Jump to content
alekos9

Golf 7 Tsi- Υποψήφιος αγοραστής μεταχειρισμένου [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι έτοιμος για αγορά vw golf tsi 125 ps r line 2017.αν μπορούσατε πληροφορίες για το αμάξι και τυχόν προβλήματα γιατί ακούγονται πολλά από πολλούς για τα vw γενικά. Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Link to comment
Share on other sites

θεωρητικά αν δεν κάνω λάθος?? (μπορει να μας διορθώσει και κάποιος άλλος) ειναι το 1400αρι με κινητήρα caxa.

 

πολύ κάλο μοτέρ το συγκεκριμένο και χωρείς κουσούρια, εγώ εχω το passat b7 με 1400αρι caxa με τα 122hp παρότι το αγόρασα μεταχειρισμενο πριν από ένα χρόνο και το πηρα με 70.000χιλιομετρα το αμάξι ειναι τζάμι!!! :yahoo:

 

θα το ευχαριστηθείς          

Link to comment
Share on other sites

δεν μου λες ρε θηρίο .

 

που το οικονόμησες το εργαλείο και με 15.000!!!! χιλιόμετρα , άστρωτο  ειναι ακόμα   

Link to comment
Share on other sites

Δευτέρα πάω να το δω. Το βρήκα ευκαιρία μοντέλο του 2017 r line 16.000€. Αυτό με προβληματίζει ότι είναι άστρωτο και το πουλάει για αυτό λέω να το πάω για check στην αντιπροσωπεία! 

Link to comment
Share on other sites

να πας να το δεις !!! 

 

καλή περίπτωση ειναι, εσύ πως το είδες από κοντά το οδήγησες καθόλου???  

Link to comment
Share on other sites

Όχι απλά το είδα. Δευτέρα το test drive και ο έλεγχος. Συγκεκριμένα το golf το ψάχνω αρκετό καιρό και αυτό είναι ότι καλύτερο έχω βρε (εμφανισιακά τουλάχιστον). Ελπίζω να είναι και μηχανικά καλό και να γίνει η αγορά! :yahoo:

Edited by Stav93
Link to comment
Share on other sites

Ααααααα πολύ ωραία είναι! 

 

Να ευχηθώ τότε να είναι έτσι όπως το έχεις φανταστεί και να είναι εντάξει το όχημα :ahappy:

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago , Stav93 said:

Να σαι καλά φίλε! Και γω αυτό εύχομαι! :yahoo:

 

Άντε με το καλό και όταν  έρθω επάνω,  θέλω ατα τουτου βόλτα :rock:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σκεφτομαι να παραγγειλω το golf 1.5 130 hp bluemotion μηπως ειναι καποιος κατοχος να μου πει εντυπωσεις .ευχαριστω προκαταβολικα.

Link to comment
Share on other sites

Οδήγησα το Α3 με το ίδιο μοτέρ σε DSG. Μου φάνηκε αρκετά ψόφιο σίγουρα χειρότερο από το 1.4. Κάνε ένα test drive οπωσδήποτε


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα στην παρεα σας και καλο μηνα! Ειμαι νεο μελος εδω και ισως αν ολα πανε καλα να παλιωσω κιολας :)

Ειμαι σε αναζητηση μεταχειρισμενου μικρομεσαιου και απο τις πρωτες επιλογες ειναι το 7αρι 1.4 122hp. Στο παρελθον και μεχρι πολυ προσφατα ειχα γαλλικα gti (206rc-207rc)και παλιοτερα ibiza. Εχω ηδη κανει μια πρωτη καλη αναγνωση στο forum και χαιρομαι για τον μεγαλο ογκο πληροφοριας που υπαρχει καθως και για το οτι το 7αρι δειχνει πολυ μεγαλη βελτιωση και στο κομματι αξιοπιστιας σε συγκριση με τους προκατοχους του. Θελω να σας ρωτησω αν αξιζει να κοιταζω μοντελα που εχουν αρκετα χλμ (100-125) εφοσον φυσικα ειναι σε καλη κατασταση και τι θα πρεπει να τσεκαρω σε αυτα τα χλμ που θα πρεπει φυσιολογικα να εχει αλλαχτει, πχ αμορτισερ, δισκο πλατω κλπ αναλωσιμα τετοιου ειδους. Κοιταζω την εκδοση generation κυριως. Δε θα με χαλουσε και το 1.2 μοτερ απλα λεω να παω πια σε ενα αμαξι με πολλαπλους συνδεσμους πισω (γι αυτο και ειναι πιο πισω σαν επιλογη και το λεον 1.4 αντιστοιχα). Σορρυ αν κουρασα με το μεγαλο ποστ. Ευελπιστω στις συμβουλες των κατοχων!

Link to comment
Share on other sites

Μα το 122 δεν εχει πολλαπλους πισω. Οχι οτι εχει σημασια αν δε το πας στα ορια. Αναλογα τι λεφτα διαθετεις θα δεις αν φτανεις σε γκολφ με 100000χλμ η σε πιο καινουρια

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, takpanos said:

Μα το 122 δεν εχει πολλαπλους πισω. Οχι οτι εχει σημασια αν δε το πας στα ορια. Αναλογα τι λεφτα διαθετεις θα δεις αν φτανεις σε γκολφ με 100000χλμ η σε πιο καινουρια

Απ οσο εχω διαβασει και εδω ειχα καταλαβει οτι εχει πολλαπλους το 122αρι. Αν τελικα εχω καταλαβει λαθος οκ πασο και ισως να κοιταζω και τα 1.2 μοτερ. Σε golf φτανω μια χαρα με το budget που διαθετω αλλα αυτα που εχουν πιο νορμαλ χλμ ειναι οι εκδοσεις design που ειναι οι πιο "γυμνες" και με το τιμονι που θελει οπωσδηποτε αλλαγμα για μενα. Απλα θα θελα να μου πει καποιος που εχει πλησιασει σε αυτα τα χλμ τι εχει αλλαξει ως τωρα σε αναλωσιμα που αφορουν φυσιολογικη φθορα. 

