Jump to content
alekos9

Golf 7 Tsi- Υποψήφιος αγοραστής μεταχειρισμένου [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

Κι εμενα για τους καθρεπτες σε αλλη αντιπροσωπεια μου ελεγαν οτι δεν υπαρχει σαν εξτρα!! Ο,τι να ναι ωρες ωρες..

Sent from my iPad using Tapatalk

Μαργαριτα νομιζω οτι οι καθρεπτες υπαρχουν σαν κωδικος στο εντυπο του προσθετου εξοπλισμου...

Edited by pettros
Link to comment
Share on other sites

Μαργαριτα νομιζω οτι οι καθρεπτες υπαρχουν σαν κωικος στο εντυπο του προσθετου εξοπλισμου...

Και οι αναδιπλουμενοι Καθρέφτες υπάρχουν, τους έβαλα εγώ, και το keyless υπάρχει, όμως όπως πολύ σωστά έγραψε ο Πέτρος πάει πακέτο με το συναγερμό. Τιμή περίπου στα 700. Δεδομένου ότι συναγερμο θα μου βάλουν στην εδώ αντιπροσωπεια δωρο, μου φάνηκαν πολλά για το keyless μόνο..

Link to comment
Share on other sites

Τους βρηκαν και τους εβαλα, δε ξερω γιατι ομως αρχικα μου ειπαν οτι δεν υπηρχαν σαν προσθετο. Αν εγω δεν ειχα διαβασει εδω οτι υπαρχουν, δε θα τους ειχα βαλει, και θα ηταν χαζομαρα

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by Ursus
Link to comment
Share on other sites

Και οι αναδιπλουμενοι Καθρέφτες υπάρχουν, τους έβαλα εγώ, και το keyless υπάρχει, όμως όπως πολύ σωστά έγραψε ο Πέτρος πάει πακέτο με το συναγερμό. Τιμή περίπου στα 700. Δεδομένου ότι συναγερμο θα μου βάλουν στην εδώ αντιπροσωπεια δωρο, μου φάνηκαν πολλά για το keyless μόνο..

 

Ναι η αληθεια ειναι οτι δεν ειναι λιγα αν και "ψηνομουν" να βαλω και τον εργοστασιακο συναγερμο και για θεμα αξιοπιστιας αλλα και επειδη δεν μ' αρεσει πολυ καινουριο αυτοκινητο να μου ξηλωνουν πλαστικα..

 

Τους βρηκαν και τους εβαλα, δε ξερω γιατι ομως αρχικα μου ειπαν οτι δεν υπηρχαν σαν προσθετο. Αν εγω δεν ειχα διαβασει εδω οτι υπαρχουν, δε θα τους ειχα βαλει, και θα ηταν χαζομαρα

Sent from my iPad using Tapatalk

Γι αυτο ειναι τα φορουμ!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ περιμένω το TGI bluemotion με έξτρα πακέτο το Comfort (ήταν στην παραγωγή και νομίζω για τα λεφτά αυτά είναι πολύ καλό πακέτο).

Τα φώτα Xenon είναι πολύ ωραία όπως και το keyless αλλά τα 2.000€ έξτρα και για τα δύο είναι πολλά συν το ότι θα πρέπει να περιμένω 3+ μήνες.

Δεν πειράζει, ας έχω και κάτι να ζηλεύω...

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα θα ναι το αμαξι, εννοειται και τιποτα να μην εβαζες.

Κι εγω θα θελα καμερα οπισθοπορειας αλλα οταν το αποφασισα ηταν αργα

Οσο για την αναμονη...εγω το περιμενα το τριμηνο αλλα πραγματικα εφυγε χωρις να το καταλαβω!!

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εδώ έχω βάλει αντίστροφη μέτρηση στο κινητό, μετράω μέρες! Ούτε στον στρατό τέτοιο πράμα! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα καλα κι εγω ειχα φρικαρει οταν πλησιαζε η ωρα

Δεν ξερω δε το δοκιμασα ειμαι ψιλοαρρωστη κ δεν ασχοληθηκα. Αυριο που θα το παρω λογικα, θα το δω

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κασκολάκι, γαντάκια, μπουφανάκι και έφυγες!!!

Πλάκα κάνω, περαστικά και όταν το δεις ενημέρωσε.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μετά από αρκετή αναμονή παρέλαβα κι εγώ το νέο μου Golf TDI R Line.

