Jump to content
Fotisapple

Passat η Golf

Ποιο προτιμάτε ?   

12 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Καλησπερα είχα ανοίξει ένα θέμα το 2017 με το Tiguan και τελικά θα αλλάξω αμάξι για δικούς μου λόγους.

 

θα ήθελα να μου πείτε ανάμεσα στο Golf και στο Passat 2019 ποια θεωρείτε καλύτερη επιλογή και γιατί;

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

24 λεπτά πριν , Fotisapple said:

Καλησπερα είχα ανοίξει ένα θέμα το 2017 με το Tiguan και τελικά θα αλλάξω αμάξι για δικούς μου λόγους.

 

θα ήθελα να μου πείτε ανάμεσα στο Golf και στο Passat 2019 ποια θεωρείτε καλύτερη επιλογή και γιατί;

Θα έλεγα passat , ποιο άνετο ποιο πολλούς χώρους, γενικά είναι αμάξι με τα όλα του.

 

Δεν θα σε απογοητεύσει ποτέ και πουθενά.

 

Έχεις tiguan που έχει θα έλεγα άνετους χώρους, και θα πας σε golf...?

 

Εγώ με το passat έχω ξετρελαθει :rock:

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

10 λεπτά πριν , OMINUS said:

Θα έλεγα passat , ποιο άνετο ποιο πολλούς χώρους, γενικά είναι αμάξι με τα όλα του.

 

Δεν θα σε απογοητεύσει ποτέ και πουθενά.

 

Έχεις tiguan που έχει θα έλεγα άνετους χώρους, και θα πας σε golf...?

 

Εγώ με το passat έχω ξετρελαθει :rock:

Πως είναι το Passat σαν αμάξι;

Link to comment
Share on other sites

1 λεπτό πριν , Fotisapple said:

Πως είναι το Passat σαν αμάξι;

 Είναι πάρα πολύ καλό! 

 

Σε όλους τους τομείς κατά την γνώμη μου, τι θες χώρους μεσα άνετο, πορτ μπαγκαζ γήπεδο βάζεις πράγματα μέσα μπόλικα , αν έχεις και παιδιά μικρά σώθηκες, Αν ειδικά πάρεις και καμία έκδοση SW έχει κουβαλάς και το σπίτι σου μαζί 

 

Ταξίδι ΑΝΕΤΟ ούτε να σε κουράσει ούτε τίποτα δεν καταλαβαίνεις τίποτα, 

Καμπίνα Μέσα Αθόρυβο δεν ακούς τίποτα. 

 

Και βέβαια έχει εξαιρετική ποιότητα κατασκευής,  λες και μπαίνεις σε άρμα.

 

Και βέβαια τα PASSAT είναι κατασκευής Γερμανίας και όχι Ισπανίας όπως είναι τα GOLF-POLO και κάποια άλλα αμάξια που έχουν όλο τριξιματα στα πλαστικά και αλλά μέρη τους.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago , OMINUS said:

 

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ ποιο μοντέλο έχεις;Εγώ μιλάω για το facelift 2019.Δεν ήξερα ότι το Golf αντιμετωπίζει τόσα πρόβλημα απλά το είχα στην λίστα γιατί δεν έχω οικογένεια ακόμα.Απο προβλήματα το Passat πως είναι;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago , Fotisapple said:

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ ποιο μοντέλο έχεις;Εγώ μιλάω για το facelift 2019.Δεν ήξερα ότι το Golf αντιμετωπίζει τόσα πρόβλημα απλά το είχα στην λίστα γιατί δεν έχω οικογένεια ακόμα.Απο προβλήματα το Passat πως είναι;

 

 Καλημέρα εγώ έχω το passat B7 είναι από τα τελευταία μοντέλα του 2013-2014.

 

Εγώ το πήρα το 2018 μεταχειρισμένο με 70.000 χιλιόμετρα 

Τώρα έχω 77.000χιλιόμετρα 15του μήνα κλείνω 1 χρόνο χωρίς το παραμικρό πρόβλημα.

