Jump to content
Κώστας Βανικιώτης

Tiguan R line 2018

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους, σε 4 μήνες θα ειμαι και εγώ κάτοχος ενός Tiguan r line θα ήθελα παρακαλώ πολυ την γνώμη σας γενικά για το αυτοκινητό βάση εμπειρίας του καθενός , ο προβληματισμός μου ειναι τα λάστιχα που ειναι πολυ μεγάλα ειναι μόνο και μόνο για άσφαλτο; Αν τα βάλω σε λίγο χώμα θα έχω θέμα; Γενικά ειναι καλό να επιλέξω αυτήν την έκδοση η να παω στην απλή; Βασική χρήση ειναι η άσφαλτος ρωτάω επειδή έχει χαμηλό προφίλ αν θα ειναι θορυβώδες κλπ σας ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

Όταν είναι καινούργιο όλα είναι τέλεια!!!

Μόλις τα λάστιχα σκληραίνουν η αργούν να ζεσταθούν σε μικρές αποστάσεις τότε ακόμα και η 18αρες κοπανάνε στο normal ρυθμισμένο.

Στο comfort είναι αποδεκτό.

Αλλά είναι πολύ όμορφο που αξίζει το r line  πακέτο.

Εάν θες χωμα και χιόνια πάρε μια 4αδα 17αρες με mud and snow tyres και φορά τα Οκτώβρη με Φεβρουάριο και καθάρισες.

 

Βέβαια ελπιζω να μην θες το 1.6 tdi

Ποιο ΜΟΤΈΡ θες να πάρεις???

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι καταλαβα το έχεις παραγγείλει!!οποτε ο προβληματισμός σου ειναι λιγο άκυρος....αλλα αν το αναλύσουμε αυτο ειναι καθαρά στο καθένα ξεχωριστό θεμα γιατί ειναι που ριχνεις περισσότερο βάση εσυ!δηλαδη για τι χρήση το θες;;;αν το θες για χώμα θα ελεγα να το ξεχάσεις!

στο λεω εγω που εχω παραγγείλει ακριβώς το ίδιο και το περιμενω αρχές Φλεβάρη αλλα για εμενα η παραγγελια αυτή ειχε ως βασικό σκοπό τη εμφάνιση για αυτο και πηγα σε R-line μεσα έξω!

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, οταν εγραψα το ποστ δεν το είχα παραγγειλει ακόμα μετα την εκανα την παραγγελιά οπότε τότε ηταν σχετικός ο προβληματισμός οχι δεν το θέλω για χώμα καθαρά άσφαλτο αλλα σε διακοπες και τέτοια που αρκετες φορες θα πας σε χώμα ελεγα αν ειχε θέμα οκ και πάλι ευχαριστώ καλή χρονιά και με το καλό να το πάρεις και εσυ και να το χαρείς, εγω σε λευκό το advance να εισαι καλά

Link to comment
Share on other sites

On 3/1/2019 at 11:02 ΜΜ, Κώστας Βανικιώτης said:

και αν επιτρέπεται πόσο σου πήγε? μεσα εξω R LINE ?

Μαζι με πανοραμική και full led φτάσαμε τα 35

Κάτσε γιατί με μπέρδεψες...τελικά r-line η advance παρηγγειλες;

Edited by Koronas
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

το r line έχεις δίκιο με συγχωρείς και εγω ηθελα πανοραμικη αλλα δεν μπορούσα να φτάσω τόσο ψηλά δυστυχώς, εσυ το πήρες τούμπανο μπράβο

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago , Κώστας Βανικιώτης said:

το r line έχεις δίκιο με συγχωρείς και εγω ηθελα πανοραμικη αλλα δεν μπορούσα να φτάσω τόσο ψηλά δυστυχώς, εσυ το πήρες τούμπανο μπράβο

Να σαι καλα!!!με το καλο να μας έρθουν!γιατι αυτή η αναμονή ειναι αστα να πάνε.....

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η αναμονή δε πεζεται....εγω ειμαι στη φάση του transport τουλάχιστον αυτο με ενημέρωσαν απο τη καρεντα!κανα 20ημερο κανει μεσα στο καραβι;

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικα και καλοταξιδα!
Νομίζω ότι περί ορέξεως..προσωπικά σε suv δε μ αρέσει να βλέπω χαρακτηριστικά από σπορ εκδόσεις.
Το 1400 βγαίνει σε 130 και 150hp;
Μέτρια μου φαίνεται η τιμή. Τα ίδια έδωσα για 2.0 tdi (150hp) 4motion silver tungsten panorama και 4all πρόγραμμα και νομίζω δεν έχεις dsg και μεταλλικό. Ότι θέλουν κάνουν με τις τιμές!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago , Stelios1 said:

Καλορίζικα και καλοταξιδα!
Νομίζω ότι περί ορέξεως..προσωπικά σε suv δε μ αρέσει να βλέπω χαρακτηριστικά από σπορ εκδόσεις.
Το 1400 βγαίνει σε 130 και 150hp;
Μέτρια μου φαίνεται η τιμή. Τα ίδια έδωσα για 2.0 tdi (150hp) 4motion silver tungsten panorama και 4all πρόγραμμα και νομίζω δεν έχεις dsg και μεταλλικό. Ότι θέλουν κάνουν με τις τιμές!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Rline ειναι Στέλιο;

4all εχω βάλει κ εγω...μειωμένες τιμες παίζουν στα εκτελωνισμενα γιατί κοιτάνε να διώξουν αυτα πρωτα!

