Jump to content
George Kontogiannis

Τριξιμο ταμπλο και δεξιας πορτας

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδια . Οπως προαναφερει και ο τιτλος υπαρχουν εντονα τριξιματα στο ταμπλο του αυτοκινητου μου κυριως πανω απ τους αεραγωγους και στην δεξια πορτα . Έχω τρελαθει γτ οσο παει γινετε και χειροτερο.  Και στα 2 μερη. Καποιοι λενε κατι για σπρει συλικονης αλλα δεν ξερω. Θα κανει δουλεια ? Κανει να περασει το υγρο στις σχησμες μεσα στην κεντρικη κονσολα και στους αεραγωγους ? Η αν υπαρχει μαστορας η καποιος που μπορει να το δει και ποιος ειναι αυτος ? ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε.

 

Θα κάνεις δουλειά με σπρέι σιλικόνης, λες ότι τα τριξηματα είναι από τους αεραγωγούς σωστά?

 

Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις,  (μιας και εγώ είμαι παθών γιατι ειχα ford πριν απο μερικα Χρόνια)

 

Για να τα γλιτώσεις από τέτοια τριξιματα , μια ακόμα αποτελεσματική λύση που θα σε απαλλάξει από τέτοια τριξιματα είναι η παρακάτω.

 

Θα πάρεις εκτός από σπρέι σιλικόνης.

 

Και μια ταινία που θα την βρεις σε πολλά καταστήματα ακόμα  και super market. 

Θα ζητήσεις ταινία αεροστοπ που είναι σαν σφουγγάρι.

 

Είναι η γνωστή ταινία που βάζουμε στης πόρτες στα σπίτια μας.

 

https://smart-home.gr/el/252-aerostop-afrodes-thorakismenes-portes-asfaleias.html

 

 

Μπορείς να ξεκουμπωσεις τους αεραγωγούς και να τους τυλίξει με αυτή την ταινία. 

 

Αυτό θα έχει ως αποτέλεσμα , οταν τα ξανα βάλεις στην θέσει τους Επειδή θα είναι με αυτή την ταινία θα πάνε και θα κουμπωνουν ποιό σφιχτά και έτσι δεν θα τρίζουν.

 

Εμένα η ταινία αυτή με έσωσε...!!!!! Ησύχασε το κεφάλι μου μια για ΠΆΝΤΑ!!!!!.

 

το ίδιο μπορεί να κάνεις οπουδήποτε που νομίζεις ότι τρίζει το αμάξι σού.

 

Τα περνάς με αυτή την ταινία,  και καθάρισες 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.