Jump to content
OMINUS

VW GOLF 8 - Πρώτη Παρουσίαση

Recommended Posts

Έκανε την εμφάνιση του το νέο golf .

 

To μοντέλο θα κυκλοφορήσει στο Δεύτερο μισό του 2019 , και θα είναι πλέον διαθέσιμο αποκλειστικά πλέον σε Πεντάπορτο.

(Τα 3θυρα και wagon εκδόσεις που είχε καταργούνται)

 

Περισσότερα εδώ

 

https://www.autoblog.gr/2019/01/18/neo-volkswagen-golf-auto-einai/

 

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Είναι ιδέα μου ή όσο πάει γίνεται και πιο άσχημο και συντηρητικό πλέον ? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To golf τα τελευταία χρόνια δυστυχώς δεν έχει καμία απολύτως προτοτιπια....

 

Το ίδιο σκάφος και σχεδόν καθόλου καμία αλλαγή τα τελευταία μοντέλα μεταξύ τους.

 

Υπεύθυνη σχεδιασμού της VW μου φαίνετε ότι έχουν  στερέψει από ιδέες και σχεδιασμό.

 

Σαν να βλέπουμε το ιδιο golf ξανα και ξανά αλλά σε μορφες facelift.

 

Facelift πανω στο facelift.

 

 

Λίγο δεν πήραν καμία ιδέα από το νέο Ford focus 

 

 

Ποιο ενδιαφέρον έχει το RENAULT και η Peugeot  με τα τελευτεα μοντελα που έβγαλαν , παρά το golf.

 

Παγερά αδιάφορο με αφήνει τα τελευταία χρόνια.

 

 

Edited by OMINUS
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ιδια αλλαξε ο μανωλιος και εβαλε τα ρουχα του αλλιως.τιποτα το σπουδαιο πια καθολου φαντασια πλεον αηδια το καταντησαν το αμαξι ειτε βλεπω το 7 ειτε αυτο το ιδιο και αυτο.εχουν ριξει ολες τις ιδεες στα αλλα μοντελα και εδω λες και εκαναν face lifting..βλακες γερμανοι .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς σαν έκανε fecelift είναι  δεν έχει καμία τρομερή διάφορα από προηγούμενο golf.

 

Καθόλου σχεδιαστικό ενδιαφέρον.....:sleep::sleep: 

 

Μια από τα ίδια ξανά-_- 

 

Σαν να βλέπουμε Facelift επάνω στο Facelift..

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει δεν λέω καλό είναι το golf ,  αλλά χανει από έλλειψη φαντασίας και σχεδιασμου.

 

Ποιο ενδιαφέρον είναι το Honda civic  από το  golf.

 

https://www.autotriti.gr/data/news/preview_news/Honda-Civic-1,5-VTEC-Turbo-182-PS_152087.asp

 

 

 

 

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

Άλλος εμετός

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Honda τραγικό. Πολύ extreme και αρέσει σε λίγους.
Θέλοντας και μη το Golf θέτει το στάνταρ της κατηγορίας. Δεν είχε ποτέ ρηξικέλευθες αλλαγές και δεν προβλέπεται να έχει και στο μέλλον. Προσωπικά μου αρέσει αρκετά. Αναμένω να δω και τα μηχανικά σύνολα καθώς και τις επιλογές σε ανάρτηση


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παραωρίμασε η γκόλφω. Σχεδιαστικά 4άρι 5άρι 6άρι οι πιό πετυχημένες γενιές, από κει και μετά έβαλε +10 χρόνια και σε λίγο θα χτυπάει τα πολυμορφικά.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν το νέο Golf είναι όντως αυτό που έχει διαρρεύσει τότε μιλάμε για ένα πολύ ωραίο αμάξι.

 

Αντικειμενικά  η Volkswagen βγάζει από τα πιο ωραία αμάξια καμία σχέση με τα Ιάπωνεζικα κουτιά η τα βαρετά Αμερικανικά!

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου φαινεται οτι πανε να κανουν τα polo και τα golf ενα αμαξι. εμφανησιακα μοιαζουν παρα πολυ! αλλα σε καμια περιπτωση δεν το λεω ασχημο! εμενα μ αρεσει:hi:

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε και μερικές φωτογραφίες από το Νεο  golf

 

Πηγή εδώ 

 

https://www.autotriti.gr/data/news/preview_news/Apokalypsh-gia-to-neo-VW-Golf_185097.asp

Link to comment
Share on other sites

Για το 2020 μετατίθεται η άφιξη της νέας γενιάς του VW Golf

Η VW μεταθέτει την πρεμιέρα της όγδοης γενιάς του Golf για τα τέλη του 2019, για λόγους που συνδέονται με τη αναζήτηση του ιδανικού timing για την έναρξη της εμπορικής πορείας της νέας εκδοχής του δημοφιλέστερου διαχρονικά μοντέλου της γερμανικής φίρμας

