Jump to content
TeoFele

Μπροστινα φαναρια VW POLO

Recommended Posts

Καλησπερα εχω ενα VW POLO 6R του 2011 γενικα απο τα φωτα δεν ειμαι ευχαριστημενος, φοραει h4 και ειναι το φαναρι με την μονη λαμπα. Ηθελα να ρωτησω αν ξέρετε και αν εχει δοκιμασει καποιος να βαλει το φαναρι με την διπλη λαμπα h7. Γενικοτερα δεν θελω να μπλεξω με xenon αυτο που εχω κανει μεχρι στιγμης ειναι να αλλαξω λαμπες σε κατι καλο philips αλλα και κατι led που δοκιμασα παλι δεν ειδα καλο αποτελεσμα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εσύ αν κατάλαβα καλά θέλεις αυτό το φανάρι.

 

https://www.google.gr/search?q=Φαναρια+vw+polo+6R&client=tablet-android-samsung&prmd=ivn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwi3hcT5jd7dAhWQuIsKHcMoA-YQ_AUIESgB&biw=600&bih=960#imgrc=LqfPRzVKMaXkDM:

 

 

Θα πρέπει να δεις, αν χρειαστεί μετατροπή η καλωδίωση. 

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Γιατι υποθέτω πως θα εχω πολυ καλο φωτισμο. Βασικα συγκρινω το δικο μου αμαξι με του πατερα μου το focus και ειναι μερα με την νυχτα τα μικρα τα δικα του τα μεγαλα τα δικα μου και υποθετω πως αν ταιριαζει αυτο το φαναρι στις βασεις και στο φις θα ειναι πολυ καλυτερα

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 λεπτό πριν , TeoFele said:

Ακριβώς. Γιατι υποθέτω πως θα εχω πολυ καλο φωτισμο. Βασικα συγκρινω το δικο μου αμαξι με του πατερα μου το focus και ειναι μερα με την νυχτα τα μικρα τα δικα του τα μεγαλα τα δικα μου και υποθετω πως αν ταιριαζει αυτο το φαναρι στις βασεις και στο φις θα ειναι πολυ καλυτερα

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Στης βάσεις κατά 99% ταιριάζει. Επειδή στο polo 6R το είχα με το φανάρι που σου έβαλα ποιό πάνω.

 

Θα πρέπει μόνο να δεις την παίζει με την φύσα μόνο. 

Αν έχει διαφορά από φαναρι σε φανάρι η με την καλωδίωση.

 

ΜΠΟΡΕΊ ΌΜΩΣ???? και να μην έχεις κάποιο θέμα και να ταιριάζει κανονικά 

Link to comment
Share on other sites

Στης βάσεις κατά 99% ταιριάζει. Επειδή στο polo 6R το είχα με το φανάρι που σου έβαλα ποιό πάνω.
 
Θα πρέπει μόνο να δεις την παίζει με την φύσα μόνο. 
Αν έχει διαφορά από φαναρι σε φανάρι η με την καλωδίωση.
 
ΜΠΟΡΕΊ ΌΜΩΣ???? και να μην έχεις κάποιο θέμα και να ταιριάζει κανονικά 
Εχω γυρισει ολο τον κοσμο φιλε μου απαντησεις δεν πηρα. Ουτε στην VW Θεσσαλονίκη ουτε στην Vw εδω κιλκις, σε ηλεκτρολογους πηγα παντου ρωτησα και δεν ξερει κανεις τιποτα και μου ειπαν να ρωτησω στο φορουμ μηπως το εχει δοκιμασει καποιος και γνωριζει κατι.

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν , TeoFele said:

Εχω γυρισει ολο τον κοσμο φιλε μου απαντησεις δεν πηρα. Ουτε στην VW Θεσσαλονίκη ουτε στην Vw εδω κιλκις, σε ηλεκτρολογους πηγα παντου ρωτησα και δεν ξερει κανεις τιποτα και μου ειπαν να ρωτησω στο φορουμ μηπως το εχει δοκιμασει καποιος και γνωριζει κατι.

