Jump to content
alekos9

Golf 7 Tsi- Υποψήφιος αγοραστής μεταχειρισμένου [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

Να ρωτησω κατι ακομα, για αποσυνδεση εχει καπου να κανουμε "εξαγωγη" ή απλα κλεινουμε το συστημα και βγαζουμε το καλωδιο;

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι ακομα, για αποσυνδεση εχει καπου να κανουμε "εξαγωγη" ή απλα κλεινουμε το συστημα και βγαζουμε το καλωδιο;

Sent from my iPad using Tapatalk

Μόνο με καλώδιο λειτουργεί !!!

 

Για αποσύνδεση πατάς στο Composition Media μέσα από το CarPlay το Icon VW και μετά αποσύνδεση.

Για να δούμε και στο Android τώρα...αν κάποιος φίλος έχει εικόνα γι' αυτό, ας κάνει ένα κόπο να γράψει δύο λόγια.

Και με  Android λειτουργεί, μάλιστα έχει και περισσότερα "καλούδια" και εφαρμογές.

 

http://volkswagen-carnet.com/int/en/start/online-devices.html#tab/open/app-connect 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και με  Android λειτουργεί, μάλιστα έχει και περισσότερα "καλούδια" και εφαρμογές.

 

http://volkswagen-carnet.com/int/en/start/online-devices.html#tab/open/app-cκαποιnect 

Εδω στην Ελλαδα? Ξερουμε καποιον να εχει συνδεθει κ να λειτουργησε?

Link to comment
Share on other sites

1.  @Ursus όπως κατάλαβες ήσουν η αιτία να ανοίξει μέτωπο εδώ μέσα για το Apple CArPlay απλά επειδή δεν έβαλες το USB καλώδιο...

2. Στα σοβαρά τώρα, πολύ ευχάριστο το ότι δουλεύει σε όλους το Car Play αλλά

3. Wireless CarPlay ίσως μόνο στο Discover Pro από αναφορές σε ξένα Site.

4. @Gianni's Ας μην ανοίξουμε μέτωπο και εδώ οι Iphonακιδες με τους Android Fans για τα καλούδια του καθενός, μας φτάνουν τα άλλα φόρουμ!!! (Πλάκα κάνω, όντως στο Android έχει πιο πολλά!). Επίσης, γιατί τόσο πολύ (6 μήνες) και τι ρόλο παίζουν τα Capital controls; Από ότι ξέρω δεν είχαν όλοι την ίδια καθυστέρηση.

5. Πότε επιτέλους θα παραλάβω κι εγώ ρε παιδια...;;;;

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχχα βαλτε μου δυο μερες μπαν για παραδειγματισμο!

Οσο για το ασυρματο ενταξει μικρο το κακο..

Ποτε παρηγγειλες και ποτε σου πει οτι θα εκτελωνιστει;

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μέρες που είναι σε συγχωρούμε...

 

Παραγγελία έδωσα πριν 20 μέρες περίπου, μου έδωσε ένα μήνα παράδοση, πήρα και αριθμό πλαισίου αλλά ακόμα είναι στο εργοστάσιο το αμάξι αν και είναι 48ης εβδομάδας.

Link to comment
Share on other sites

Μέρες που είναι σε συγχωρούμε...

 

Παραγγελία έδωσα πριν 20 μέρες περίπου, μου έδωσε ένα μήνα παράδοση, πήρα και αριθμό πλαισίου αλλά ακόμα είναι στο εργοστάσιο το αμάξι αν και είναι 48ης εβδομάδας.

 

Από την εβδομάδα παραγωγής να υπολογίζεις ένα μήνα ίσως και περισσότερο για να το παραλάβεις. 

Link to comment
Share on other sites

Από την εβδομάδα παραγωγής να υπολογίζεις ένα μήνα ίσως και περισσότερο για να το παραλάβεις. 

H 48η εβδομάδα παραγωγής του 2015 είναι η εβδομάδα από 23/11 έως 29/11.

Τώρα έχουμε 24/12 και δεν έχει βγει από το εργοστάσιο καν...

Τι μπορεί να παίζει; Να πάρω Cosmocar γιατί ο εδώ αντιπρόσωπος λέει ότι δεν ξέρει γιατί η καθυστέρηση.

