Jump to content
ntip

D2s λαμπες

Recommended Posts

Γεια σας. Πριν χρονια αλλαξα τα φαναρια στο γκολφ 5 μου με φαναρια με προτζεκτορες. Ειχα βαλει ξενον λαμπες απλες. Ηθελα να ρωτησω... μπορω να βαλω λαμπες d2s αντι για h7? Τα φαναρια ειναι της hella.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Πριν χρονια αλλαξα τα φαναρια στο γκολφ 5 μου με φαναρια με προτζεκτορες. Ειχα βαλει ξενον λαμπες απλες. Ηθελα να ρωτησω... μπορω να βαλω λαμπες d2s αντι για h7? Τα φαναρια ειναι της hella.

Πρεπει να δεις αν οι βασεις μεσα στο φαναρι δεχονται τις d2s. Αλλα αν μπαινουν οι Η7 που εχεις λογικα δεν μπαινουν οι D2s.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Ορθά κοφτά ΌΧΙ, έχεις υποδοχές Η7 και δεν έχεις κανένα λόγο να σκέφτεσαι να βάλεις άλλο τύπο, εγώ θα σου πρότεινα να πετάξεις τα ξένον και να βάλεις LED!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν , koge said:

Ορθά κοφτά ΌΧΙ, έχεις υποδοχές Η7 και δεν έχεις κανένα λόγο να σκέφτεσαι να βάλεις άλλο τύπο, εγώ θα σου πρότεινα να πετάξεις τα ξένον και να βάλεις LED!

Θα μπορουσες να μου προτεινεις λεντ καλες ή h7 xenon καλης πιοτητας γιατι απο ιμπει αστα βραστα. Καμια δεν μου εχει βγει καλη

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν , ntip said:

Θα μπορουσες να μου προτεινεις λεντ καλες ή h7 xenon καλης πιοτητας γιατι απο ιμπει αστα βραστα. Καμια δεν μου εχει βγει καλη

  1.  αυτές είναι αρκετά κοινός τύπος, σου κάναν κάποιο πρόβλημα;
  2. ή αυτές που είναι παρόμοιες

Xenon εγώ είχα βάλει τα πιο φθηνά, 35ευρώ, με slim ballast και igniter kai can bus ξεχωριστά από τα μπάλαστ χωρίς να παρουσιαστεί κάποιο πρόβλημα στα περίπου 40.000 χλμ που τα κράτησα με τα φώτα αναμμένα.

 

Τί πρόβλημα έχεις και ψάχνεσαι για λάμπες;

Link to comment
Share on other sites

14 λεπτά πριν , koge said:
  1.  αυτές είναι αρκετά κοινός τύπος, σου κάναν κάποιο πρόβλημα;
  2. ή αυτές που είναι παρόμοιες

Xenon εγώ είχα βάλει τα πιο φθηνά, 35ευρώ, με slim ballast και igniter kai can bus ξεχωριστά από τα μπάλαστ χωρίς να παρουσιαστεί κάποιο πρόβλημα στα περίπου 40.000 χλμ που τα κράτησα με τα φώτα αναμμένα.

 

Τί πρόβλημα έχεις και ψάχνεσαι για λάμπες;

Απλα μου καιγονται πολυ ευκολα αυτες απο ι μπει... καθε 3μηνο καποια τα παιζει... ποτε και οι δυο μαζι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.