Jump to content
OMINUS

Service Για το VW Passat B7 (2011-2014)

Recommended Posts

Καλησπέρα σας :ahappy:

 

Σήμερα έκανα το service μου στο vw passat B7 που εχω, (Μοτέρ 1400 TSI 122hp) με 76.000 χιλιόμετρα.  

 

Το Service εγινε στην VW Direct express στην Λ. Αθηνών πολύ εξυπηρετική και ευγενική συμπεριφορά , Και βεβαια Γρήγορο servise Μπαμ-Μπαμ :good:

 

Το αμάξι έκανε Γενικό Service το οποίο αποτελούταν από Λάδια-Φίλτρο λαδιού-Φίλτρο αέρα-Φίλτρο A/C 

 

Το Κόστος ήταν 165€ (Με την εργασία μέσα) Βέβαια στο θεμα της τιμής Αντιμετώπισα ένα θεμα,  το οποίο μου άφησε λιγο ανάμικτα συναισθήματα και αυτο Ισως να μην ήταν μέσα στα θετικά..

και τι θέλω να πω με αυτο.

 

 

 

 

 

Από την περασμένη Εβδομάδα Εχω πάρει προσφορά από την Συγκεκριμένη Αντιπροσωπία, Τους πήρα τηλέφωνο και τους είπα ΑΚΡΙΒΩΣ! το τι service θέλω να κάνω , και να μου δώσουν μια τιμή κομπλέ.

 

τους είπα: Λάδια/φιλτρο λαδιού/φιλτρο αέρα/φιλτρο Καμπίνας. μου δίνουν τιμή 165€ οκ λέω μια χαρά, (μεχρι εδώ ολα καλά) 

 

Την Δευτέρα (τώρα στης 4/3/19) Πήγα από εκεί για να κλείσω και ραντεβού ,και για να επιβεβαιώσω την τιμή ξανά (τα 165€), Μου λέει για 2ο δεύτερη φορά τιμή 165€.

σήμερα πήγα και Μόλις ήρθε η ώρα της λυπητερής μου λένε τιμή 190€....:huh:.

 

Τι 190€ ??? 165€ είπαμε, πήρε κάτι τηλέφωνα κτλ, μου λέει έχει γίνει λάθος σου έδωσα την τιμή για τα οχήματα που ειναι 10ετιας και πάνω , και τέλος πάντων με τα τα πολλά εγώ πλήρωσα τα 165€ 

 

Μου ειπε ότι ΑΡΧΙΚΉ τιμή vw για το service που έκανα ειναι 290€!!!!:hyper: άκουσον -άκουσον και με την έκπτωση πάει στα 190€.... Ε-Λ-Ε-Ο-Σ!!!! ποια με της τιμές της kosmocar!!! :aww:

 

 

 

 

Και τωρα δώστε προσοχη και στο άλλο που θα σας πω (και θέλω και την γνωμη σας )

 

Ποιο πίσω είχα πάρει τιμή από την vw στο Αιγάλεω, εκείνη μου έδωσαν τιμή 175€ και (καλά τώρα :fool: ) και ότι ειναι ότι καλύτερο η τιμή αυτή.

ΚΑΙ μάλιστα στην τιμή της VW στο Αιγάλεω δεν θα μου χρεώσουν 4λίτρα λάδι , αλλα 3 και κάτι, Όσο ακριβώς περνει το μοτέρ και μόνο!  :shok::crazy: όχι 4 λίτρα.

 

Και μάλιστα είπαν στον Πατέρα μου πριν από λίγες μέρες (Πήγε από εκεί μήπως τελικά και μας έκαναν κάποια καλύτερη τιμή :ermm: ) και γύρισαν και του είπαν ότι ειναι ότι καλύτερο και ότι η Αρχική τιμή ήταν 230€ και πάει στα 175€.

 

ΤΕΛΙΚΆ ΤΙ ΣΤΟΝ ΠΟΥ@@@Ο ΓΊΝΕΤΕ...:aggressive: Ο Ένας λέει αρχική τιμή 290€ και με την έκπτωση 190€ και ο άλλως 230€ και με την έκπτωση πάει στα 175€  τι στον :girl_devil: γίνετε? 

