Jump to content
Stavros Orfanoudakis

Να χωρίσω?

Recommended Posts

Μετα απο 10 χρονια συμβιωσης και 185000 χιλιομετρα εχω αρχισει να εχω δευτερες σκεψεις. Να αλλαξω το CC? Απο την αλλη μετα το κοιτας ακομα μετα απο 10 χρονια και ειναι ενα τοσο ομορφο αυτοκινητο που ακομα και τωρα ειναι δυσκολο να βρεις εκει εξω. Αλλα μετα παλι λες να το δωσω τωρα που μπορω να παρω ενα ποσο και πριν αρχισουν οι χοντρες ζημιες?.......... και μετα παλι το οδηγεις και ειναι πολυ ωραιο αυτοκινητο που για να βρεις τωρα αντιστοιχο του πρεπει να πληρωσεις τουλαχιστον 40000. 

Και μετα παλι βλεπω το Kia Pro Ceed Gt.......Shooting Brake αμαξωμα και δυνατος κινητηρας.......το ειδα στην εκθεση ...το οδηγησα, καλη προσπαθεια αλλα κατα τη γνωμη μου το CC ειναι παλι ανωτερο.

Μεθαυριο εχω παλι test drive με το Peugeot 508........το ειδα στην εκθεση και ειναι πανεμορφο μπορω να πω. Και μεσα και εξω....αλλα και παλι κοιτας το CC και ειναι σαν να εχεις μια καλη γυναικα που ναι μεν εχουν περασει τα χρονια και εχει τριφτει η σχεση αλλα δε θες να χωρισεις παλι.........ενω γυρω σου περνανε διαφορων ειδων πειρασμοι.......... Ειμαι σιγουρος οτι πολλα απο τα μελη εδω εχουν κανει τις ιδιες σκεψεις.......

Οσον αφορα το 508 θα σας γραψω τις εντυπωσεις μου μολις το οδηγησω.

 

Link to comment
Share on other sites

Αποψη μου οτι αυτο το αμαξι το αλλαζεις μονο για το arteon ή για καποιο mercedes c class και πανω που σημαινει 40.000€ + ...

Αρα αν δεν εχεις καποιο ιδιαιτερο προβλημα δεν το αλλαζεις....

Αποψη μου παντα. Φιλικα!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κατα βαθος ετσι πιστευω κι εγω. Arteon  - A5 - A7 ή Mercedes. Αν και περσι το καλοκαιρι και λογω της δουλειας μου ειχα την ευκαιρια απο τον συνεργατη μας με ενοικιαζομενα αυτοκινητα να οδηγησω καμποσα μοντελα. Αναμεσα τους και η  καινουρια c class 1,6. Μπορω να πω οτι δε με ενθουσιασε....ουτε σε δυναμη ουτε σε οδηγική αισθηση. 

Link to comment
Share on other sites

η γρια η κοτα εχει το ζουμι αλλα τα πιπινια ειναι παιχνιδιαρικα και σε κανουνε 20 χρονια νεοτερο....

 

διαλεξε και κανε αυτο που θελει η καρδια σου...μια ζωη την εχουμε φιλε.....

Link to comment
Share on other sites

On 7/3/2019 at 11:31 ΠΜ, Stavros Orfanoudakis said:

Κατα βαθος ετσι πιστευω κι εγω. Arteon  - A5 - A7 ή Mercedes. Αν και περσι το καλοκαιρι και λογω της δουλειας μου ειχα την ευκαιρια απο τον συνεργατη μας με ενοικιαζομενα αυτοκινητα να οδηγησω καμποσα μοντελα. Αναμεσα τους και η  καινουρια c class 1,6. Μπορω να πω οτι δε με ενθουσιασε....ουτε σε δυναμη ουτε σε οδηγική αισθηση. 

Φιλαράκι προσωπικά βουρ στο νέο 508!!!! 

 

Το αμάξι ΔΕΝ ΥΠΆΡΧΕΙ! 

Η Peugeot έδωσε ρέστα με το νέο όχημα!! 

 

1-horz-horz.thumb.jpg.42367efd933aef134a789790953f263f.jpg

 

Και εδώ η τιμή του συγκεκριμένου της φωτογραφίες

 

 

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

το ειδα κι εγω....το αμαξι ειναι απαιχτο. Θα κανω test drive μεθαυριο την εκδοση με τα 1600 κυβικα και 180 αλογα.....γιατι εδω που λεμε μετα το CC πρεπει να πας απο 180 και πανω

Link to comment
Share on other sites

Το 508 βενζίνη φοράει βελτιωμένο τον γνωστό (με ότι αυτό συνεπάγεται) κινητήρα ΤΗΡ 1.6L PSA + BMW οπότε σου συνιστώ να περιμένεις. 

Αλλά να κάνεις και έρευνα στο net για τυχόν θέματα του κινητήρα.  

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλε μου αν επιλεξεις να παρεις νεο αμαξι διαλεξε mercedes βλεποντας την εκπομπη traction και λατρης αυτοκινητων η mercedes ειναι κλασης ανωτερη και τα λεφτα της τα αξιζει και με το παραπανω ολα τα υπολοιπα σε ποιοτητα δεν την φτανει και σε οδηγικη ασφαλεια στο λεω εγω που εχω οδηγησει του πατερα μου την c200 και ειμαι κατοχος vw golfmk4 turbo.αλλη αισθηση μαξι.και το πεζο ομορφο και το κια ωραιο και η τζουλια ωραια αλλα μπροστα στην μερσεντες φτουρανε μετα απο χρονια χρησης.μερσεντες αμαξι για μια ζωη!καλη επιλογη!

Link to comment
Share on other sites

απο αλφα ρομεο μονο τζουλιετα για μενα... ολα τ αλλα δεν μ αρεσουν. εχει η μανα μου το μιτο του 2011 και μου ειπε αν θελω να κανουμε τραμπα και να της δωσω το γκολφ που ειναι του 2008 και ειπα οχι. η αληθεια ειναι οτι αν αλλαξεις παρε μερσεντες! αν εχεις τα λεφτα αξιζει! γιατι αν παρεις απο group vag και δεν σου βγει καλο θα κλαις πολυ ασχημα. αν φυγεις απο το κλαμπ θα λες οτι τουλαχιστον το νεο ειναι ανωτερο ή κατωρερο γιατι ειναι αλλη εταιρεια. ειναι θεμα ψυχολογιας δηλαδη...

το πεζο πανεμορφο αλλα δεν το θεωρω αξιοπιστο... και το κια οπως και να το κανουμε ειναι κια. το σκεπτικο μου δηλαδη ειναι οτι αν χωρισεις καντο τουλαχιστο για κατι ανωτερο! αν χωριζες την γυναικα σου θα την αφηνες για μια 50αρα ή για ενα πιπινακι κοντα στα 20κατι...:whistle:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.