Πρώτες εντυπώσεις :

Αρνητικά

Ο ήχος του Diesel είναι πολύ ενοχλητικός. Είχα συνηθίσει τόσα χρόνια βενζίνη και μάλιστα το προηγούμενο αμάξι (Golf 6 hignline) ήταν απίστευτα αθόρυβο.

Το γκάζι δεν αντιδρά όπως στη βενζίνη, έχει μια καθυστέρηση.

Το κάλυμμα της ήλιο οροφής είναι πάνινο, σε σχέση με τα προηγούμενα που ήταν συμπαγής προέκταση της ταπετσαρίας.

Θετικά : ( Όλα τα άλλα )

Η αίσθηση στο δρόμο

Το σαλόνι, τα καθίσματα, κτλ

Το ηχοσύστημα είναι εξαιρετικό, με άριστη λειτουργία CarPlay, αν και πιο λειτουργικό θεωρώ τελικά το Bluetooth.

Οι αισθητήρες παρκαρίσματος, το ηλεκτρονικό χειρόφρενο με το auto hold.

και γενικά όλες οι ηλεκτρονικές ευκολίες, κτλ.

Μου έκανε μεγάλη εντύπωση πόσες επιπλέον λειτουργίες και ψηφιακές ευκολίες έχει από το προηγούμενο μοντέλο.

Τις επόμενες ημέρες που θα σχημάτισω μια ποιο ολοκληρωμένη και αντικειμενική εικόνα, θα επανέλθω.

Εδω δυο πρώτες φωτογραφίες που πρόλαβα να βγάλω.

post-27629-0-37266500-1450818817_thumb.j

post-27629-0-78420400-1450818834_thumb.j

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Καλοταξιδο!!!

Στις χαμηλες πως σου φαινεται η ροπη του; Κανει διαφορα εκει το ντιζελ, χαμηλα ειναι δυνατο αρκετα

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλοτάξιδος!!! (Πόσο καιρό έκανες να παραλάβεις;)

Ευχαριστώ πολύ, έξι μήνες κυρίως λόγο capital controls.

Καλοταξιδο!!!

Στις χαμηλες πως σου φαινεται η ροπη του; Κανει διαφορα εκει το ντιζελ, χαμηλα ειναι δυνατο αρκετα

Sent from my iPad using Tapatalk

Ευχαριστώ πολύ, πράγματι έχει πολύ ροπή αλλά δεν έχει το "πέταγμα" της βενζίνης. Θα το δω και τις επόμενες μέρες και θα σας πω. Edited by Gianni's
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο Γιαννη!

Πολύ όμορφο! Α.. Και πολύ ωραίο χρωμα φυσικά!!!

Βλεπω εβαλες και την έγχρωμη οθόνη στον πίνακα οργάνων!

Οσο για το κάλυμμα στην την οροφή πιστευω οτι δεν καιειναι τόσο πρόβλημα.. Προφανως το εχουν κάνει ετσι για να περνάει και λίγο φως χωρίς να σκοτεινιασει τελείως ο χωρος επιβατών. .

Περιμένουμε κι άλλες εντυπώσεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και καλοτάξιδο!! Βλέπω την οθόνη στον πίνακα οργάνων τα γράφει όλα στα ελληνικά πλέον? σε εμένα εχει ένα σωρό γλώσσες και δεν εχει τα ελληνικά..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 Βλέπω την οθόνη στον πίνακα οργάνων τα γράφει όλα στα ελληνικά πλέον? σε εμένα εχει ένα σωρό γλώσσες και δεν εχει τα ελληνικά..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Στελιο δεν ξερω αν το εχω ξαναγραψει αλλα πριν 2-3 μηνες που ειχα ρωτησει σχετικα στην αντιπροσωπεια μου ειχαν πει οτι σε μελλοντικη αναβαθμιση για τα δικα μας θα προστεθει και ή Ελληνικη γλωσσα.. Ιδωμεν..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Εφαγα ακυρο με το carplay :(

Πως ακριβως το ενεργοποιησατε;; Μηπως δεν εκανα κατι καλα αν και..δε νομιζω

Sent from my iPhone using Tapatalk

(Εχω τo 5s)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

 

Καλορίζικο Γιαννη!

Πολύ όμορφο! Α.. Και πολύ ωραίο χρωμα φυσικά!!!
.....

Ευχαριστώ πολύ Πέτρο, το άσπρο του πάει πολύ ;-), αναδεικνύει τις σχεδιαστικές λεπτομέρειες. !!!!

