Jump to content
Xristosant77

Προβληματικό golf4

Recommended Posts

Χαιρετίζω και εγώ την ομάδα...

Με λενε Χρήστο και απο τον Αύγουστο είμαι (ανάθεμα την ώρα) κάτοχος ενός golf 4 μοντέλο του 2000

Δυστυχώς έπεσα σε απατεώνα και αγόρασα αυτοκίνητο με πρόβλημα,το θεμα ομως είναι οτι εχω αλλάξει 3 συνεργεία και ακόμα το πρόβλημα δεν το έχουν βρει...

Το αμαξι δουλεύει κανονικά και το διαγνωστικο που το βάζουν δεν δείχνει τίποτα

Αλλα εκει που προχωράει ο κινητήρας σβήνει...

Μου εχει σβήσει ακόμα και με 140 χιλιόμετρα και να βρίσκομαι στην αριστερή λωρίδα...

Σβηνει και αν του κανεις καμια δεκαριά μιζιες ξανα παίρνει μπροστά,μπορει να σβησει με 40 εως και 140 χιλιόμετρα οταν το πιάσει

Οπως σας ειπα εχω αλλάξει μεχρι τώρα 3 συνεργεια και ακομα δεν έχουν βρει απο που είναι η ζημιά και εχουν αλλαξει

Αντλια βενζίνης

Πεταλουδα

Εγκέφαλο

Ματι εκεντροφορου ( αν το το λεω σωστα)

Κάποιο κομμάτι πλεξουδας

Και ίσως και κατι αλλο που τωρα να το ξεχναω...

Του έχει ξανα κάτσει κάποιου τέτοιο "λαχειο" και να εχει βρει ποιο ειναι το πρόβλημα;;

Μήπως να το παρω απόφαση οτι το αμάξι δεν φτιάχνεται και να το στείλω για ανταλλακτικά;;

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα  φίλε.

 

Από golf 4 δεν γνωρίζω να σου πω την αλήθεια,  αλλά γενικά τα 4αρια έχουν αρκετά θέματα.

 

Και εμένα ένας συνάδελφος στην δουλειά έχει τραβήξει τα χίλια μύρια!!! 

 

Δεν ξέρω αν σε βολεύει να περάσεις μια βόλτα από αυτούς τους δύο 

http://www.expertservice.gr

 

https://www.vrisko.gr/details/map/_bak04bcd4ahd156cj_k6d501gbe1bdc

 

 

Σε αντιπροσωπία το πήγες καθόλου???

 

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω παει στην αντιπροσωπεία αλλα ο ενας απο τους μάστορες που πηγε το αμαξι ηταν ηλεκτρολογος για vw & audi 

Μου είπαν και για εναν στον κιφισο καπου που ασχολείται με vw & skoda αλλα εχω απογοητευτεί τοσο πολύ που μου έρχεται να το βάλω φωτια

Ειναι δυνατόν να υπάρχει ζημιά που να μην μπορούν να την βρουν για να την φτιαξουν;;;

Link to comment
Share on other sites

22 λεπτά πριν , Xristosant77 said:

Δεν το εχω παει στην αντιπροσωπεία αλλα ο ενας απο τους μάστορες που πηγε το αμαξι ηταν ηλεκτρολογος για vw & audi 

Μου είπαν και για εναν στον κιφισο καπου που ασχολείται με vw & skoda αλλα εχω απογοητευτεί τοσο πολύ που μου έρχεται να το βάλω φωτια

Ειναι δυνατόν να υπάρχει ζημιά που να μην μπορούν να την βρουν για να την φτιαξουν;;;

 Τι να σου πω?

Το μόνο είναι να μπει το αμάξι στο διαγνωστικό της Αντιπροσωπείας να δεις εκείνο τι θα δείξει. 

 

Αν θέλεις πέρνα πρώτα μια βόλτα απο τα συνεργεία που σου είπα. Μήπως είσαι ποιό τυχερός και μετά δοκιμάζεις και αντιπροσωπία.?

 

 

Τα 4αρια είναι πολύ μυστήρια, και έχουν και χοντρές ζημιές.

 

Στην δουλειά μου το παιδί που σου λέω το καλοκαιρι έδωσε Κανά 1500€ σε ζημιές που το έβγαλε και μιλάμε για ζημιές που δεν προλάβαινε να φτιάξει την μια του έβγαινε η άλλη μετά από λίγες μέρες. Όλο το καλοκαίρι στα συνεργεία μέσα ήταν.

 

 

Η τελευταία που έπαθε ήταν να σπάσουν από τον κορμό της μηχανής . Τα ροδάκια που πάει και κουμπωνει ό εξωτερικός ιμάντας (το Δυναμό αντλία νερού που έχουν τον ιμάντα) 

 

Του έσπασε από τον κινητήρα επάνω και αυτό το κομμάτι είναι Φιξ-μονοκοματο από την κατασκευή.

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

Σε ηλεκτρολογο το πηγες να ελενξει τα καλωδια απο το κλειδι-διακοπτη και μετα?? Για να σβηνει και να μην κραταει βλαβη, σημαινει οτι γινεται διακοπη ρευματος απο το κλειδι και μετα, που κοβει τα ρευματα στον εγγεφαλο. ισως καποιο ρελε απο τα γενικα. Παιξε και κουνα το κλειδι εν κινηση να δεις αν στο κανει.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Βγαλε το μαφ οδηγα χωρις τη φυσα

Και βαλε ηλεκτρολογο να δει δυναμο και γραμμη μπαταριας ασφαλειοθηκη

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.