 

Link to comment
Share on other sites

εγω που εχω golf σου λεω να παρεις golf :whistle::lol:

πρεπει να δεις τις αναγκες σου, τις επιδοσεις του καθε μοντελου, τι παιρνεις με τα χρηματα που διαθετεις και τι σ αρεσει περισσοτερο εμφανησιακα. και τα 2 αμαξια εχουν χωρους. και τα 2 εχουν γκαζακι και στυλ. και τα 2 ειναι vw (ειτε αυτο ειναι καλο ειτε κακο). για μενα παρε τον πιο δοκιμασμενο κινητηρα παντως. αν σ αρεσει το golf και μετα κανεις τριδυμα και δεν χωρανε αλλαζεις αμαξι και εισαι κομπλε. και η χαρα σου θα ειναι διπλη!

Link to comment
Share on other sites

Σε τι σκέφτεσαι το Passat?  

 

σε τίποτα R-line sedan η SW Passat 

 

https://www.mad4wheels.com/volkswagen/passat-variant-r-line-2020 

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Fotisapple said:

Τα εχω δει και τα 2 αμαξια το passat μου αρεσε περισσοτερο.Το golf βγαζει προβληματα?

ολα τ αυτοκινητα βγαζουν προβληματα! αν υπηρχε αμαξι που δεν βγαζει προβλημα ολοι αυτο θα ειχαμε. βασικα υπηρχε...ο παλιος καλος και ωραιος σκαραβεος! μεχρι και ο ιμαντας που ειχε κοπει σε διακοπες της μανας μου, ο μαστορας στο νησι που ηταν διακοπες, εβαλε επανω το καλσον της για ιμαντα και δουλευε κομπλε! δεν παιζουν πλεον τετοια αυτοκινητα γιατι δεν συμφερει καμια εταιρεια! οσο πιο προσφατη τεχνολογια εχει κατι επανω του τοσο πιο αναλωσιμο! οχι μονο στ αμαξια αλλα παντου!

αν σου αρεσει περισσοτερο το πασατ αυτο να παρεις! αλλα δεν μπορει να σου εγγυηθει καποιος οτι το δεν θα σου βγαλει θεματα! μπορει το δικο σου να θελει καθε μηνα συνεργειο και το δικο μου με το ιδιο μοτερ να μην ζηταει τιποτα... ειναι και θεμα τυχης.

Edited by Kostas Tranoulis
Link to comment
Share on other sites

Για sedan μιλαω παντα.Μου αρεσει ποιο πολυ σαν αμαξι το passat ομως δεν ξερω αν αξιζει γιατι δεν εχω οικογενεια.

 

 

Με στεναχωρει που τα sedan σε λιγα χρονια θα εξεφανιστουν καθως τα suv τα πανε πολυ καλα

 

Link to comment
Share on other sites

Το sedan δεν πεθαίνει έτσι εύκολα:wink:

 

Έχει θανατικό κοινό που το προτιμούν και το ίδιο σε SW που έχει αρχίσει να έχει ζητήσει και αυτό.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Fotisapple said:

Εσυ πιστευεις οτι το passat αξιζει παρολο που δεν εχω οικογενεια?

Ειναι ακυρο σκεπτικο.. ειναι σαν να ρωταω καποιον αν αξιζει να παρω suv παρολο που δεν πηγαινω στο βουνο...

να πας αναλογα με τα γουστα και τις αναγκες σου! οχι στο τι αξιζει. αν σ αρεσει εσενα ποιος θα σου πει τι να παρεις;;

Link to comment
Share on other sites

τοτε αυτο να παρεις φιλε μου! καλοταξιδο και απροβληματιστο σου ευχομαι!  ομορφο αμαξι.  αφου κατεληξες, για μενα πριν το παρεις ριξε μια ματια στο φορουμ στα πασατ να δεις ποιος κινητηρας θεωρειται πιο αξιοπιστος και με καλυτερες επιδοσεις.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago , Fotisapple said:

Εσυ πιστευεις οτι το passat αξιζει παρολο που δεν εχω οικογενεια?

Κοίτα ούτε και εγώ δεν εχω οικογένεια, αλλα εχω passat, και δεν με έχει χαλάσει καθόλου..!! :yahoo:   

1 hour ago , Kostas Tranoulis said:

Ειναι ακυρο σκεπτικο.. ειναι σαν να ρωταω καποιον αν αξιζει να παρω suv παρολο που δεν πηγαινω στο βουνο...