 

Πηγή εδώ 

 

https://www.in.gr/2019/03/14/auto/gia-2020-metatithetai-afiksi-tis-neas-genias-tou-vw-golf/amp/

 

Link to comment
Share on other sites

Το νέο Golf λοιπόν, θα παρουσιαστεί στις 24 Οκτωβρίου σε ένα σπέσιαλ event στο Wolfsburg της Γερμανίας, όπου στο εργοστάσιο της εκεί έχει ξεκινήσει και η παραγωγή του.

rendering-nuova-golf-8-1024x576.jpg2020-vw-golf-spy-photo-1024x576.jpg

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

εμενα μ αρεσει.αυτο που δεν μ αρεσει ειναι οτι βλεπω ενα τιγκουαν χαμηλομενο.αλλα δε με χαλαει καθολου

βαλτε μου δυο.ενα ασπρο και ενα μπλε.το ασπρο gti και το μπλε RGTD

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, iliasxip said:

καλημερα σε ολους μηπως εχει δει κανεις το 8αρι απο κοντα ετσι για πρωτες εντυπωσεις.

 

δυστυχώς τίποτα ακόμα. βέβαια έχει τα ίδια φανάρια με το t roc πίσω οπότε μπορείς να είσαι σίγουρος ότι το πίσω μέρος του αυτοκινήτου είναι εντυπωσιακό.

τώρα κάποιος που πήγε πρόσφατα σε κάποια αντιπροσωπεία σίγουρα θα έχει δει

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω δει.

Αρκετά ωραίο μέσα και το ταμπλό μου άρεσε πολύ.

Εξωτερικά δεν υπάρχουν μεγάλες αποκλείσεις από την κλασική γραμμή που όλοι ξέρουμε με τη διαφορά να βρίσκεται σχεδόν μόνο στα φανάρια.

Εμένα η μούρη στις φωτογραφίες δεν μου άρεσε και τόσο, αλλά από κοντά, μου ήταν πιο αποδεκτή.

Όπως και να έχει όμως, ούτε ξετρελάθηκα αλλά ούτε και απογοητεύτηκα. Τα πράγματα πιστεύω κυμαίνονταν πάντα σε αρκετά μεσαία επίπεδα όσον αφορά το εξωτερικό ενός Golf. Αν κάποιου του αρέσουν τα Golf και η γραμμή τους τότε πιθανότατα θα του αρέσει και αυτό.  

 

 

Πάντως η εναλλακτική ενός Ρώσου σχεδιαστή, μου αρέσει πολύ περισσότερο.

https://www.caranddriver.gr/eidiseis/arthro/ksafniazei_h_retro_ekdoxi_tou_vw_golf_gti-7737132/

 

vintage-2021-vw-golf-gti-looks-like-the-

 

vintage-2021-vw-golf-gti-looks-like-a-do

 

Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστω πολυ παιδια θα πρεπει να το δω και εγω καποια στιγμη καθως πρεπει να αλλαξω το παλιο 4αρι.παντως πιστευω οτι ο ψηφιακος κοσμος του ταιριαζει.α και αυτο του ρωσου σχεδιαστη πολυ ωραιο.

Edited by iliasxip
Link to comment
Share on other sites

On 13/3/2020 at 8:46 ΠΜ, iliasxip said:

οκ ευχαριστω πολυ παιδια θα πρεπει να το δω και εγω καποια στιγμη καθως πρεπει να αλλαξω το παλιο 4αρι.παντως πιστευω οτι ο ψηφιακος κοσμος του ταιριαζει.α και αυτο του ρωσου σχεδιαστη πολυ ωραιο.

σε σχέση με το 4ρι θα δείς πολύ πλαστικο μέσα και γενικά πολλές περικοπές αλλά και πιο μοντέρνα σχεδίαση με μεγάλες οθόνες και πολλές τεχνολογίες ,το σχεδιαστικό κομμάτι βέβαια (είτε μεσα,είτε έξω) είναι υποκειμενικό..Η καινούρια octavia μου φαίνεται είναι καλύτερη λύση..

Edited by giannisb
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

11 λεπτά πριν , giannisb said:

σε σχέση με το 4ρι θα δείς πολύ πλαστικο μέσα και γενικά πολλές περικοπές αλλά και πιο μοντέρνα σχεδίαση με μεγάλες οθόνες και πολλές τεχνολογίες ,το σχεδιαστικό κομμάτι βέβαια (είτε μεσα,είτε έξω) είναι υποκειμενικό..Η καινούρια octavia μου φαίνεται είναι καλύτερη λύση..

 

ειδικα το rs ειναι ολα τα λεφτα 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.