 

                   

                                                                   

 

                 

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

Και πάμε τώρα στα υλικά μας.

 

Χρησιμοποιήθηκαν 4 λίτρα λάδι.  Castrol magnatec Professional A3 5W-40. Με κωδικο VW:502 00 / 505 00

 

2019-03-07_16_34_13.thumb.jpg.71ad3255f242a15d430b45a707b7256a.jpg

 

Δεν κάνω το longlife Service που ειναι κάθε 30.000χιλιόμετρα. 

 

Και τα υπόλοιπα υλικά που χρησιμοποιήθηκαν είναι τα εξής 

 

Φίλτρο A/C Γνησιο VW  με Κωδικό: JZW 819 653 B

Φίλτρο λαδιού γνήσιο VW με Κωδικό: 03C 115 561 H

Φίλτρο αέρα γνήσιο VW με Κωδικό: 1F0 129 620

 

Τα υλικά όλα μου βγήκαν 77,85€ (καθαρή αξία) και με το ΦΠΑ +18.68 Παμε στα 96.53€ 

 

Και η εργασία είναι 55,22€ (Καθαρή αξία) και με το ΦΠΑ +13.25 

Πάμε στα 68,47€

 

 

 

 

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι, στο μπουκαλι που εχω από την αντιπροσωπια στο μπουκαλι επάνω Γράφει ένα Α3 5W-40.

 

To A3 σημαίνει κάτι? ,γιατι εχω βρει ένα το οποίο ενώ καλυπτη την προδιαγραφεί 502-505  σε αυτο γραφει ΟΕ 5W-40 Παίζει κάποιο ρόλο?             

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος? κάποια βοήθεια για το τι σημαίνει το Α3 στο μπουκάλι επάνω?

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

18 λεπτά πριν , OMINUS said:

Κάποιος? κάποια βοήθεια για το τι σημαίνει το Α3 στο μπουκάλι επάνω?

http://www.autotec.gr/prodiagrafes-lipantikon.html

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 λεπτά πριν , tsikis007 said:

Σε ευχαριστώ πολύ :ahappy::hi:

 

οπότε είμαι σε αυτά τα 2

 

    Α3/Β3   --> Για γενική χρήση σε μεγάλη γκάμα κινητήρων βενζίνης και πετρελαίου .Τυπικά χρησιμοποιείται σε παλαιότερα οχήματα. 

    Α3/Β4  --> Για βενζινοκινητήρες υψηλής απόδοσης και πετρελαιοκινητήρες άμεσου ψεκασμού , κατάλληλο επίσης και για εφαρμογές που υπάγονται στην Α3/Β3

 

     

Link to comment
Share on other sites

Βαζε vw 504 τοσα θεματα εχει το forum.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago , nikdev said:

Βαζε vw 504 τοσα θεματα εχει το forum.


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

To λες από την άποψη του ότι το 504 ειναι το 5W-30 σωστά?  

 

γιατι και εγώ να σου πω την αληθεια για 5W-30 το έκοβα ότι θα εμπαινε, αλλα επειδη το αμάξι (πριν το αγοράσω εγώ )  ακολουθούσε  το servise τον 30.000 χιλιάδων, έχει κάνει 2 τετοια service.

και μετά όταν το αγόρασα εγώ μου έκαναν ένα service στην παράδοση του αμαξιού. 

 

με εκείνο το service από τον μαρτιο του 2018 έως και τώρα μαρτιο του 2019, έκανα 7.000 χιλιομετρα. στο συγκεκριμένο όμως servise που μου έκαναν τότε δεν ξέρω τι λάδι έβαλαν? 5W-30 η 5W-40? 

 

 

Τώρα που πήγα στην αντιπροσωπία μου ειπε θέλεις το longlife servise κάθε 30.000, και του είπα όχι το Μικρο-κλασικό κάθε 15.000 χιλιόμετρα Η στον χρόνο (όποιο έρθει πρώτο από τα δυο ) και εκεί βάσει συστήματος- αριθμού πλαισιου μπήκαν τα 5W-40..:ermm:.

Και ετσι το άφησα εκεί.

