Jump to content
xristos75

cd προβλημα

Recommended Posts

προβλημα με cd

λοιπον εχω ενα  2009 passat kombi limousine και ο μικρος μου ο γιος εβαλε μεσα στ cd 2 κερματα και φυσικα δεν παιζει ξερεις μηπως καποιος καποιο κολπο ειναι ευκολο να το ανοιξω η πρεπει να παω σε μαστορα?

Link to comment
Share on other sites

Οποιο και αν ειναι θελει ανοιγμα και φυσικα μην το ξαναλειτουργησεις μεχρι να βγουν τα κερματα. Μπορει να γινει ζημια ακομα και στο ματι αν δεν εχει γινει ακομα και στα μοτορακια-φλαπς που στελνουν το cd μεσα και εξω.

Link to comment
Share on other sites

 

20 hours ago , xristos75 said:

προβλημα με cd

λοιπον εχω ενα  2009 passat kombi limousine και ο μικρος μου ο γιος εβαλε μεσα στ cd 2 κερματα και φυσικα δεν παιζει ξερεις μηπως καποιος καποιο κολπο ειναι ευκολο να το ανοιξω η πρεπει να παω σε μαστορα?

Μήπως σε βοηθήσει το βίντεο;

 

Link to comment
Share on other sites

ειναι περιπου σαν αυτο που εχει στειλει ο φιλος πιο κατω απλος το δικο μου ειναι μοντελο του 2009....εντωματαξυ οταν ξεκιναει το αυτοκινητο κανει συνεχεια θορυβο σαν να θελει να βγαλει το cd εξω,μαλλον θα προσπαθησω η να βγαλω το cd ολοκληρω οπως δειχνη το βιντεο η σκεφτομαι μηπως κατα τυχη με καποιο λιγο δυνατο μαγνητη βγει το κερμα...δηλαδη το βαλω μπροστα στιν σχισμη και εαν ειμαι τυχερος μπορει να εχει κολλησει ακριβως μπροστα...

Link to comment
Share on other sites

Απλως να προσθεσω επειδη παιρνει 5 cd μεσα προσπαθησα να κανω eject cds αλλα μαλλον εχει κολλησει σε αυτην την εντολη και συνεχεια κανει των συκεκριμενο θορυβο.....

Link to comment
Share on other sites

28 λεπτά πριν , xristos75 said:

Απλως να προσθεσω επειδη παιρνει 5 cd μεσα προσπαθησα να κανω eject cds αλλα μαλλον εχει κολλησει σε αυτην την εντολη και συνεχεια κανει των συκεκριμενο θορυβο.....

Αν σε ενδιαφέρει ρίξε μια ματιά σε αυτό το video.

 

https://www.google.gr/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://m.youtube.com/watch%3Fv%3D73tqpgwvVtE&ved=2ahUKEwily5DdhPPeAhUCt4sKHR4rCEY4ChCOODADegQICBAB&usg=AOvVaw3WZVmU3d7JQbAh3HVum3eV

 

Δείχνει πως ανοίγει η μονάδα, σε κομμάτια.

 

Το συγκεκριμένο video είναι για το πώς να κάνεις την μονάδα με  GPS 

 

Δες πως ανοίγει για να βγάλεις τα cd

Link to comment
Share on other sites

 

αυτός είναι ο μηχανισμός του "τζουκμποξ". Θα πρέπει αφού το ξηλώσεις και ανοίξεις με προσοχή να δεις που είναι τα κέρματα και να τα βγάλεις και να το μοντάρεις όπως φαίνεται στο βίντεο. Αν δεν πιάνουν τα χέρια σου τότε το πας σε μάστορα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.