να πας αναλογα με τα γουστα και τις αναγκες σου! οχι στο τι αξιζει. αν σ αρεσει εσενα ποιος θα σου πει τι να παρεις;;

θα συμφωνήσω με τον φίλο :ahappy:   

1 hour ago , Fotisapple said:

Εμενα το passat μου αρεσει σαν αμαξι περισσοτερο.

Αφού σου αρέσει τόσο και σου έχει κάνει Κλικ, τότε τελείωσε το θεμα, θα συζητάμε πάνω στο  passat 

προχωρά λυπών και μην το σκέφτεσαι  :wink:

 

βουρ στον πατσά! :sword:  εεε; Passat :drinks:            

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, OMINUS said:

 Είναι πάρα πολύ καλό! 

 

Σε όλους τους τομείς κατά την γνώμη μου, τι θες χώρους μεσα άνετο, πορτ μπαγκαζ γήπεδο βάζεις πράγματα μέσα μπόλικα , αν έχεις και παιδιά μικρά σώθηκες, Αν ειδικά πάρεις και καμία έκδοση SW έχει κουβαλάς και το σπίτι σου μαζί 

 

Ταξίδι ΑΝΕΤΟ ούτε να σε κουράσει ούτε τίποτα δεν καταλαβαίνεις τίποτα, 

Καμπίνα Μέσα Αθόρυβο δεν ακούς τίποτα. 

 

Και βέβαια έχει εξαιρετική ποιότητα κατασκευής,  λες και μπαίνεις σε άρμα.

 

Και βέβαια τα PASSAT είναι κατασκευής Γερμανίας και όχι Ισπανίας όπως είναι τα GOLF-POLO και κάποια άλλα αμάξια που έχουν όλο τριξιματα στα πλαστικά και αλλά μέρη τους.

 

 

Ποια golf είναι κατασκευής Ισπανίας; Πραγματικά σε ρωτάω γιατί όσα έχω δει είτε φίλων είτε από συζητήσεις σε forums όλα γράφουν Wolfsburg.

 

Τώρα τι να σου πω τριξίματα σε μένα δεν έχω ακούσει ακόμα και πάνε 11+ χρόνια. Ακόμα και οι επιφάνειες στο σαλόνι, πλαστικά, δέρματα σε πόρτες, ταμπλό, τεμπέληδες, καθίσματα, όλα έχουν παραμείνει καινούργια. Του δίνω μπόλικη αγάπη βέβαια αλλά ό,τι και να κάνεις η φθορά αν είναι να γίνει θα γίνει, απλά θα αργήσει. Είναι ήδη πολλά τα χρόνια όμως, δηλαδή τι άλλο να ζητήσω από ένα αμάξι των 39.000 του 2007; Ούτε προβλήματα αντιμετώπισα ποτέ, μόνο φλάτζα καπακιού βαλβίδων άλλαξα κοντά στα 130k χλμ καθώς μια μέρα είδα αναθυμιάσεις γύρω από έναν πολλαπλασιαστή, οπότε με ένα πρόχειρο search εντόπισα την αιτία, εύκολη DIY δουλειά που τη βρίσκεις στο youtube και από κει και πέρα κάθε 12-15k το ποτηράκι της αντλίας υψηλής που το αλλάζω κάθε φορά μαζί με τα μπουζί και το φίλτρο βενζίνης, και αυτές DIY δουλειές και τέλος το ιμαντικό service που έκανα στα 92k χλμ. και λάδια κάθε 7500 αν και με προλαβαίνει ο χρόνος τα τελευταία χρόνια. Πάμφθηνα όλα εκτός από το ιμαντικό service που κοστίζει κάτι παραπάνω. Πραγματικά τι άλλο να ζητήσω από το αμάξι για να είμαι ευχαριστημένος.

 

edit: και έχω αλλάξει μία φορά μπαταρία. Πάω για δεύτερη αλλαγή το καλοκαίρι αν και μάλλον αντέχει και μέχρι το χειμώνα.