 

 

Εσύ-εσείς τι Προτείνετε να βάζω λάδια 5W-30 (504)  όταν κάνω το servise σε αντιπροσωπία. (δηλαδη να ακολουθώ το service longlife) αλλα εγώ να τα αλλαζω κάθε 15.000 

                          

Link to comment
Share on other sites

 5W-40 κάθε 15K χλμ ή στον χρόνο όποιο έρθει πρώτο είναι η καλύτερη επιλογή για την καλή ''υγεία'' του κινητήρα σου.

Δεν υπάρχουν λάδια που αντέχουν 30Κ χλμ. Είναι μαρκετινίστικο τρικ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vw 504 ανά 15Κ ή ανά 7.5Κ ότι αντέχει η τσέπη σου.

Μια χαρά είναι και το 5w40, στην επόμενη όμως μπορείς να ακολουθήσεις αυτό που προτείνεται και εδώ..

Edited by nikdev
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Vw504 βάζε, το λένε σε τόσα θέματα. Εδώ έχουν γεμίζει επικαθίσεις όλα τα μοτέρ και κάποιοι το βιολί τους.

Low Saps λάδι θες, γι΄αυτό βάζουν 5w30 vw504.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το ότι μαζεύει επικαθισεις δεν έχει να κάνει και τοσο με το λάδι, αλλά καθαρά σχεδιαστικό-κατασκευαστικό του μοτέρ είναι.

 

Υποτίθεται ότι 1500αρις TSI το έχουν λύσει το θέμα αυτό.

 

Τα ίδια θέματα είχε και ο περιβόητος κινητήρας THP της BMW-CITROEN.

Εκείνο να δεις τι επικαθισεις μάζευε, ίσως και της διπλάσιες μπορεί και περισσότερο.

 

 

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

μιας και πλησιάζει ο καιρός για service.

 

και μιας και δεν έχουν αλλαχτεί και τα υγρά φρένων μου, πήρα τιμή από vw 134€ κομπλέ, με λάδια, φιλτρο λαδιού, και αλλαγη υγρών φρένων και εργασία.

νομιζω ότι ειναι καλή τιμή       

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κύριοι :wink:

 

Σήμερα έγινε και το service στο passat B7 μου, (1400TSI 122HP )

 

Έγινε το μικρό Service αυτή την φορά,  το οποίο περιλαμβάνει.

 

Λαδια Castrol magnatec Professional 5W-40 A3 (προδιαγραφές: VW 502 00 / 505 00 ).

Φίλτρο λαδιού  (03C 115 561 H)

Υγρά Φρένων  (B 000750M7)  τα οποία υγρά δεν είχαν αλλαχτεί ποτέ από το 2013 Από καινουργιο που ήταν το αμάξι.

Τάπα Κάρτερ (N 90813202) 

 

Και διαγνωστικό έλεγχο με VAS. 

 

Κόστος όλο μαζί (+ και την Εργασία) 134.28€ 

 

Στην VW Φιλοσιδη.

 

 

Ακουω γνώμες και άποψης.

 

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω την γνώμη μου...ο συγκεκριμένος αντιπρόσωπος μου έχει φερθεί μια χαρά με ένα φάουλ μου έβαλε λάθος λάδι στο αυτοκίνητο μου και όλα αυτά έπρεπε να τα ανακαλύψω μόνος μου ενώ αυτοί ισχυρίζονταν και με καθυσηχαζαν λέγοντας ότι με βάση αριθμό πλαισίου αυτό παιρνει(5w40 502 00) όταν όμως πήγα αφού είχα μιλήσει με cosmocar και τους τα είπα ένα χεράκι άλλαξαν τα πράγματα.πιστευω ότι βάζουν τα 5w40 καθαρά για να φαίνεται στους πελάτες καλύτερη η τιμή μιας και είναι φτηνότερα από τα 5w30 που είναι φουλ συνθετικά! Δεν θα μπω στη διαδικασία να συγκρίνω τα λάδια κτλ αν για το αυτοκίνητο σου κάνει και το εγκρίνει ο κατασκευαστής καλώς σε εμένα λοιπόν δεν εκανε για το αυτοκίνητο μου! Εννοείται ότι πάω πάντα με δικά μου λάδια. Χωρίς να θέλω να κατηγορήσω κάποιον παραθέτω τα γεγονότα όπως έγιναν.

