Jump to content
Nick Mpountouris

Polo AW 1.0 Tsi - Σφάλμα Σερβόφρενου

Recommended Posts

Καλησπέρα έχω αγοράσει το new polo highline 1000cc και την δεύτερη μέρα αφού είχα κάνει 200 χιλιόμετρα το βάζω μπρος και μου γράφει σταρ στοπ error και μετά από μερικά second μου άναψε και το check engine . Girisa Athina xoris star stop me anameno check . Την επόμενη μέρα είχε φύγει το error alla exei minei tο check anixto . Ξέρει κανείς τίποτα; Είναι δυνατόν αυτοκίνητο μιας μέρας να μου κάνει τέτοια πράγματα έχω τρελαθεί thnx prolatavolika

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρήκες άκρη? Μου το έχει παρουσιάσει και μένα 3-4 φορές μόλις το σβήσω είναι εντάξει.

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μου είπαν για αλλαγή σερβοφερνου. Πληροφοριακά μου έβγαζε error περίπου μία φορά στις 15 που ενεργοποιουσα τον κινητήρα. Περιμένω να έρθει το ανταλλακτικό..

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αξιοποίησε πλήρως την εγγύηση, σωστά στο προτείνουν!

Link to comment
Share on other sites

Update. Μου άναψε check engine και μόλις ήρθα για αντικατάσταση σερβοφερνου.θα ενημερώσω αν λύθηκε το πρόβλημα.

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα φαίνεται να λύθηκε και όλα δουλεύουν ρολόι Να επισημάνω ότι μου εμφάνιζε περιοδικά βλάβη από τη 1η μέρα.

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά χθες μου άναψε ξανά τα check και δεν δούλευε το start and stop. Πήγα στην αντιπροσωπεία το τσεκαρε και μου είπε ότι του έβγαζε μια άσχετη βλάβη σχετικά με το abs δυστυχώς έκλεινε εκείνη την ωρα. Μου είπε ότι θα στείλει το πρωτόκολλο της βλάβης Γερμανία και βλέπουμε...

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Guest Polakias TDI
1 ώρα πριν , gianniskar said:

Τελικά χθες μου άναψε ξανά τα check και δεν δούλευε το start and stop. Πήγα στην αντιπροσωπεία το τσεκαρε και μου είπε ότι του έβγαζε μια άσχετη βλάβη σχετικά με το abs δυστυχώς έκλεινε εκείνη την ωρα. Μου είπε ότι θα στείλει το πρωτόκολλο της βλάβης Γερμανία και βλέπουμε...

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Καλημέρα. Αν έχει & αλλού κοντά σου επίσημη αντιπροσωπεία, κάνε μια επίσκεψη & σε αυτή, μπορεί σε αυτή να βρίσκεται κανένα πιο τσακάλι μηχανικός. Το ότι το αγόρασες από μια συγκεκριμένη αντιπροσωπεία δε σημαίνει πως πρέπει να κάνεις & τα σέρβις εκεί. Ψάξτο αν συνεχιστεί το θέμα, εύχομαι να βρεθεί η λύση σύντομα γιατί τα έχω περάσει & ξέρω πως είναι να παίρνεις νέο αυτοκίνητο & να τρέχεις day 1 στα συνεργεία. 

Link to comment
Share on other sites

εχεις σκεφτει να το αφησεις και να παρεις αυτοκινητο αντικαταστασης μεχρι να φτιαχτει η βλαβη; σκεψου να σου πουν μετα οτι φταις κιολας που το εκανες χρηση αφου σου αναψε η ενδειξη και να μην σε καλυψει η εγγυηση. βεβαια ειναι δικοπο μαχαιρι να εχεις καπου τ αμαξι σου χωρις να βλεπεις τι κανουν σ αυτο...γιατι ακουγονται πολλα

Link to comment
Share on other sites

Όχι η βλάβη σβήστηκε και που είπε αν ανάψει ξανά θα πάω για αυτοκίνητο αντικατάστασης. Με αναμένονται τσεκ δεν έχω κάνει χιλιόμετρα.την πρώτη φορά που άναψε την ίδια μέρα έκανα αντικατασταση σερβοφρενου και τη δεύτερη χθες με το που άναψε πήγα από εκεί.

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το αυτοκίνητο ξαναπαρουσιασε βλάβη την ίδια με πριν που κάναμε αλλαγή σερβοφρενου.το άφησα πήρα αυτοκίνητο αντικατάστασης και μετά από μεγάλη διαδικασία αποστολής στοιχείων και επικοινωνίας με τη Γερμανία δόθηκε οδηγία για μια βαλβίδα υποπίεσης από ότι μου είπαν τηλεφωνικά αύριο 4 κ μισή το απόγευμα θα παραλάβω και θα σας πω τι αλλάχτηκε και αν λύθηκε το πρόβλημα.Οι άνθρωποι στην αντιπροσωπεία πολύ εξυπηρετικοί και γω μάλλον πολύ γκαντεμης!

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα αλλάχτηκε τελικά χθες βαλβίδα υποπίεσης θα στείλω κά μια πρόχειρη φωτό να δείξω που είναι. Η αλλαγή έγινε με οδηγία απο Γερμανία μετά από αναλυτική περιγραφή για το τι παρουσίασε το αυτοκίνητο.bd4334e2994cfaba182da1d854c5edc1.jpg

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.