Jump to content
Thewoodpecker

Θόρυβος στην όπισθεν

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα! Ειμαι νεο μελος αν και παρακολουθω τις δημοσιευεσεις εδώ και κάποιο καιρο! Η βοηθεια που δίνετε όπως και οι αποψεις σας στα γενικότερα θέματα ειναι εξαιρετικες! 

    Να περασω ομως στο δικό μου θεμα. Εχω ενα polo 2002 1.2 64hp κωδικος κινητηρα AZQ! Τον τελευταίο καιρό κατα τη διαρκεια της οπισθεν( ειδικα αν ειναι γρηγορη) αν δεν πατησω αρκετά μαλακα φρενο ακουγεται ενα δυνατο '' γκουπ "  απο το μπροστα μέρος, στο μερος των τροχων λογικα! Μήπως ξέρουμε τι θα μπορουσε να συμβαίνει; Σας ευχαριστώ πολυ για το χρονο και το κοπο σας! 

Link to comment
Share on other sites

Σαν σινεμπλόκ μου ακούγεται φίλε... Πήγαινε καλύτερα σε ένα συνεργείο να ελέγξεις την ανάρτηση σου

Link to comment
Share on other sites

On 6/11/2018 at 1:51 ΜΜ, faniaros said:

Σαν σινεμπλόκ μου ακούγεται φίλε... Πήγαινε καλύτερα σε ένα συνεργείο να ελέγξεις την ανάρτηση σου

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου! Δε πρεπει να ειναι αυτο διοιτι εχουν αλλαχτει πρόσφατα! Θεωρω οτι ειναι τα τακακια διότι αν κ εχουν πολυ ψωμί ακομα ειναι τουλαχιστον 3 χρονια πανω στο αμαξι 

Link to comment
Share on other sites

Βάσεις μηχανής έχεις αλλάξει ποτέ?

Link to comment
Share on other sites

5 λεπτά πριν , nikdev said:

Βάσεις μηχανής έχεις αλλάξει ποτέ?

Το εχω απο τον Μαιο και εχω στα χερια μου τα δυο τελευταία σερβις, στα οποια τουλάχιστον δε αναφερεται κατι! Δε φαινεται κάτι απο πρωτη ματια! Σε 500 χιλ παντως θα παμε για σέρβις οποτε θα τα τσεκαρω ολα

Link to comment
Share on other sites

Βάσεις μηχανής και συγκεκριμένα αυτή που ο μηχανικός μου αναφερόταν σε "βάση ή κόντρα σαμσάν" είναι. Σε Polo 6N τις έχω αλλάξει κανά 2-3 φορές και γνωρίζω το χαρακτηριστικό "γκουπ". :)

Link to comment
Share on other sites

On 12/12/2018 at 11:09 ΠΜ, doggy said:

Βάσεις μηχανής και συγκεκριμένα αυτή που ο μηχανικός μου αναφερόταν σε "βάση ή κόντρα σαμσάν" είναι. Σε Polo 6N τις έχω αλλάξει κανά 2-3 φορές και γνωρίζω το χαρακτηριστικό "γκουπ". :)

Κατα πασα πιθανοτητα βάση σασμαν θα ναι! Σε ευχαριστώ πολυ

Link to comment
Share on other sites

Να'σαι καλά!

 

Πες μου τελικά αν έπεσα μέσα :P :-) 

Link to comment
Share on other sites

1 λεπτό πριν , doggy said:

Να'σαι καλά!

 

Πες μου τελικά αν έπεσα μέσα :P :-) 

Το αυτοκίνητο περασε σερβις! Η βάση μηχανης ειχε μια σχετικη ελαστικοτητα αλλα δεν ηθελε αλλαγη οπως και η βάση σασμαν! Ο αλλος ύποπτος για το θορυβο, τα συνεμπλοκ, εχουν καποια φθορα αλλα δεν εχουν ξεραθει οποτε καταληγω στα τακακια που ετσι και αλλιως μεχρι να ζεσταθουν κάνουν θορυβο κατα την ακινητοποιηση του οχήματος 

Link to comment
Share on other sites

χμ... οκ! Well... το βασικό είναι να μην κάνει θορύβους :)

Τουλάχιστον, όχι θορύβους που δεν θες. :roadrage:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.