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω στον στον φιλοσιδη (Στην Λεωφόρο Αθηνών)  στο δικό μου αμάξι , σύμφωνα με το σύστημα, και την VW, το 5w-30 μπαίνει σε service κάθε 2 χρόνια η 30.000 χλμ, Και 5W-40 κάθε χρόνο η 20.000 χλμ.

 

 

Το θέμα είναι ότι αυτό με τα λάδια , έχει γίνει λίγο μαρκετιστικο , τα τελευταία χρόνια.

Με το Castrol magnatec και Castrol EDGE. Και υπάρχει μεγάλο μπέρδεμα.

 

Πριν κάνει την εμφάνιση του το EDGE 5W-30 , έβαζαν Magnatec 5w-30.

 

 

 

Ούτος ή άλλος για να μην υπάρχει αμφισβήτηση και μπέρδεμα, Castrol macnatec professional βάζει και η VW στο Αιγάλεω και εκεί το ίδιο λάδι θα έβαζαν (5W-40)

 

 

 

 

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Ψάχνω κι εγώ αυτό τον καιρό να κάνω service στο αυτοκίνητο μου. Passat του 2014 tdi 1.6 με 110000 χιλιόμετρα. Έχω μιλήσει με φιλοσιδη όπου για λάδια και φίλτρα μου έδωσε τιμή στα 300 ευρώ. Μίλησα με Καρεντα στα Πατήσια και μου έδωσαν τιμή 225 ευρώ μετά την εκπτωση. Αρχική τιμή 290 αν θυμάμαι καλά. Εκτός αυτού στην Καρεντα ζήτησα να μου πουν ποτέ αλλάζουν οι ιμάντες επειδή τα πετρέλαια έχουν ιμάντες. Νομίζω τα βενζινοκίνητα έχουν  καδένα. Μου είπε ότι αλλάζει στις 210000 χιλιόμετρα αλλά ελέγχεται βέβαια σε κάθε service. Θα γίνει λένε και έλεγχος στο αυτοκίνητο και επιπλέον θα μου κάνουν και μια αναβάθμιση η οποία θα είναι χωρίς επιπλέον κόστος. Δεν γνωρίζω λεπτομέρειες θα ρωτήσω από κοντά. Εκτός αυτών επειδή το αυτοκίνητό το αγοράσα πρόσφατα είχε μια σπασμένη πόδια από κάτω την οποία την έχω αλλά δεν την έχω βάλει ακόμα. Μου είπαν ότι θα την βάλουν χωρίς επιπλέον χρέωση. Έχω πάρει και τον Φιλιπαιο οπου με είχαν στην αναμονή 10 λεπτά και μου πήραν τα στοιχεία για να με ενημερώσουν μέσα στην ημέρα. Μέχρι στιγμής πάντως καταλήγω Καρεντα χωρίς να ξέρω τι δουλειά κάνουν και τι θα γίνει στην πορεία. 

 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις με πηραν και από Φιλιπαιο. Κόστος service λάδια και φίλτρα 219 ευρώ και μου ανέφερε ότι αν χρειαστεί και αλλαγή υγρών φρένων είναι στα 45 ευρώ επιπλέον και φίλτρο καυσίμου στα 75 ευρώ. Αυτά δεν μου τα ανέφεραν στην Καρεντα. Και εκτός αυτού δίνουν και αυτοκίνητο αντικατάστασης χωρίς κάποια χρέωση η υπάρχει και υπηρεσία παραλαβής και παράδοσης του αυτοκινήτου με κόστος 12.5 ευρώ. Μου δείχνουν περισσότερο επαγγελματίες στον Φιλιπαιο χωρίς να έχω δει δουλειά κανενος. Καθαρά από θέμα επικοινωνίας το λέω. 