 

Για τους χώρους δεν μπορώ να πω κάτι, πράγματι δεν υπάρχει επαφή. Το golf για το μέγεθός του δεν τα πάει άσχημα, δηλαδή 3 άτομα με αρκετά μπαγκάζια να μην μας λείψει τίποτα στις διακοπές, πάμε πολύ άνετα. Η δυσκολία είναι στα 4 άτομα με μπαγκάζια, εκεί αναγκαστικά θα πάρει ο καθένας από λίγα. Μου έχουν τύχει και οι δύο περιπτώσεις. Παρ΄όλα αυτά δεν μπορεί να συγκριθεί με ένα passat. Αν το ζητούμενο είναι οι χώροι ούτε συζήτηση. Το golf από την άλλη παρκάρει πιό εύκολα αν το ζητούμενο είναι το παρκάρισμα, συγκρίνοντας ίδια μοτέρ είναι πιό γρήγορο λόγω βάρους αν το ζητούμενο είναι η επιτάχυνση, ενώ όσο αφορά τη στιβαρότητα που τη νιώθεις οδηγώντας με σταθερή ταχύτητα 150, νομίζω έχει να κάνει με το υπο-μοντέλο. Εγώ το δικό μου το νιώθω βράχο στο ταξίδι.

Edited by DarkX
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

48 λεπτά πριν , DarkX said:

Ποια golf είναι κατασκευής Ισπανίας; Πραγματικά σε ρωτάω γιατί όσα έχω δει είτε φίλων είτε από συζητήσεις σε forums όλα γράφουν Wolfsburg.

 

Τώρα τι να σου πω τριξίματα σε μένα δεν έχω ακούσει ακόμα και πάνε 11+ χρόνια. Ακόμα και οι επιφάνειες στο σαλόνι, πλαστικά, δέρματα σε πόρτες, ταμπλό, τεμπέληδες, καθίσματα, όλα έχουν παραμείνει καινούργια. Του δίνω μπόλικη αγάπη βέβαια αλλά ό,τι και να κάνεις η φθορά αν είναι να γίνει θα γίνει, απλά θα αργήσει. Είναι ήδη πολλά τα χρόνια όμως, δηλαδή τι άλλο να ζητήσω από ένα αμάξι των 39.000 του 2007; Ούτε προβλήματα αντιμετώπισα ποτέ, μόνο φλάτζα καπακιού βαλβίδων άλλαξα κοντά στα 130k χλμ καθώς μια μέρα είδα αναθυμιάσεις γύρω από έναν πολλαπλασιαστή, οπότε με ένα πρόχειρο search εντόπισα την αιτία, εύκολη DIY δουλειά που τη βρίσκεις στο youtube και από κει και πέρα κάθε 12-15k το ποτηράκι της αντλίας υψηλής που το αλλάζω κάθε φορά μαζί με τα μπουζί και το φίλτρο βενζίνης, και αυτές DIY δουλειές και τέλος το ιμαντικό service που έκανα στα 92k χλμ. και λάδια κάθε 7500 αν και με προλαβαίνει ο χρόνος τα τελευταία χρόνια. Πάμφθηνα όλα εκτός από το ιμαντικό service που κοστίζει κάτι παραπάνω. Πραγματικά τι άλλο να ζητήσω από το αμάξι για να είμαι ευχαριστημένος.

 

edit: και έχω αλλάξει μία φορά μπαταρία. Πάω για δεύτερη αλλαγή το καλοκαίρι αν και μάλλον αντέχει και μέχρι το χειμώνα.

 

Για τους χώρους δεν μπορώ να πω κάτι, πράγματι δεν υπάρχει επαφή. Το golf για το μέγεθός του δεν τα πάει άσχημα, δηλαδή 3 άτομα με αρκετά μπαγκάζια να μην μας λείψει τίποτα στις διακοπές, πάμε πολύ άνετα. Η δυσκολία είναι στα 4 άτομα με μπαγκάζια, εκεί αναγκαστικά θα πάρει ο καθένας από λίγα. Μου έχουν τύχει και οι δύο περιπτώσεις. Παρ΄όλα αυτά δεν μπορεί να συγκριθεί με ένα passat. Αν το ζητούμενο είναι οι χώροι ούτε συζήτηση. Το golf από την άλλη παρκάρει πιό εύκολα αν το ζητούμενο είναι το παρκάρισμα, συγκρίνοντας ίδια μοτέρ είναι πιό γρήγορο λόγω βάρους αν το ζητούμενο είναι η επιτάχυνση, ενώ όσο αφορά τη στιβαρότητα που τη νιώθεις οδηγώντας με σταθερή ταχύτητα 150, νομίζω έχει να κάνει με το υπο-μοντέλο. Εγώ το δικό μου το νιώθω βράχο στο ταξίδι.