 

Το εξοπλισμό στην ουσία τον "διάλεξε" ο πωλητής, όταν του είπα ότι θέλω να έχει ότι και το προηγούμενο, επομένως ανακαλύπτω και εγώ πράγματα. Κάτι τα φώτα και οι υαλοκαθαριστήρες που ανοιγοκλείνουν αυτόματα, κάτι οι οπτικές- ηχητικές  ειδοποιήσεις, κτλ θέλουν χρόνο προσαρμογής.

 Ξέρω σίγουρα ότι δεν έχει Xenon και KeyLess, γιατί δεν τα ήξερα τότε, αλλιώς θα τα είχα βάλει.

Η ηλιοροφή είναι όμορφη και πρακτική, δεν με ενοχλεί το πάνινο προστατευτικό κάλυμμα απλά φοβάμαι μη δεν είναι αρκετά ανθεκτικό 

 

 

Καλοταξιδο κ από εμένα! Φανταζομαι οτι θα σε ανταμείψει στις επισκέψεις σου στο βενζινάδικο!

 

Ευχαριστώ πολύ, αυτό το έχω καταλάβει ήδη !!!!!!!!! 

 

 

Καλορίζικο και καλοτάξιδο!! Βλέπω την οθόνη στον πίνακα οργάνων τα γράφει όλα στα ελληνικά πλέον? σε εμένα εχει ένα σωρό γλώσσες και δεν εχει τα ελληνικά..

 

 

Ευχαριστώ πολύ, ναι είναι όλα στα ελληνικά, πρέπει να διορθώνεται ήδη με software update !!!

 

 

Καλημερα

Εφαγα ακυρο με το carplay :sad:
 

 

Βεβαιώσου :

  1. Ότι έχεις τελευταία έκδοση iOS ( 9.χ ) και ότι εμφανίζεται το CarPlay στο iPhone ( Settings -> General )

  2. Ότι στο Composition Media και στην επιλογή AppConnect εμφανίζονται οι τρεις επιλογές (MirrorLink, CarPlay, Android Auto) 

 

Εφόσον αυτά είναι εντάξει θα πρέπει να λειτουργήσει. Αν δεν λειτουργήσει θα πρέπει να εμφανίσει κάποιο σφάλμα. 

 

Καλή επιτυχία !!!

Link to comment
Share on other sites

Στο κινητο μου εμφανιζεται το car play λεει οτι ψαχνει για αμαξι αλλα απο το αμαξι τιποτα.

Οταν πατησω στο τιμονι το κουμπι της φωνητικης εντολης βγαζει αυτο

post-28062-14508766300067_thumb.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε καταλαβαινω τι γινεται πηρα στην αντιπροσωπεια και μου λενε οτι το app connect δεν

Ειναι ακομα διαθεσιμο στην Ελλαδα :/

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο κινητο μου εμφανιζεται το car play λεει οτι ψαχνει για αμαξι αλλα απο το αμαξι τιποτα.

Οταν πατησω στο τιμονι το κουμπι της φωνητικης εντολης βγαζει αυτο

attachicon.gifImageUploadedByTapatalk1450876935.195334.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Η φωνητική εντολή και σε εμένα αυτό βγάζει εφόσον δεν έχω συνδέσει το iPhone με το CarPlay.

 

Δοκίμασε να πάρεις το original καλώδιο του iPhone και να συνδέσεις το iPhone με την USB θύρα που είναι πάνω στην κονσόλα.

 

Τότε θα πρέπει να ενεργοποιηθεί το CarPlay αλλιώς θα πρέπει να σου βγάλει κάποιο μήνυμα. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω θα το δοκιμασω

Μολις με πηραν απ την αντιπροσωπεια που μιλησαν με τα κεντρικα κ ειπαν οτι ενω επισημα δεν εχει ενεργοποιηθει, φαινεται πως καποια αμαξια αρχιζουν και το εχουν

Περαν του καλωδιου που ειπε ο Γιαννης, οσοι εχετε συνδεθει εχετε καποιο αλλο τιπ;

Τι βηματα ακριβως ενεργοποιησατε;

Sent from my iPhone using Tapatalk

post-28062-14508782245408_thumb.jpg

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!! Με καλωδιο δουλεψε!!

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε και στο Android τώρα...αν κάποιος φίλος έχει εικόνα γι' αυτό, ας κάνει ένα κόπο να γράψει δύο λόγια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.