Jump to content
Theotho

Polo 1.2 tsi 6r πρόβλημα!

Recommended Posts

Καλησπέρα έχω το vw polo 6r κάποια στιγμή μου έβγαλε ειδοποίηση το σήμα της ολίσθησης μαζί με την παρατήρηση για τα ελαστικά, οταν έκλεισα την μηχανή έσβησε και το πήγα στην αντιπροσωπεία μου είπαν ότι είναι η πεταλουδα γκαζιού, έχει συμβεί σε κανέναν κάτι παρόμοιο? Και αν ναι καλύτερα να γίνει καθαρισμός ή αντικατάσταση; 

Link to comment
Share on other sites

On 10/3/2018 at 10:33 PM, Theotho said:

Καλησπέρα έχω το vw polo 6r κάποια στιγμή μου έβγαλε ειδοποίηση το σήμα της ολίσθησης μαζί με την παρατήρηση για τα ελαστικά, οταν έκλεισα την μηχανή έσβησε και το πήγα στην αντιπροσωπεία μου είπαν ότι είναι η πεταλουδα γκαζιού, έχει συμβεί σε κανέναν κάτι παρόμοιο? Και αν ναι καλύτερα να γίνει καθαρισμός ή αντικατάσταση; 

Δεν υπάρχει λόγος να κάνεις αλλαγή πεταλούδας έτσι αμέσως.

Είναι αρκετά τα χρήματα για να την αλλάξεις.

Ξεκίνα με έναν καθαρισμό και βλέπεις.

 

Βέβαια το γεγονός ότι σου έβγαλε το αυτοκίνητο ειδοποίηση για ελαστικά και σου είπαν για την πεταλούδα, είναι λίγο περίεργο. Το έβαλαν σε διαγνωστικό και σου είπαν για την πεταλούδα;

Link to comment
Share on other sites

On 7/10/2018 at 2:07 ΜΜ, doggy said:

Δεν υπάρχει λόγος να κάνεις αλλαγή πεταλούδας έτσι αμέσως.

Είναι αρκετά τα χρήματα για να την αλλάξεις.

Ξεκίνα με έναν καθαρισμό και βλέπεις.

 

Βέβαια το γεγονός ότι σου έβγαλε το αυτοκίνητο ειδοποίηση για ελαστικά και σου είπαν για την πεταλούδα, είναι λίγο περίεργο. Το έβαλαν σε διαγνωστικό και σου είπαν για την πεταλούδα;

κανονικά σε διαγνωστικό και μάλιστα πήγα σε 2 συνεργεία ένα vw (autoclub) και σε άλλο για vag group. 

Link to comment
Share on other sites

48 λεπτά πριν , Theotho said:

Αυτό μου βγάζει.. 

IMG_20181028_190938.jpg

Φιλαράκι από μπαταρία πως τα πάει το αμάξι????

Είναι σε καλή κατάσταση???

 

Μπορεί να είσαι στα τελειώματα με την μπαταρία σου και να σου έβγαλε αυτά τα κουλά μηνύματα..

 

 

Έχουν μια τάση τα αμάξια του GROUP  όταν είναι στα τελευταία της η μπαταρία να ανάβουν κάτι περίεργα λαμπάκια.

 

 

Θα σου έλεγα να αποσυνδεσης την μπαταρία σου από το αμάξι και να το αφήσεις για μερικά λεπτά, και να δεις αν όταν την συνδέσεις θα σου ξανά βγάλει τα ίδια???

 

Να ξέρεις Πάντος (Όχι ότι είναι κάτι το ανησυχητικό) αν την αποσυνδεσης την μπαταρία θα πρέπει να ξανά βάλεις των κωδικό για το radio CD. 

 

Αν δεν σε προβληματίζει το συγκεκριμένο,  τότε αποσύνδεσαι την μπαταρία, και δες τι γίνετε????

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έλεγξε σένα μαγαζί με μπαταρίες τη δικιά σου και δες το maf στο συνεργείο μετά.

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

26 λεπτά πριν , doggy said:

Σωστός ο @OMINUS

 

13 λεπτά πριν , nikdev said:

Έλεγξε σένα μαγαζί με μπαταρίες τη δικιά σου και δες το maf στο συνεργείο μετά.

Έχουν γνώση η φύλακες :thumbsup2:

 

Εμένα να φανταστείτε μου είχε βγάλει σαν βλάβη τον αερόσακο.

Όταν πήγα και το κοίταξαν το αμάξι σε διαγνωστικό της skoda μου είπε το παιδί από εκεί, είχες Κάνε θέμα με μπαταρία??? 

 

Γιατί κάτι τέτοια είναι από μπαταρία....

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα δεν είναι στην μπαταρία αλλά στην εισαγωγή, όπως σου είπαν και στο συνεργείο. Το έπαθα πριν 1,5 χρόνο και η αντιπροσωπεία μου πρότεινε αλλαγή πεταλούδας. Τελικά το πήγα σε έναν φίλο μηχανικό στη Seat και καθάρισε intercooler και πεταλούδα. Μέχρι πριν ένα μήνα ήταν οκ. Τώρα ξεκίνησαν και πάλι να ανάβουν τα λαμπάκια, οπότε πάω πάλι για καθαρισμό και βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

βουλωνει η πεταλουδα απο σκουπιδια και γρασα αυτα μου χε πει μηχανικος ... δεν χρειαζεται αλλαγμα καθαρισμο κανουν βεβαια αναλογα το θεμα . 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.