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δεν ξέρω αυτή την λεπτομέρεια.

 

Εγώ προσωπικά τo φανάρι που είχα στο δικό μου (Σαν αυτό που θέλεις εσύ ) πολύ είχαν βάλει τα φανάρια του GTI τα εργωστασειακα τα xenon.

 

Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να βρεις και να τα δοκιμάσεις ΕΠΙΤΌΠΟΥ. 

Η αν υπάρχει κάποιος γνωστός (με τα φανάρια που θέλεις) και τα δοκιμάσεις.

 

 

Δεν ξέρω αν μπορεί να σε εξυπηρέτηση η βοηθήσει αυτό.

https://www.team-bhp.com/forum/diy-do-yourself/172269-installed-bi-xenon-projectors-my-vw-polo-gt-tsi-edit-reliability-concerns-page-8-a.html

 

 

Δες και αυτό

https://www.team-bhp.com/forum/diy-do-yourself/185347-polo-gt-tsi-install-oem-bi-xenons-bcm-max-upgrade-edit-6c-rls-auto-dimming-irvm-installed.html

 

https://www.vwclub.co.za/forum/viewtopic.php?t=186643#p2305809

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αυτή την λεπτομέρεια.
 
Εγώ προσωπικά τo φανάρι που είχα στο δικό μου (Σαν αυτό που θέλεις εσύ ) πολύ είχαν βάλει τα φανάρια του GTI τα εργωστασειακα τα xenon.
 
Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να βρεις και να τα δοκιμάσεις ΕΠΙΤΌΠΟΥ. 
Η αν υπάρχει κάποιος γνωστός (με τα φανάρια που θέλεις) και τα δοκιμάσεις.
 
 
Δεν ξέρω αν μπορεί να σε εξυπηρέτηση η βοηθήσει αυτό.
https://www.team-bhp.com/forum/diy-do-yourself/172269-installed-bi-xenon-projectors-my-vw-polo-gt-tsi-edit-reliability-concerns-page-8-a.html
 
 
Δες και αυτό
https://www.team-bhp.com/forum/diy-do-yourself/185347-polo-gt-tsi-install-oem-bi-xenons-bcm-max-upgrade-edit-6c-rls-auto-dimming-irvm-installed.html
 
https://www.vwclub.co.za/forum/viewtopic.php?t=186643#p2305809
Σιγουρα του gti ειναι πολυ καλυτερα αλλα και πιο ομορφα. Το θεμα ειναι πως πεφτουν ακριβα για μενα ενω ετσι το διπλο το απλο το βρηκα στα 82€ της depo

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

28 λεπτά πριν , TeoFele said:

Σιγουρα του gti ειναι πολυ καλυτερα αλλα και πιο ομορφα. Το θεμα ειναι πως πεφτουν ακριβα για μενα ενω ετσι το διπλο το απλο το βρηκα στα 82€ της depo

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Γιατί να βάλεις της depo???

 

Από την στιγμή που στο γνωστό site car....gr μπορείς να βρεις αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να βάλεις της depo???
 
Από την στιγμή που στο γνωστό site car....gr μπορείς να βρεις αρκετά.
Δεν θεωρούνται καλα και αξιοπιστα.? Να κοιταξω για αλλη μαρκα δλδ.? Πχ valeo.?

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

24 λεπτά πριν , TeoFele said:

Δεν θεωρούνται καλα και αξιοπιστα.? Να κοιταξω για αλλη μαρκα δλδ.? Πχ valeo.?

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δεν ξέρω κατά πόσο τα κάτοπτρα που έχει η depo είναι σωστά και δες στραβώνει τους άλλους.??? 

 

Δεν έχω ακούσει  και καλά λογια για τα μπροστινά φανάρια τους. 

 

Αλλά από τα ημιτασιον του εμπορίου που κυκλοφορούν στην αγορά τα προϊόντα της depo είναι τα ποιό ποιοτικά.

 

Δες στα μεταχειρισμένα από την στιγμή που υπάρχουν και βάλε τα γνήσια. 

