Jump to content
OMINUS

MJJC Πιστόλι Αφρού (Snow Foam Lance)

Recommended Posts

Καλησπέρα σας :ahappy:

 

Πριν από λίγες μέρες παρέλαβα το πιστόλι αφρού της ΜJJC. Για το δικό μου Πιεστικό μηχάνημα της Karcher που εχω , 

 

mjjcc2-horz.jpg.444d1edd1d2f8fb8034a9dbd68a9e081.jpg

 

    

 

 

 

 

Ποιοτικά ειναι πάρα πολύ καλό και θα έλεγα αρκετα τίμιο για τα λεφτα του , σε σχέσει με κάποια που κυκλοφορούν στην αγορά και Κοστίζουν Πάνω από 60€  και δεν έχουν κανένα αποτέλεσμα στο τέλος.

 

Η τιμή του ήταν κάτι λιγότερο από 22€ (και ετσι δεν είχα και θεμα με το τελώνιο ) 

 

για το Karcher υπαρχει και το οποίο στοιχίζει ένα 60€ (ισως και λιγο παραπανω) 

 

 

και βάζω και ένα video για να δειτε τα αποτελέσματα του MJJC με το Karcher.

 

Στην αρχή να σας πω την αληθεια σκεφτόμουν και εγώ να αγοράσω τo πιστόλι αφρού τηςKarcher αλλα ευτυχώς όμως όχι, Γιατί διάβασα πολλά αρνητικά σχόλια για το υποτιθέμενο αποτέλεσμα που θα έπρεπε να προσφέρει, τουλάχιστον ως προς τα χρήματα που το πουλάνε...

     

 

 

 

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το αγόρασα από Ebay και μου ήρθε από κίνα , (ένα μήνα έκανε) .

 

Όπως είπα το δικό μου ειναι για της σειρές Karcher Κ2 έως Κ7 . Υπάρχουν βεβαια και για αλλα μηχανήματα Πιεστικών τα οποία μπορείτε να αγοράσετε . Θα πρέπει να προσέξετε τους ανταπτωρες που υπαρχουν και να δειτε ποιο ειναι το κατάλληλο για το δικό σας.

 

 

 

      

Link to comment
Share on other sites

Για πες μου εντυπώσεις γιατί σκεφτόμουνα και γω να πάρω ένα για το δικό μου πιεστικό

 

Link to comment
Share on other sites

1 λεπτό πριν , nikdev said:

Για πες μου εντυπώσεις γιατί σκεφτόμουνα και γω να πάρω ένα για το δικό μου πιεστικό

 

Δυστυχώς δεν έχω το πιεστικό εδώ Αθήνα. Δεν έχω την δυνατότητα να μπορώ να το χρησιμοποιώ στην Αθήνα.

 

Όταν ανέβω στο χωριό τότε θα το δοκιμάσω,  και βέβαια να πω τις εντυπώσεις μου.

 

Θα πρέπει να περιμένεις για λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν σκοπεύω να πλύνω άμεσα, οπότε όταν έχεις feedback ευπρόσδεκτο.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago , nikdev said:

Δεν σκοπεύω να πλύνω άμεσα, οπότε όταν έχεις feedback ευπρόσδεκτο.

Θα σε/σας ενημερώσω για τα αποτελέσματα του. 

Πιστεύω βέβαια ότι λογικά θα το έχει αγοράσει και κανένας άλλος??? 

Εκτός και αν έκανα εγώ πρώτος την αρχή? :ermm:

 

Πάντως από σχόλια στο ίντερνετ είναι αρκετά ανώτερο από το karcher που κυκλοφορεί.

 

Και εγώ για αυτό πήγαινα αλλά διάβασα αρνητικά σχόλια στο skroutz και προχώρησα στο MJJC.

 

Που 60€ και που 20€. 

