβα είναι στο manual για να τα περάσω...

 

Δεν ειναι τπτ δυσκολο.. Τα βαζεις στην καρτα sd και μετα απο την οθονη στο μενου του ραδιοφωνου και συγκεκριμένα τις ρυθμισεις μπορεις να τα αντιστοιχισεις με τους σταθμους..  Αναλυτικες οδηγιες στο βιβλιαρακι ή στο παραπανω ποστ του Γιαννη...

Edited by pettros
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

https://vimeo.com/149624332

Αφιερωμένο στον alej........που τα έχει διαβάσει κ τα έχει ρωτήσει όλα !!!!!

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Καταρχάς να ξεκινήσω λέγοντας ότι χαίρομαι που δουλεύει καθώς αυτό σημαίνει ότι θα δουλεύει και το δικό μου.

Δεύτερον, σε ένα post μου είχα αναφέρει ξεκάθαρα ότι δεν έχω και πολύ εμπιστοσύνη σε αυτά που λένε οι αντιπροσωπίες και κυρίως σε αυτά που ξέρουν. Για αυτό και ζητούσα πληροφορίες εδώ.

Τρίτον, δεν ήμουν ούτε στιγμή προσβλητικός και θεωρώ πως ήμουν πάντα ευγενικός για αυτό και οι ευχές μου.

Τέταρτον, βασίστηκα και σε αναφορές άλλων μελών για αυτό και αναρωτήθηκα αν κάποιος τρολάρει (συχνό φαινόμενο στα φόρουμ).

Τέλος, το να ελπίζεις να μην δουλεύει σε κάποιον άλλον κάτι επειδή εσύ πλήρωσες ένα χιλιάρικο κάτι διαφορετικό είναι κάπως χαιρέκακο για να το πω ευγενικά... 

Όντως είχες δίκιο, περιμένω και επιβεβαίωση από άλλους εδώ για να δω τι ακριβώς παίζει και οι αντιπροσωπίες λένε άλλα.

 

Ursus για δες και εσύ με το δικό σου τι παίζει; Τι iPhone έχεις γιατί χρειάζεται από 5S και άνω αν θυμάμαι καλά.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς να ξεκινήσω λέγοντας ότι χαίρομαι που δουλεύει καθώς αυτό σημαίνει ότι θα δουλεύει και το δικό μου.

Δεύτερον, σε ένα post μου είχα αναφέρει ξεκάθαρα ότι δεν έχω και πολύ εμπιστοσύνη σε αυτά που λένε οι αντιπροσωπίες και κυρίως σε αυτά που ξέρουν. Για αυτό και ζητούσα πληροφορίες εδώ.

Τρίτον, δεν ήμουν ούτε στιγμή προσβλητικός και θεωρώ πως ήμουν πάντα ευγενικός για αυτό και οι ευχές μου.

Τέταρτον, βασίστηκα και σε αναφορές άλλων μελών για αυτό και αναρωτήθηκα αν κάποιος τρολάρει (συχνό φαινόμενο στα φόρουμ).

Τέλος, το να ελπίζεις να μην δουλεύει σε κάποιον άλλον κάτι επειδή εσύ πλήρωσες ένα χιλιάρικο κάτι διαφορετικό είναι κάπως χαιρέκακο για να το πω ευγενικά...

Όντως είχες δίκιο, περιμένω και επιβεβαίωση από άλλους εδώ για να δω τι ακριβώς παίζει και οι αντιπροσωπίες λένε άλλα.

Ursus για δες και εσύ με το δικό σου τι παίζει; Τι iPhone έχεις γιατί χρειάζεται από 5S και άνω αν θυμάμαι καλά.

Alej εγώ προσπάθησα από την αρχή να σας πω ότι σε εμένα λειτουργεί . Δεν σας έπεισα ακόμα κ όταν εβαλα φώτο την σύνδεση . Αρχίσατε να λέτε ότι τρολάρρω και αυτά που έχετε διαβάσει και ρωτήσει είναι τα σωστά αλλά ταυτόχρονα είχες πει ότι δεν τους έχεις εμπιστοσύνη !!! Το μόνο λάθος που έκανα ήταν ότι εφόςων δεν παίζει σε εσάς(αυτό ισχύριζόσασταν) υπέθεσα ότι είναι μόνο για discover media και pro .

Όσο για το χαιρέκακο δεν θα απαντήσω !!!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

vtsotras εγώ σταματάω εδώ και μάλιστα αν σε έθιξα ζητάω συγνώμη, δεν το εννοούσα. Οι καιροί είναι δύσκολοι και δεν χρειάζεται ένταση περισσότερη.

Να χαιρόμαστε τα αυτοκίνητά μας (όσοι παρέλαβαν κι όσοι ακόμα περιμένουμε) και καλές γιορτές.

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και καλοτάξιδο, πράγματι πολύ όμορφο, του πάει πολύ αυτό το χρώμα.

 

Όλοι λίγο πολύ έχουμε παίξει με τα εικονίδια των σταθμών, έχω ανεβάσει σχετικό αρχείο εδώ : http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=60086&p=593646

 

Απ' ότι είδα βέβαια σήμερα στο αμάξι του φίλου, τα εικονίδια των σταθμών τα φτιάχνει μόνο του με κάποιο τρόπο.

