Jump to content
Pol jetta tdi

Πρόβλημα στη λειτουργία του κινητήρα

Recommended Posts

Καλημέρα στην ομάδα από ένα νέο μέλος!Θα ήθελα την βοήθεια σας σχετικά με ένα περίεργο πρόβλημα που εχω στο jetta tdi 2008 που έχω.Σε διάφορες ώρες της ημέρας ανάβει το  λαμπακι της προθερμανσης και το esp, ταυτόχρονα ανεβάζει ρελαντί.Οταν διαγράψω τις βλάβες όλα οκ και μπορεί να το ξανακάνει μετά από ώρες 

Link to comment
Share on other sites

Τα ρεύματα σου είναι καλά; συνήθως αν είναι τόσο άκυρες οι βλάβες μεταξύ τους παίζει θέμα με τη μπαταρία η το αμαξι ακινητει αρκετό χρόνο. Δεν ξέρω κι όλας, ας βοηθήσουν και άλλα μέλη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,το διαγνωστικό βγάζει:

MAF χαμηλή τάση 

ΜAP χαμηλή τάση 

ΕGR (την καθάρισα αν και φεν είχε τρελά πράγματα) 

ΜΑΤΙ ΣΤΡΟΦΑΛΟΥ (έβαλα καινούργιο) 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην ομάδα! Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος στο αν οι παραπάνω βλάβες που μου εμφανίζονται στο διαγνωστικό έχουν σχέση με αυτές τις βαλβιδες:

1k0906627 

1K0906283 

Link to comment
Share on other sites

On 16/11/2018 at 7:14 ΜΜ, Pol jetta tdi said:

Καλημέρα στην ομάδα από ένα νέο μέλος!Θα ήθελα την βοήθεια σας σχετικά με ένα περίεργο πρόβλημα που εχω στο jetta tdi 2008 που έχω.Σε διάφορες ώρες της ημέρας ανάβει το  λαμπακι της προθερμανσης και το esp, ταυτόχρονα ανεβάζει ρελαντί.Οταν διαγράψω τις βλάβες όλα οκ και μπορεί να το ξανακάνει μετά από ώρες 

Κατά την γνώμη μου να κοιτάξεις τις προθερμάνσεις στους κυλίνδρους ίσως έχουν οξειδωθεί και έχουν καταστραφεί οπότε να θέλουν και αλλαγή..

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago , Pol jetta tdi said:

Καλημέρα στην ομάδα! Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος στο αν οι παραπάνω βλάβες που μου εμφανίζονται στο διαγνωστικό έχουν σχέση με αυτές τις βαλβιδες:

1k0906627 

1K0906283 

Αν σου βγάζει αυτές τις ενδείξεις το διαγνωστικό ίσως έχεις θέμα με την ν75 της τουρμπίνας και την βαλβίδα(ίσως ηλεκτρομαγνητική)της πολλαπλής εισαγωγής..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το διαγνωστικό βγάζει:

P0237 

P0321

PO407

PO102

PO403 

Απλά έλεγα αν είναι από τις δυο ηλεκτρομαγνητικες:

1k0906627 

1K0906283 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.