Link to comment
Share on other sites

Το εχω εδω και κανενα χρονο. Αρκετα ικανοποιημενος. Εχω πιεστικο της Nilfisk. Ειχα κανει την αγορα με την προυποθεση να ειχα παρκινγκ για το αμαξι αλλα στραβωσε η ολη φαση γιαυτο και το εχω δουλεψει 2-3 φορες μονο 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago , simon-tsi said:

Το εχω εδω και κανενα χρονο. Αρκετα ικανοποιημενος. Εχω πιεστικο της Nilfisk. Ειχα κανει την αγορα με την προυποθεση να ειχα παρκινγκ για το αμαξι αλλα στραβωσε η ολη φαση γιαυτο και το εχω δουλεψει 2-3 φορες μονο 

 

Καλημέρα 

 

Ο αφρός είναι πράγματι τόσο πλούσιος όσο φαίνετε και στα video που κυκλοφορούν για το MJJC.

 

Γιατί φαίνεται ότι είναι αποτελεσματικό. 

 

Επίσης στην συσκευασία είχε 2 μπεκ μέσα. Σαν αυτό που φαίνεται στην φωτογραφία που στο μικρό σακουλάκι.

 

Στα χαρτιά γράφει ότι το ένα είναι διατομής 1.25mm και 1.1mm

Link to comment
Share on other sites

Το εχω και εγω εδω και πολυ καιρο, τον εχω παρατημενο, γιατι στην αρχη υπαρχει ορεξη, αλλα στο τελος φευγει, τον ειχα παρει απο ebay αγγλια, τον ειχα ακριβοπληρωσει γυρω στο 55ευρω, με την προηποθεση να μην βαζω σφουγγαρι, αλλα αν το αμαξι ειναι πολυ λερωμενο δεν κανει δουλεια, πρεπει να βαλεις σφουγγαρι, αν ειναι λερωμενο 1-2 βδομαδων, οι βρωμιες φευγουν ευκολα, τον χρησημοποιω σε ενα καρχερ κ4 κομπακτ, ποιο πολυ ρολο παιζει ο αφρος που θα παρεις, και η μιξη με ζεστο νερο βοηθαει αρκετα. Της καρχερ ο αφροποιητης ειναι απατη, οπως και ο αφρος που πουλαει το ιδιο. Μεσα στον αφροποιητη υπαρχει ενα σαν φιλτρακι, μπρουτζινο, αυτο θελει συχνα καθαρησμα για να μην ποιασει αλλατα.

 

Αν εχει καποιος να προτινει καποιον καλο αφρο, ας γραψει.

Edited by dasauto
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν το έχω δουλέψει ακόμα εγώ.

 

Για αφρό μου έχουν προτείνει αυτά εδώ. Της Chemical Guys το  Mr.Pink

 

Και αυτά εδώ

 

https://www.dazzle-*μη επιτρεπόμενο @ URL*/index.php?route=product/product&path=166&product_id=793

 

https://www.dazzle-*μη επιτρεπόμενο @ URL*/index.php?route=product/product&path=166&product_id=691

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γενικά όρεξη υπάρχει για πλύσιμο. Δυστυχώς δεν υπάρχει πάρκινγκ και το πηγαίνω στα πλυντο μονος σου. Εννοείται μόνο πιεστικο και σε γενικές γραμμές καθαρίζει αρκετά καλά αν δεν είναι πολύ λερωμενο.

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο πλυντο μονο σου, ειναι οτι εχει και επαγκελματικα καθαριστικο που ριχνεις και ζεστο νερο που βοηθαει.

Για τον αφρο της valet τον ADVANCE NEUTRAL , τον ειχα παρει σε 1λιτρο, δεν μου ειχε γεμισει το ματι, ειχα παρει εναν αλλον σε πρασινο χρωμα δεν θυμαμαι μαρκα, πραγματικα πολυ καλος, αλλα δεν θυμαμαι μαρκα, και μετα...βαρεθηκα και τον παρατησα!!

Link to comment
Share on other sites

On 26/2/2019 at 1:30 ΠΜ, nikdev said:

Για πες μου εντυπώσεις γιατί σκεφτόμουνα και γω να πάρω ένα για το δικό μου πιεστικό

 

Καλημέρα μιας και μου το είχες ζητήσει το MJJC είναι πολύ καλό και κάνει αυτό που λέει.

 

Και δεν είχα σαπούνι που είναι ειδικό για τέτοια χρήση. 

 

 

 

 

 

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.