Jump to content
evangelos2c

τρανταγμα κατα την εκκινηση.

Recommended Posts

Καλησπερα. έχω ενα golf tdi και το τελευταιο καιρο στο ρελαντι οταν παω να ξεκινησω με λιγες στροφες κανει ενα τρανταγμα και δειχνει σαν ν κοβει λιγο απο την εκκινηση..με παραπανω γκαζι και ελευθερο συμπλεκτη σταματα.Γενικα διαρκει 1-2 δευτερα .αν και μου φαινεται και μια μικρη μείωση στην αποδοση στι 2 πρώτες αλλαγές.Αυριο σκεφτομαι να το παω αντιπροσωπεια αντι για ενα απλο συνεργειο να δω τι είναι .Φοβαμαι μηπως ειναι ο συμπλεκτης.το εχετε ξαναδει εσεις?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Γράψε και τις στροφές που το παθαίνεις αυτό γιατί σίγουρα είσαι κάτω απο 1500 και υποψιάζομαι πιό πολύ κοντά στις 1000, ε; Αν ναι, δίνε λίγο παραπάνω γκάζι γιατί πάει να σου σβήσει! Δεν μου φαίνεται για πρόβλημα πάντως.

Στάλθηκε από το Bluboo Dual μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

43 λεπτά πριν , koge said:

Γράψε και τις στροφές που το παθαίνεις αυτό γιατί σίγουρα είσαι κάτω απο 1500 και υποψιάζομαι πιό πολύ κοντά στις 1000, ε; Αν ναι, δίνε λίγο παραπάνω γκάζι γιατί πάει να σου σβήσει! Δεν μου φαίνεται για πρόβλημα πάντως.

Στάλθηκε από το Bluboo Dual μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

ναι ειναι στην εκκινηση και ουσιαστικα στην παραλληλα αντιστροφη κινηση συμπλεκτη και γκαζι.στις στροφες ουυτε στις 1500.σε εκκινηση με χαμηλες στροφες.το περιεργο ειναι οτι δεν το εκανε πριν.ξεκιναγε και εδινα σταδιακα δυναμη..τωρα μονο αν αφησω το συμπλεκτη τελειως με το που παρει λιγο κινηση δεν το κανει.αν το παω σιγα σιγα το κανει..

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν , Kostas Tranoulis said:

δισκος πλατο;;;

Δεν το ξερω.δοκιμασα σημερα το πρωι με λιγο γκαζι παραπανω και δεν το κανε.παιζει αθελα μου να μην παταγα το πενταλ σωστα και να μην εδινα οση δυναμη ηθελε.θα το δω το μεσημερι ξανα αν θα το ξανακανει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.