Jump to content
Leftm

Polo 1.2 tdi πρόγραμμα-αποψεις

Recommended Posts

Καλησπέρα. Ξέρω πως το θέμα έχει συζητηθεί και παλιότερα αλλά θα ήθελα να ξέρω αν κάποιος το έχει κάνει. Αξιζε; Και αν ναι ποιο ήταν το κόστος;Η αλήθεια είναι πως δε με ενδιαφέρει να δω την τεράστια διαφορά αλλά το αυτοκίνητο να γίνει λίγο πιο νευρικό καθώς σε μεγάλες αποστάσεις και ταξίδια κουράζει η αδυναμια του

 

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago , Leftm said:

Καλησπέρα. Ξέρω πως το θέμα έχει συζητηθεί και παλιότερα αλλά θα ήθελα να ξέρω αν κάποιος το έχει κάνει. Αξιζε; Και αν ναι ποιο ήταν το κόστος;Η αλήθεια είναι πως δε με ενδιαφέρει να δω την τεράστια διαφορά αλλά το αυτοκίνητο να γίνει λίγο πιο νευρικό καθώς σε μεγάλες αποστάσεις και ταξίδια κουράζει η αδυναμια του

 

βάλτο χωρίς δεύτερη σκέψη, άλλο αμάξι, ειδικά σε ταξίδια θα δεις διαφορά...στην microchips tuning στο Μοσχάτο πήγα εγώ 350€ με δυναμομετρηση πριν κ μετά.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ. Θυμάσαι τι έδειξε δυναμόμετρο πριν και μετά; 

 

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago , Leftm said:

Σε ευχαριστώ πολύ. Θυμάσαι τι έδειξε δυναμόμετρο πριν και μετά; 

 

εγώ έχω με τα 90hp και μ πήγε 116hp και 29 κιλά ροπής. απ ότι μ ειπε όμως ότι είναι ίδιοι οι κινητήρες, έχουν αλλάξει χαρτογράφηση και το έχουν κάνει για λόγω μάρκετινγκ, άρα κι εσένα κάπου εκεί θα πάει λογικά. ειδικά εσύ από 75 άμα φτάσεις τόσο θα δεις χαοτική διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση πως μιλάμε για άλλο κινητήρα. Όπως λέει και ο τίτλος εγώ μιλάω για diesel. Δεν ξέρω να βγάζει το 1.2 tdi με 90.Και μου φαίνεται δύσκολο πετρέλαιο 1200 κυβικά να πάει 116 άλογα με ένα πρόγραμμα. Συγγνώμη αν κάνω λάθος

 

Διορθωση:Από ότι κατάλαβα εσύ αναφέρεσαι στον 1.4 tdi

Edited by Leftm
Link to comment
Share on other sites

το μοτέρ το δικό σου φιλε κοντά στα 100 θα φτάσει και περίπου 22 κιλά ροπής.θα γίνει αλλά αμάξι.απλα πρόσεχε να επαναπρογραματισεις τον εγκέφαλο μην σου βάλουν τπτ παραλληλους

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν , vasilisrx8 said:

το μοτέρ το δικό σου φιλε κοντά στα 100 θα φτάσει και περίπου 22 κιλά ροπής.θα γίνει αλλά αμάξι.απλα πρόσεχε να επαναπρογραματισεις τον εγκέφαλο μην σου βάλουν τπτ παραλληλους

ναι έχει δίκιο ο Βασίλης γτ μπήκα στο σάιτ και το είδα 100 περίπου φτάνει, εμένα έτσι μ είχε πει όμως και στην revlimit που είχα ρωτήσει αλλά μπορεί να μην κατάλαβαν ποιο μοντέλο έχω ή δεν κατάλαβα εγώ καλά...αλλά γενικά μην το σκεφτεσαι βάλτο γτ τα 75hp είναι πολύ λίγα.

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται έβαλα εν τέλει πρόγραμμα στο αυτοκίνητο. Έγραψε 74 πριν και 102 μετά. Και από ροπή κοντά στα 23 κιλά. Πολύ καλό στο δρόμο και ροπατο από χαμηλά. Αξίζει χωρίς δεύτερη σκέψη. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν , Leftm said:

Για όποιον ενδιαφέρεται έβαλα εν τέλει πρόγραμμα στο αυτοκίνητο. Έγραψε 74 πριν και 102 μετά. Και από ροπή κοντά στα 23 κιλά. Πολύ καλό στο δρόμο και ροπατο από χαμηλά. Αξίζει χωρίς δεύτερη σκέψη. 

Εγγύηση για τον κινητήρα πήρες;

Link to comment
Share on other sites

Για εγγύηση δεν υπάρχει κάτι. Εκτός και αν πας σε γνωστή εταιρία τύπου ρεβο. Αλλά αποκλείετε να βγάζει για το δικό μας. 

Έβαλα microchips στο Μοσχάτο. 350 ευρώ με δυναμομετρηση πριν και μετά. Έχει βάλει και άλλο παλικάρι εδώ μέσα και έμεινε πολυ ευχαριστημένος επίσης 

Link to comment
Share on other sites

On 16/8/2019 at 10:51 ΠΜ, tsikis007 said:

Εγγύηση για τον κινητήρα πήρες;

εγγύηση δεν παίρνεις από κανέναν βελτιωτικό οίκο.ειτε ελληνικό είτε του εξωτερικού.

Αυτό που δίνουν είναι εγγύηση καλής λειτουργίας δλδ ότι δεν θα κάνει κοψίματα,αρρυθμίες και γενικά δεν θα ανάβουν τπτ περίεργα λαμπάκια ή ότι δεν θα μπαίνει σε safe mode.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι οπως τα λεει ο Βασιλης..

Υγ. Που χαθηκες rx8?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 28/9/2019 at 9:18 ΠΜ, nikdev said:

Ετσι οπως τα λεει ο Βασιλης..

Υγ. Που χαθηκες rx8?


Sent from my iPhone using Tapatalk

οικογενειακές υποχρεώσεις ;)

Link to comment
Share on other sites

On 16/8/2019 at 9:49 ΠΜ, Leftm said:

Για όποιον ενδιαφέρεται έβαλα εν τέλει πρόγραμμα στο αυτοκίνητο. Έγραψε 74 πριν και 102 μετά. Και από ροπή κοντά στα 23 κιλά. Πολύ καλό στο δρόμο και ροπατο από χαμηλά. Αξίζει χωρίς δεύτερη σκέψη. 

Φιλαρακι επειδη εχω και εγω το ιδιο μοντελο στα ιδια κυβικά. Ειδες μεγάλες διαφορές? Με την κατανάλωση τί εγινε μετα? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.