 

Στο car...gr θα βρεις αρκετά 

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω κατά πόσο τα κάτοπτρα που έχει η depo είναι σωστά και δες στραβώνει τους άλλους.??? 
 
Δεν έχω ακούσει  και καλά λογια για τα μπροστινά φανάρια τους. 
 
Αλλά από τα ημιτασιον του εμπορίου που κυκλοφορούν στην αγορά τα προϊόντα της depo είναι τα ποιό ποιοτικά.
 
Δες στα μεταχειρισμένα από την στιγμή που υπάρχουν και βάλε τα γνήσια. 
 
Στο car...gr θα βρεις αρκετά 
Μεταχειρισμένα δεν θελω με τιποτα. Τωρα να σου πω την αληθεια σκεφτομαι και για hella γιατι θελω να κανω σωστη δουλεια. Μηπως ξερεις με την σελιδα autodoc τι παιζει γιατι βλεπω γενικοτερα πολυ καλες τιμες και δεν μπορω να καταλαβω τι ισχύει.

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago , TeoFele said:

Μεταχειρισμένα δεν θελω με τιποτα. Τωρα να σου πω την αληθεια σκεφτομαι και για hella γιατι θελω να κανω σωστη δουλεια. Μηπως ξερεις με την σελιδα autodoc τι παιζει γιατι βλεπω γενικοτερα πολυ καλες τιμες και δεν μπορω να καταλαβω τι ισχύει.

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Για ποιο λόγω δεν θέλεις μεταχειρισμενα??? 

έχει φανάρια τα οποία ειναι σε Άριστη κατάσταση, μην το φοβάσαι ,τα γνήσια αν θυμαμαι καλά πρέπει να ειναι valeo.

 

Για το autodoc δεν ξέρω τι παιζει ??? δεν εχω ιδέα???        

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγω δεν θέλεις μεταχειρισμενα??? 
έχει φανάρια τα οποία ειναι σε Άριστη κατάσταση, μην το φοβάσαι ,τα γνήσια αν θυμαμαι καλά πρέπει να ειναι valeo.
 
Για το autodoc δεν ξέρω τι παιζει ??? δεν εχω ιδέα???        
Αν έχω καταλάβει καλά είναι μία Γερμανική εταιρεία στο ίντερνετ είναι βασικά η οποία έχει πάρα πολλά ανταλλακτικά και μπορείς να αγοράσεις από κει μέσα και αν παρατηρήσεις έχει πολύ καλές τιμές αλλά δεν έχω ακούσει από κάποιον κάτι για αυτήν τη σελίδα και το φοβάμαι υπάρχει ακόμα και σε εφαρμογή για το κινητό

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Κατοχος έδω και μια εβδομάδα του Νέου Polo.Απο την πρώτη μέρα είχα παρατηρήσει ότι στα μπροστινά φώτα υπήρχε σαν μια θαμπή λεπτή λουρίδα!!!Και στα δυο...παραθέτω και φωτό με το τι εννοώ.Σημερα από την αντιπροσωπεία μου είπαν ότι έτσι γίνεται λόγω της λάμπας που κάνει αυτή την αντανάκλαση.Πηγα τέσταρα και ένα polo που έχει η αντιπροσωπεία για test drive,  και συνέβαινε και σε αυτό η ίδια θαμπαδα με το που άνοιγες τα φώτα.Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος αυτό;;

 

 

BC7_C691_E_6969_4765_8185_B92170_B045_B9 4_B8_C2927_438_C_477_E_856_F_988_F42_A16

Edited by Petros Nikolopoulos
Link to comment
Share on other sites

Θελω να ενημερώσω και καλο θα ηταν να το διαβασουν αρκετα μελη του club οτι μετα απο επισκεψη που ειχα σε παλιατζη εβαλα το φαναρι πανω με τον διπλο καθρεπτη και ταιριαζουν και οι βασεις αλλα λειτουργεί και αψογα. Τωρα μενει μονο η παραγγελία απο που να την κανω και τι ακριβως να παρω. Το βλεπω για valeo η hella

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.