γιατι το rline 4motion dsg 1.4 χωρίς τιποτα αλλο ξεκίναγε 34!

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Rline ειναι Στέλιο;
4all εχω βάλει κ εγω...μειωμένες τιμες παίζουν στα εκτελωνισμενα γιατί κοιτάνε να διώξουν αυτα πρωτα!
γιατι το rline 4motion dsg 1.4 χωρίς τιποτα αλλο ξεκίναγε 34!

Advance


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν , Stelios1 said:


Advance


Sent from my iPhone using Tapatalk

Λογική τιμη τοτε σε σχεςη με τα υπόλοιπα μοντέλα και εξτρα!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μαζι με πανοραμική και full led φτάσαμε τα 35
Κάτσε γιατί με μπέρδεψες...τελικά r-line η advance παρηγγειλες;

Τώρα είδα και τα full led! Αλλάζουν πολλά. Έχεις dsg και τετρακίνηση; 130 ή 150hp;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

25 λεπτά πριν , Stelios1 said:


Τώρα είδα και τα full led! Αλλάζουν πολλά. Έχεις dsg και τετρακίνηση; 130 ή 150hp;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Πανοραμική,full led,r-line εσωτερικό,ambiente φωτισμος περιμετρικά,αναδιπλούμενους καθρέπτες,

1.5cc 130hp χειροκίνητο

Edited by Koronas
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

59 λεπτά πριν , Koronas said:

Πανοραμική,full led,r-line εσωτερικό,ambiente φωτισμος περιμετρικά,αναδιπλούμενους καθρέπτες,

1.5cc 130hp χειροκίνητο

Τέλειο να το χαίρεσαι! Και ωραίο φωτογραφία προφίλ! 

 

Link to comment
Share on other sites

Πανοραμική,full led,r-line εσωτερικό,ambiente φωτισμος περιμετρικά,αναδιπλούμενους καθρέπτες,
1.5cc 130hp χειροκίνητο

Καλοτάξιδο φίλε το εργαλείο είναι τρομερό!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

On 18/12/2018 at 9:19 ΜΜ, Κώστας Βανικιώτης said:

Καλησπέρα σε όλους, σε 4 μήνες θα ειμαι και εγώ κάτοχος ενός Tiguan r line θα ήθελα παρακαλώ πολυ την γνώμη σας γενικά για το αυτοκινητό βάση εμπειρίας του καθενός , ο προβληματισμός μου ειναι τα λάστιχα που ειναι πολυ μεγάλα ειναι μόνο και μόνο για άσφαλτο; Αν τα βάλω σε λίγο χώμα θα έχω θέμα; Γενικά ειναι καλό να επιλέξω αυτήν την έκδοση η να παω στην απλή; Βασική χρήση ειναι η άσφαλτος ρωτάω επειδή έχει χαμηλό προφίλ αν θα ειναι θορυβώδες κλπ σας ευχαριστώ 

Καλοταξιδο να ειναι φιλε μου με το καλο να το παραλαβεις, οσο αναφορα στο χωμα εγω εχω το 2.0 tdi 4 motion με τις 18αρες ζαντες. Σε καποια σημεια ειναι λιγο ενοχλητικο γιατι κοπαναει

το αμαξι,θα πρεπει να βαλεις την αναρτηση στο comfort αλλα κατα τα αλλα δεν θα εχεις καποιο ιδιαιτερο προβλημα. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/30/2019 at 11:36 AM, Koronas said:

Πανοραμική,full led,r-line εσωτερικό,ambiente φωτισμος περιμετρικά,αναδιπλούμενους καθρέπτες,

1.5cc 130hp χειροκίνητο

και εγω στην ιδια θεση βρισκομαι στην αναμονη για παραλαβη

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago , Vaggelis Chrissofakis said:

και εγω στην ιδια θεση βρισκομαι στην αναμονη για παραλαβη

Με το καλο να σου ρθει φιλε!

εγω παρελαβα πριν μια βδομάδα και το αυτοκινητο ειναι τέλειο!

Link to comment
Share on other sites

τωρα μιλησα με την αντιπροσωπια εκλεισα το αμαξι 4-12-2018 και μου λεει μεσα απριλιου θα το εχω στα χερια μου,ενταξει αυτη η αναμονη ειναι απεριγραπτη,και το αλλο που μου ειπε οτι δεν γινονται πια καινουργιες παραγγελιες αυτοκινητων γιατι δεν προλαβαινουν την παραγωγη αυτοκινητων

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.