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Ominus επειδή είδα πάνω ότι διευκρινησες ότι μιλούσες για φιλοσιδη στην λ.Αθηνων εγώ μιλούσα για Φιλοσιδη στον Βύρωνα λ.Καρεα. Πήρα και Φιλοσιδη στην λ.Αθηνων και μου είπαν φίλτρα και λάδια 215 ευρώ και αν χρειαστεί φίλτρο καυσίμου 290 ευρώ. Και αλλαγή υγρών φρένου επιπλέον 45 ευρώ. Στην Καρεντα που ξαναπήρα να ρωτήσω τιμές για αυτά τα δύο μιας και δεν μου τα ανέφερε  φάνηκε ενοχλημένη η κυρία για τις ερωτήσεις μου 'είχε 10 τιμολόγια μπροστά της'και μου είπε θα με καλέσει αυτή για τις επιπλέον τιμές αφού την πίεσα γιατί μου έλεγε θα σας πούμε όταν έρθετε εδώ. Με πήρε τηλ τελικά και μου είπε τις ίδιες τιμές με όλους. 75 ευρώ για φίλτρο καυσίμου και 45 ευρώ για αλλαγή υγρών φρένων. Έκλεισα εκεί μιας και είχε ραντεβού την ημέρα που μπορούσα και θα σας στείλω εντυπωσεις. 

Edited by Val passat
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago , Val passat said:

Φίλε Ominus επειδή είδα πάνω ότι διευκρινησες ότι μιλούσες για φιλοσιδη στην λ.Αθηνων εγώ μιλούσα για Φιλοσιδη στον Βύρωνα λ.Καρεα. Πήρα και Φιλοσιδη στην λ.Αθηνων και μου είπαν φίλτρα και λάδια 215 ευρώ και αν χρειαστεί φίλτρο καυσίμου 290 ευρώ. Και αλλαγή υγρών φρένου επιπλέον 45 ευρώ. Στην Καρεντα που ξαναπήρα να ρωτήσω τιμές για αυτά τα δύο μιας και δεν μου τα ανέφερε  φάνηκε ενοχλημένη η κυρία για τις ερωτήσεις μου 'είχε 10 τιμολόγια μπροστά της'και μου είπε θα με καλέσει αυτή για τις επιπλέον τιμές αφού την πίεσα γιατί μου έλεγε θα σας πούμε όταν έρθετε εδώ. Με πήρε τηλ τελικά και μου είπε τις ίδιες τιμές με όλους. 75 ευρώ για φίλτρο καυσίμου και 45 ευρώ για αλλαγή υγρών φρένων. Έκλεισα εκεί μιας και είχε ραντεβού την ημέρα που μπορούσα και θα σας στείλω εντυπωσεις. 

Να ξέρεις η τιμές στα service πέφτουν μετά τα 5 χρόνια.

 

Πχ εσένα σου είπαν για αλλαγή 45€ στα υγρά φρένων εγώ πλήρωσα λιγότερα για τα υγρά φρένων. 

 

 

Για Φιλιπαιο εγώ τουλάχιστον σε θέμα service δεν έχω κάνει, είχα πάρει πέρυσι τιμή και ήταν ακριβότερη από φιλοσιδη.

 

Άσε που υπάρχει πολύ αγαπητηλικι από τη  συγκεκριμένη αντιπροσωπεία και για τέτοιου είδους εργασίες δεν έχω σκοπό να πάω να κάνω service.

 

Για άλλες εργασίες όμως ειναι πολύ καλή στην δουλειά τους.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Τελικά πήγα και έκανα service στην Καρεντα που βρίσκεται στα Πατήσια. Άφησα το αυτοκίνητό εκεί  στις 8:00 για να ελέγξουν τι χρειάζεται να γινει και να μου βάλουν μια πόδια που είχα σπασμένη από κάτω. Με πήραν γύρω στις 12:30 και μου είπαν ότι είναι έτοιμο το αυτοκίνητό. Τους ρώτησα για το τι άλλαξαν και το κόστος και μου είπαν ότι το αυτοκίνητό χρειαζοταν μόνο λάδια και φίλτρο λαδιού.  Το αυτοκίνητό το αγόρασα πριν τρεις μήνες και χωρίς βιβλίο service παρά μόνο ένα χαρτί που αναφέρει όλες τις συντηρήσεις που έχουν γίνει σε Καρεντα και Fms άρα όπως καταλαβαίνετε όχι κάτι αξιόπιστο αφού δεν έχει σφραγίδες από τα συνεργεία. Βέβαια στην Καρεντα μου είχαν επιβεβαιώσει  ότι όντως είχαν γίνει εκει τα service όταν είχα πάρει τηλ να ρωτήσω. Μου έβγαλαν καινούριο βιβλιαράκι service μου συμπλήρωσαν και τα προηγούμενα service που είχαν γίνει εκει και μου άλλαξαν και την πόδια. Μου έβγαλαν επίσης και κάρτα καυσαερίων. Συνολικό κόστος 150 ευρώ περίπου. 