Link to comment
Share on other sites

Ο αντιπροσωπος δεν επικοινωνει με την κοσμοκαρ;

Καλα οι δικοι μου ειχαν τρομερη εξυπηρετηση . Ακομα και χτες που πηρα για να ρωτησω για το iphone 3 τηλεφωνα μου κανε ο ανθρωπος. Και μιλησε και με την κοσμοκαρ. Και γενικα απ την αρχη μας ενημερωναν για ολα, ποτε μοαινει στη παραγωγη, ποτε ηταν εροιμο, ποτε θα φτανε ελλαδα.

Οπως σου πε ο Γιαννης απ οταν μπει εργοστασιο θελει κανα μηνα να ρθει ελλαδα, κ απ οταν ερθει ελλαδα κ περασει τελωνειο, κανα δεκαημερο να ναι ετοιμο.

Τωρα εσενα να μην εχει βγει καν απ το εργοστασιο...μηπως αρχικα εκαναν λαθος και σου εδωσαν νωριτερα εβδομαδα παραγωγης;

Θυμισε μου για τι μοντελο ακριβως μιλαμε?

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μόλις με πήραν τηλέφωνο απο κοσμοκαρ, διότι τους έστειλα μαιλ για το σχετικό θέμα.

Μου είπαν οτι δεν υπάρχει κάποια ενημέρωση απο την VW για κάποια αναβάθμιση του λογισμικού μας για να μας παρέχει το mirror link σε εμάς με composition media με 5,8" με ρώτησε αν έχω θύρα usb και Bluetooth, και πάνω σε αυτό μου είπε οτι ΙΣΩΣ βγάλει αργότερα κάποια αναβάθμιση στο μέλλον.. ας ελπίσουμε!!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ενδιαφέρον:

http://www.volkswagen-accessories.ie/mirrorlink_activating_document

"The MirrorLink™ function can be retroactively activated in your vehicle using an activation document and causes the mobile telephone display to be mirrored onto the display of the radio system or radio-navigation system. Some Volkswagen apps such as ‘Think Blue. Trainer.’ can thus also be used while driving. In addition, there will soon be further providers of approved, MirrorLink™ capable apps. A compatible smartphone and the ‘Composition Media’ or ‘Discover Media’ multimedia system is necessary to be able to use the function. The connection is made using the USB connection.

Full multimedia. Thanks to MirrorLink™ you can use compatible apps from your smartphone directly on the vehicle’s own multimedia system!"

Οπότε λογικά θα το φέρουν και Ελλάδα κάποια στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον:

http://www.volkswagen-accessories.ie/mirrorlink_activating_document

"The MirrorLink™ function can be retroactively activated in your vehicle using an activation document and causes the mobile telephone display to be mirrored onto the display of the radio system or radio-navigation system. Some Volkswagen apps such as ‘Think Blue. Trainer.’ can thus also be used while driving. In addition, there will soon be further providers of approved, MirrorLink™ capable apps. A compatible smartphone and the ‘Composition Media’ or ‘Discover Media’ multimedia system is necessary to be able to use the function. The connection is made using the USB connection.

Full multimedia. Thanks to MirrorLink™ you can use compatible apps from your smartphone directly on the vehicle’s own multimedia system!"

Οπότε λογικά θα το φέρουν και Ελλάδα κάποια στιγμή.

 

Καλημερα και χρονια πολλα!

 

Μου το ειχε δειξει ο Στελιος πριν μερικες μερες. Αν δεις ομως ειναι για το Passat μονο και οχι για το Golf. Εκανα και μια ερωτηση σε ξενο φορουμ μου ειπαν οτι αφορα μονο την MIB2 εκδοση και οχι το Golf. Τι να πω μακαρι στο μελλον να γινει κατι.

 

Η αλλη επιλογη ειναι νο τοποθετηθει το εργοστασιακο "Discover pro με carplay" που περιγραφεται σ' αυτο το ποστ απο ξενο φορουμ αλλα το κοστος ειναι 2000+...

 

Αλλιως aftermarket κινεζικο με χαμηλοτερο κοστος αλλα και ποιοτητα φυσικα..

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά!

