Jump to content
Kostas1975

Αντικλεπτικο σύστημα

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά ..

Όπως λέω και στον τίτλο χρειάζομαι δραστικές λύσεις και έχω οδηγηθεί στην ιδέα κάθε βράδυ να βγάζω από την ασφαλειοθηκη την κεντρική ασφάλεια, η ρελε όπως βλέπω στο σχέδιο της ,αυτή που λέει πάνω της 100.

Η ερώτηση μου είναι όταν την βγάζω το βεντιλατερ σταματάει να δουλεύει και μαζί με αυτό και ένα άλλο σαν μοτεράκι που ακούγεται αφού σταματήσει να δουλεύει το βεντιλατερ ,σταματάνε δηλαδή πολλά συστήματα στο αμάξι , κάνω κακό με κάποιον τρόπο στο αμάξι με αυτήν μου την κίνηση ?

Τι είναι αυτό το μικρό μοτεράκι που ακούγεται μετά που σταματάει το βεντιλατερ?

εγώ περιμένω πριν την βγάλω να σταματήσει το βεντιλατερ αλλά δεν περιμένω να στα σταματήσει το μοτεράκι αυτό ... Το διακόπτω λοιπόν ...

Κάνω κακό στο αμάξι τελικά ?

Το έχω σε ανοιχτό πάρκιν και έχουν σημειωθεί τον τελευταίο καιρό κρούσματα κλοπής και φοβήθηκα μην μου πάρουν το τιγκουλινι μου .

Κάθε ιδέα δεκτή .

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

IMG_20181101_071311.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago , OMINUS said:

Λογικά στο βιβλίο του αμαξιού, θα λέει τι είναι η ασφάλεια που βγάζεις.

Πάντως χωρίς αυτήν μίζα έχω το ταμπλό ανάβει κανονικά το αμάξι όμως δεν παίρνει μπρος . Οταν το σβήσω και την βγάλω σταματάει και το βεντιλατερ που λειτουργεί για κάποια ώρα μετά το σβήσιμο του αμαξιού.

Σίγουρα σταματάνε λειτουργίες του αμαξιού .

Αυτό που με προβληματίζει είναι μήπως αυτές οι λειτουργίες είναι απαραίτητες μετά το σβήσιμο του κινητήρα και χωρίς αυτές υπάρχει φθορά σε εξαρτήματα ...

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.