Jump to content
manthos86

Βελτίωση Passat b7 1.8 tsi 2011 κώδ μηχανής:cdaa

Recommended Posts

Υπάρχει κάποιος που το έχει 1ο η 2ο στάδιο; Είμαι στο ψάξιμο για downpipe και πίσω , πολλαπλασιαστές , ρυθμιστή πίεσης βενζίνης , και πρόγραμμα.Αν έχει κάποιος να πει τη γνώμη του....

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνα πρώτα με λίγο διάβασμα στο forum..

Έχεις κάνει επισκευή μοτέρ με αλλαγή πιστονιών ή/και μπιελών?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago , nikdev said:

Ξεκίνα πρώτα με λίγο διάβασμα στο forum..

Έχεις κάνει επισκευή μοτέρ με αλλαγή πιστονιών ή/και μπιελών?

Γειά σου nikdev. Οχι είμαι εργοστασιακός με ένα φίλτρο ελευθέρας k&n

 

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε λίγο αυτό που σου λέω, κατανάλωση λαδιού δεν έχεις ?

Link to comment
Share on other sites

Τυχερός μια χαρά κατανάλωση για CDAA


Sent from my iPad using Tapatalk

 

Με εισαγωγή, downpipe 70 η 76mm θα είσαι περίπου στα 250ps. Καλό είναι να βάλεις και Intercooler από S3 και R8 Coil pack.


Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στα service μου έχουν πει ότι όντως είμαι καλά από συμπλήρωμα λαδιού. Όπως επίσης ότι δεν έχω κινέζικη τουρμπίνα που έχουν μερικά b7 καθώς και ότι έχω πλαστικό κάλυμμα στη μπαταρία , πράγμα που πάλι δεν έχουν όλα τα b7

 

Γενικότερα παρατήρησα ότι για cdaa δε παίζουν και πολλά προγράμματα η οτιδήποτε άλλο .

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά προγράμματα παίζουν για τα CDAA. Πήγαινε μια βόλτα από τους γνωστού Έλληνες tuners και θα βρεις τα πάντα.
Επίσης για την τουρμπίνα Κινεζικές είναι όλες αλλά δεν σημαίνει κάτι αυτό


Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 5/2/2019 at 11:18 ΜΜ, manthos86 said:

Υπάρχει κάποιος που το έχει 1ο η 2ο στάδιο; Είμαι στο ψάξιμο για downpipe και πίσω , πολλαπλασιαστές , ρυθμιστή πίεσης βενζίνης , και πρόγραμμα.Αν έχει κάποιος να πει τη γνώμη του...

Θα ήθελα ονομαστικά να μου πει κάποιος για πρόγραμμα από κάποια εταιρεία η από κάποιον προγραμματιστή.Σε πολλά σάιτ όπως apr revo έχει μόνο για το Gen.3 που είναι από 2013 και μετά νομίζω.(Θα μου πεις πάρε και ρώτα ρε φίλε). Κάνω εδώ ερωτήσεις μήπως και είναι κάποιος που φοράει και έχει να πει από δική του εικόνα... Και ότι άλλο έχετε να μου προτείνετε θα ήθελα συγκεκριμένες πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα ονομαστικά να μου πει κάποιος για πρόγραμμα από κάποια εταιρεία η από κάποιον προγραμματιστή.Σε πολλά σάιτ όπως apr revo έχει μόνο για το Gen.3 που είναι από 2013 και μετά νομίζω.(Θα μου πεις πάρε και ρώτα ρε φίλε). Κάνω εδώ ερωτήσεις μήπως και είναι κάποιος που φοράει και έχει να πει από δική του εικόνα... Και ότι άλλο έχετε να μου προτείνετε θα ήθελα συγκεκριμένες πληροφορίες.


Ψάξε Έλληνες Etuners, Revlimit, TMG, Overload κτλ. Υπάρχει πλέον πολύ καλή εμπειρία στα μοτέρ αυτά


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έβαζα μια κονσέρβα Apr ή Revo μόνο μένα πανελ και τίποτα άλλο και θα περίμενα να κάνω ανακατασκευή.. θα ξεχειλώσει κάποια στιγμή.

 

Link to comment
Share on other sites

Χρήσιμο είναι να μπορείς να αλλάξεις το πρόγραμμα σε μαμά/95/100 με το cruise control ή με module.

Επώνυμοι και Έλληνες tuners το προσφέρουν πλέον.

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

On 6/2/2019 at 2:46 ΜΜ, manthos86 said:

 καθώς και ότι έχω πλαστικό κάλυμμα στη μπαταρία , πράγμα που πάλι δεν έχουν όλα τα b7.

 

Δεν έχουν γιατί το κάλυμμα μπαταρίας ήταν διαθέσιμο μέχρι αρχές του 2011.

 

Από το 2011 και μετά η VW το σταμάτησε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.