Ναι, σωστά είναι για το passat. Κρίμα και χάρηκα...

 

Χρόνια πολλά !!!!

 

Μπορεί να είναι στο Passat αλλά δεν έχει νόημα να έχουν τέτοιου είδους διαφορές ανά όχημα, εξάλλου στο τέλος γράφει :

 

For all models

Part number: 5G0054830

Price: €248.00

Note: Driver distraction may lead to accidents and severe injuries. The driver may therefore not use this equipment when driving.

Prices include VAT but exclude painting or fitting."

 

Το κόστος των 248 ευρώ με ΦΠΑ μάλιστα που αναφέρει είναι αυτό που πληρώσαμε και εμείς επιπλέον !!!!! 

 

Δε ρωτάτε εδώ : https://twitter.com/VWUKHelp

Edited by Gianni's
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια οταν σβήνω τ αμαξι μου βγαζει μηνυμα safe προσέξτε (ή ελέγξτε ) την ασφαλεια

Βιβλιο οδηγιών

Ψαχνω στο βιβλιο και δε βρισκω κατι. Τι ειναι αυτο;

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια σε ολους!!

 

Βρε παιδια οταν σβήνω τ αμαξι μου βγαζει μηνυμα safe προσέξτε (ή ελέγξτε ) την ασφαλεια
Βιβλιο οδηγιών


Ψαχνω στο βιβλιο και δε βρισκω κατι. Τι ειναι αυτο;


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Απολυτα φυσιολογικο. Εννοει πριν κλειδωσεις να ελεγξεις τον εσωτερικο χωρο μην κλειδωσεις καποιον μεσα μια και μετα δεν θα μπορει να ανοιξει. Ισως καπως περιττο θα ελεγα αλλα ΟΚ..

Edited by pettros
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αλλη μια ερωτηση

Ανάβουν και σ εσας μόνα τους τα φωτα ομίχλης;;;

Φευγω απο το γυμναστηριο κ το παρατήρησα.

Πηγα να παρκαρω κ άναψαν , έστριψα σ ενα στενο κ άναψαν..

Τι παιζει;;

Εντίτ ακυρο το βρηκα στο βιβλιαράκι

Τσσς καθε μερα ανακαλύπτεις κ κατι

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by Ursus
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι κάποια ταχύτητα, νομίζω 30 χλμ

Ανάβουν ανάλογα με το που στρίβεις το τιμόνι, για να έχεις καλύτερη ορατότητα

Link to comment
Share on other sites

Αλλη μια ερωτηση

Ανάβουν και σ εσας μόνα τους τα φωτα ομίχλης;;;

Φευγω απο το γυμναστηριο κ το παρατήρησα.

Πηγα να παρκαρω κ άναψαν , έστριψα σ ενα στενο κ άναψαν..

Τι παιζει;;

Εντίτ ακυρο το βρηκα στο βιβλιαράκι

Τσσς καθε μερα ανακαλύπτεις κ κατι

Sent from my iPhone using Tapatalk

Xenon έχεις αν θυμάμαι καλά. Αρα δεν είναι τα φωτα ομίχλης. Ειναι οι H7 αλογόνου που έχει το φανάρι και λέγεται στατικος φωτισμός στροφών και ανάβει οταν πηγαίνεις κατω από 30χλμ και στρίβεις ή βγάλεις φλας αλλά και οταν κάνεις όπισθεν οπου αναβουν και τα 2..

Edited by pettros
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Xenon εχω ναι, το φως που αναβει ειναι κιτρινο

Πωπω το αμαξι το ερωτευομαι καθε μερα και περισσοτερο

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Xenon εχω ναι, το φως που αναβει ειναι κίτρινο

Ναι γιατί οπως ειπα είναι απλές Η7 αλογόνου. Αν θες μπορείς εύκολα να τις αλλάξεις με άλλες με αρκετά πιο λευκό φως.

Link to comment
Share on other sites

Πετρο οπως παντα κατατοπιστικος κ σ ευχαριστω πολυ! Εφοσον αλλαζονται, μαλλον αργοτερα θα προβω σ αυτη την αλλαγη, να μην εχω κιτρινη "παραφωνια"

Sent from my iPad using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.