 

 

Για manual εδώ :

http://forums.vwvortex.com/showthread.php?7344538-OFFICIAL-Owners-Manual-Golf-GTI-Golf-R-US-Edition-Model-Year-2016-Edition-07-2015  

Σε ευχαριστώ για τις παραπομπές, λίγο πολύ τα εΙχα δει αυτά, απλά υπολόγιζα να το παρω στα χέρια μου κ μετά να ρίξω μια μάτια στο manual. Βέβαια, αυτό με το αυτοκίνητο του φίλου σου που τα φτιάχνει, είναι καινούργιο...λες να είναι μέσα στα πλαίσια της αναβαθμισης?μήπως η ursus ξέρει κάτι παραπάνω?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μαργαριτα με λενε :)

Οντως καποιοι-αρκετοι σταθμοι εχουν by default εικονιδια!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Μαργαρίτα,

Ευχαριστώ για την απάντηση,

Σακης

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Άραγε η διαφορά στα 2 composition media να είναι και hardware ή μόνο λογισμικό? Αν είναι software έχουμε ελπίδες όσοι έχουμε το 5.8.

Στο νέο παίζει και το android auto? Το έχει δοκιμάσει κανείς?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι άλλο τώρα, σχετικά με τα κλειδιά. Υπάρχει δυνατότητα keyless στα Golf? Είχα δει κι αυτό το σύστημα KESSY αλλά όταν ρώτησα στην αντιπροσωπία μου είπαν πως δε υποστηρίζεται στα Golf.

Ξέρει κανείς κάτι παραπάνω;

Link to comment
Share on other sites

Άραγε η διαφορά στα 2 composition media να είναι και hardware ή μόνο λογισμικό? Αν είναι software έχουμε ελπίδες όσοι έχουμε το 5.8.

Στο νέο παίζει και το android auto? Το έχει δοκιμάσει κανείς?

μόλις με πήραν τηλέφωνο απο κοσμοκαρ, διότι τους έστειλα μαιλ για το σχετικό θέμα.

Μου είπαν οτι δεν υπάρχει κάποια ενημέρωση απο την VW για κάποια αναβάθμιση του λογισμικού μας για να μας παρέχει το mirror link σε εμάς με composition media με 5,8" με ρώτησε αν έχω θύρα usb και Bluetooth, και πάνω σε αυτό μου είπε οτι ΙΣΩΣ βγάλει αργότερα κάποια αναβάθμιση στο μέλλον.. ας ελπίσουμε!!

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι άλλο τώρα, σχετικά με τα κλειδιά. Υπάρχει δυνατότητα keyless στα Golf? Είχα δει κι αυτό το σύστημα KESSY αλλά όταν ρώτησα στην αντιπροσωπία μου είπαν πως δε υποστηρίζεται στα Golf.

Ξέρει κανείς κάτι παραπάνω;

 

Μια χαρα υποστηριζεται.. εμενα τουλαχιστον εχει...

 

gallery_26704_1668_129.jpg

 

 

μόλις με πήραν τηλέφωνο απο κοσμοκαρ, διότι τους έστειλα μαιλ για το σχετικό θέμα.

Μου είπαν οτι δεν υπάρχει κάποια ενημέρωση απο την VW για κάποια αναβάθμιση του λογισμικού μας για να μας παρέχει το mirror link σε εμάς με composition media με 5,8" με ρώτησε αν έχω θύρα usb και Bluetooth, και πάνω σε αυτό μου είπε οτι ΙΣΩΣ βγάλει αργότερα κάποια αναβάθμιση στο μέλλον.. ας ελπίσουμε!!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Στελιο δυσκολο το βλεπω αλλα οπως  λενε "η ελπιδα πεθαινει τελευταια". Ευχαριστουμε παντως για την ενημερωση!

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα υποστηριζεται.. εμενα τουλαχιστον εχει...

 

gallery_26704_1668_129.jpg

 

 

Στελιο δυσκολο το βλεπω αλλα οπως  λενε "η ελπιδα πεθαινει τελευταια". Ευχαριστουμε παντως για την ενημερωση!

 

 

Πολύ ωραίο! Και βολικό φαντάζομαι. Ποιο μοντέλο έχεις; Μήπως δεν υποστηρίζεται σε όλα; Και πόσο κοστίζει περίπου;

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο! Και βολικό φαντάζομαι. Ποιο μοντέλο έχεις; Μήπως δεν υποστηρίζεται σε όλα; Και πόσο κοστίζει περίπου;

Ναι και ωραίο είναι και βολικό.. Κι εμένα οταν διάλεγα εξοπλισμό δεν υπήρχε στους πίνακες. Αλλα γνωρίζοντας ότι μπαίνει στο Α3 αλλα και στο Golf σε αλλες χώρες τους ειπα να ρωτήσουν. Το ιδιο και για την κάμερα οπισθοπορείας που δεν υπήρχε στους πίνακες.

Η μόνη λεπτομέρεια είναι οτι τουλάχιστον στην δικιά μου περίπτωση έπρεπε υποχρεωτικα να επιλέξω κσι τον εργοστασιακό συναγερμό.. Κόστος νομίζω 340 και άλλα 300 ο συναγερμός. Αλλά αν θες δες στο θέμα που αφορά την έκδοση "40 years edition " όπου και αναφέρω αναλυτικά το κόστος για κάθε μέρος του εξοπλισμού που έβαλα. .

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα για τους καθρεπτες σε αλλη αντιπροσωπεια μου ελεγαν οτι δεν υπαρχει σαν εξτρα!! Ο,τι να ναι ωρες ωρες..

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.