Δεν θα σταθώ στο αν είναι πολλά η όχι αλλά στο ότι θα μπορούσαν να μου πουν ότι χρειάζονται όλα αλλαγή δηλαδή όλα τα φίλτρα και τα υγρά φρένων και το φίλτρο καυσίμου και να πάω κοντά στα 350. Ωστόσο προς έκπληξη μου δεν έγινε κάτι τέτοιο. Φαντάζομαι ότι όντως δεν θα χρειάζονται αλλαγή μιας και είναι Καρεντα. Το μόνο αρνητικό δεν υπάρχει όχημα αντικατάστασης και αφήνεις το αυτοκίνητό σου φεύγοντας με ταξί. 

Link to comment
Share on other sites

11 λεπτά πριν , Val passat said:

Παιδιά καλησπέρα. Τελικά πήγα και έκανα service στην Καρεντα που βρίσκεται στα Πατήσια. Άφησα το αυτοκίνητό εκεί  στις 8:00 για να ελέγξουν τι χρειάζεται να γινει και να μου βάλουν μια πόδια που είχα σπασμένη από κάτω. Με πήραν γύρω στις 12:30 και μου είπαν ότι είναι έτοιμο το αυτοκίνητό. Τους ρώτησα για το τι άλλαξαν και το κόστος και μου είπαν ότι το αυτοκίνητό χρειαζοταν μόνο λάδια και φίλτρο λαδιού.  Το αυτοκίνητό το αγόρασα πριν τρεις μήνες και χωρίς βιβλίο service παρά μόνο ένα χαρτί που αναφέρει όλες τις συντηρήσεις που έχουν γίνει σε Καρεντα και Fms άρα όπως καταλαβαίνετε όχι κάτι αξιόπιστο αφού δεν έχει σφραγίδες από τα συνεργεία. Βέβαια στην Καρεντα μου είχαν επιβεβαιώσει  ότι όντως είχαν γίνει εκει τα service όταν είχα πάρει τηλ να ρωτήσω. Μου έβγαλαν καινούριο βιβλιαράκι service μου συμπλήρωσαν και τα προηγούμενα service που είχαν γίνει εκει και μου άλλαξαν και την πόδια. Μου έβγαλαν επίσης και κάρτα καυσαερίων. Συνολικό κόστος 150 ευρώ περίπου. 

Δεν θα σταθώ στο αν είναι πολλά η όχι αλλά στο ότι θα μπορούσαν να μου πουν ότι χρειάζονται όλα αλλαγή δηλαδή όλα τα φίλτρα και τα υγρά φρένων και το φίλτρο καυσίμου και να πάω κοντά στα 350. Ωστόσο προς έκπληξη μου δεν έγινε κάτι τέτοιο. Φαντάζομαι ότι όντως δεν θα χρειάζονται αλλαγή μιας και είναι Καρεντα. Το μόνο αρνητικό δεν υπάρχει όχημα αντικατάστασης και αφήνεις το αυτοκίνητό σου φεύγοντας με ταξί. 

150€ μαζί με την ποδιά που άλλαξες?

Link to comment
Share on other sites

εχει καποιος καμια τιμη για γενικο σερβις για το πολακι μου που να περιλαμβανει και γενικο ελεγχο ολου του αυτοκινητου?Στο περιπου τιμες μαζι με το σερβις,συν παιζει να θελει αλλαγη ιμαντα,δισκοι και τακακια και η μπαταρια παιζεται να θελει αλλαγη(γιατι πριν κανενα 4μηνο μου ειπαν ειχε χαμηλο βολταζ)

.ποσο παιζει ν πληρωσω για ολα αυτα?μν μου ερθει ολα στ κεφαλι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.