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, σαν κατοχος 1.2 tsi 140hp . θελω να παω σε golf (ναι μεχρι να δω πιο συνεργειο είναι πιο καλο) με ενδιαφερει 1.4 me 160 dsg κ το 1.6 tdi 105 μιλαμε για 2010+ μοντελα με εως 100.000 . βρηκα ένα με 44,000 στα 11,000 αλλα ο μαντρας καργα απατεωνας , στην φωτο στο καρ ειχε 80.000 κ από κοντα το κοντερ 44,000 ουτε βρομιαρη . στο θεμα μας πως θα βρουμε κανα αξιοπιστω 14 αρι dsg  με το πολύ 9 10,000 ?  η κανα αξιοπιστο dsg μεχρι 11 ?  βγαζουν όλα τα  dsg  mechatronic ? καδενα εχει κ το 160αρι ε ? μεγαλο τραυμα η καδενα , μιας κ στο δικο μου αλλαξα 3 φορες σετ ευτυχως εντος εγγυησης μεχρι να ηρεμιση ! το δικο εβγαλε κ αυτό πολα θεματα αλλα πλεον εχουν αλλαχτεί όλα ισως γ αυτό το βαρεθηκα κ θελω ένα άλλο με καινουρια προβληματ αγια εμενα αχχαχα καλησπέρα ξανα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Εχω αποφασισει να αγορασω ενα Golf.13 ή 14 μοντελο.Απο εμπορο.Προσπαθω τα Km να ειναι κατω απο 100.000.Αυτο το μοντελο με τα 122 αλογα,το 1400.Που εχει την οθονη,κ ειναι χωρις ''χειροφρενο''.

Το αμαξι ειναι πιθανοτατα απο leasing.Ειχα μια συζητηση με εναν ηλεκτρολογο αποψε,κ με μουδιασε.Μου ειπε οτι τα TSI βγαζουνε προβληματα(κατι κ για τα λαδια μου ειπε).

Γενικοτερα,οποιο παιδι μπορει να με συμβουλεψει,θα ηταν πολύ καλά.

Ελπιζω να αναρτησα το θεμα στην σωστη υποενοτητα.

Καλο βραδυ κ ευχαριστω για την φιλοξενια.

Υ.Γ:Φανταζομαι οτι δεν μπορω να αναφερω το ονομα του εμπορου..

Link to comment
Share on other sites

17 λεπτά πριν , Πέτρος. said:

Καλησπερα.Εχω αποφασισει να αγορασω ενα Golf.13 ή 14 μοντελο.Απο εμπορο.Προσπαθω τα Km να ειναι κατω απο 100.000.Αυτο το μοντελο με τα 122 αλογα,το 1400.Που εχει την οθονη,κ ειναι χωρις ''χειροφρενο''.

Το αμαξι ειναι πιθανοτατα απο leasing.Ειχα μια συζητηση με εναν ηλεκτρολογο αποψε,κ με μουδιασε.Μου ειπε οτι τα TSI βγαζουνε προβληματα(κατι κ για τα λαδια μου ειπε).

Γενικοτερα,οποιο παιδι μπορει να με συμβουλεψει,θα ηταν πολύ καλά.

Ελπιζω να αναρτησα το θεμα στην σωστη υποενοτητα.

Καλο βραδυ κ ευχαριστω για την φιλοξενια.

Υ.Γ:Φανταζομαι οτι δεν μπορω να αναφερω το ονομα του εμπορου..

 

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.

 

Το 1400 με τα 122hp είναι αρκετά τίμιο, και ίσως το ποιο ασφαλή με το μοτέρ αυτό.

 

Εχω και εγώ το ίδιο μοτέρ, και εδώ και ένα χρόνο που το έχω το αμάξι δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα, ούτε λάδια καίει ούτε τίποτα.

 

Το αμάξι το έχω πάρει και εγώ μεταχειρισμένο, το πήρα με 70.000 χιλιόμετρα. 

Και είμαι υπέρ ευχαριστημένος. 

 

 

Το αμάξι τι ιστορικό έχει? Και πόσα χιλιόμετρα έχει? 

Το έχεις δει από κοντά?

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

2 λεπτά πριν , OMINUS said:

 

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.

 

Το 1400 με τα 122hp είναι αρκετά τίμιο, και ίσως το ποιο ασφαλή με το μοτέρ αυτό.

 

Εχω και εγώ το ίδιο μοτέρ, και εδώ και ένα χρόνο που το έχω το αμάξι δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα, ούτε λάδια καίει ούτε τίποτα.

 

Το αμάξι το έχω πάρει και εγώ μεταχειρισμένο, το πήρα με 70.000 χιλιόμετρα. 

Και είμαι υπέρ ευχαριστημένος. 

Επισης,χρόνια πολλά.

 

Σε ευχαριστω παρα πολύ.Καλο βραδυ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.