 

Καταρχάς δεν κατηγορώ το golf ως golf. 

 

για το αν ειναι από ισπανια η από γερμάνια μιλάω Καθαρά και ΜΌΝΟ για τα μοντέλα που έχουμε στην χωρά μας. 

 

το polo 6r που είχα ήταν Ισπανία, και γενικά όλες η μάρκες που έχουν αμάξια κατασκευασμενα από Ισπανια ΌΛΑ τρίζουν λόγο υλικών. (αλλα λιγότερο αλλα περισσότερο)

 

για την περίπτωση του golf , για το 5αρι δεν ξέρω?? αλλα το 6αρι όσα εχω δει από φίλους ήταν Ισπανία, και μάλιστα μια φορά μου ζήτησαν να περασω κάποια καλώδια σε 2 golf 6αρια τα όποια  το ήταν αγορασμένο εδώ Ελλάδα και το άλλο από γερμάνια.  

 

στο γερμανικό η ταπετσαρία έγραφε  made in germany , Και στο ιδιο αμάξι η ιδια η ταπετσαρία έγραφε made in spain. 

 

 

και κάποτε μου ειπε ένας μηχανικός Παλιός μάστορας ότι αν θες δεις από που ειναι κατασκευασμενο βγάλε τα καπάκια από την ζάντα να δεις τι γράφουν? μου φανηκε κουλό αυτο που μου ειπε.

 

 

αλλα της προάλλες (που μου έκλεψαν της τάπες από ζάντες) είχα βρει έναν ο οποιος ειχε ανακύκλωση οχημάτων και ειχε 2 τρακαρισμένα vw ένα golf 6αρι και ένα touran (ιδια σειρά με το golf το 6αρι ) πηγα και πηρα και από τα 2  από μια τάπα (διάλεξα όποια ήταν ποιο καλά) του touran γραφει made in germany και του golf made in spain.

 

και στο passat που εχω και εκεί germany γράφουν επάνω τους.     

 

       

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε να δεις, επειδή είναι όμιλος, όπως για τη συναρμολόγηση έτσι και για τα διάφορα μέρη του αυτοκινήτου έχει γραμμές παραγωγής σε διάφορες χώρες. Aπό κει και πέρα το δικό μου VIN ξεκινάει από W που είναι διακριτικό του Wolfsburg της Γερμανίας και έτσι είναι όσα έχω δει. Ποιοτικά δεν υστερεί ούτε στο ελάχιστο από ένα passat, ακόμα και τα θερμαινόμενα καθίσματα που τα δουλεύουμε αδιάκοπα 6 μήνες το χρόνο δεν έχουν πάθει τίποτα. Δηλαδή τόσο τα υλικά, πλαστικά, υφάσματα, δέρματα όσο και τα ηλεκτρικά του είναι άριστα. Οι τάπες από τις ζάντες ως τρόπος αναγνώρισης προέλευσης δεν το έχω ξανακούσει, εγώ ξέρω για το VIN.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

κοίτα τεχνικός δεν είμαι? τι να σου πω? 

 

και εμένα το polo 6R  w νομιζω ότι ειχε αλλα ήταν ισπανικό.

 

ΒΈΒΑΙΑ στην περίπτωση που λες με τους αριθμούς πλαισίου , κρατάω μικρο καλάθι στο θεμα αυτο....

 

Γιατί εγώ είχα αμάξι ford  που ο αριθμός πλαισίου ήταν και ''καλά'' γερμανικος ΑΛΛΑ η ford έχει μια υπειρεσια που σου δειχνει ΤΑ ΠΑΝΤΑ στο αμάξι σου, τι εξοπλισμό έχει μεχρι και το που κατασκευαστηκε.

 

εγώ είχα το 2014 ένα ford cmax ΚΑΙΝΟΎΡΓΙΟ ΚΟΎΤΑ!  Ο αριθμός πλαισίου ήταν γερμανικός όταν έμπαινα στην σελίδα της ford που σου λέω, ΕΚΕΙ μου έβγαζε κατασκευή Ισπανία εργοστάσιο Βαλένθια. (μεχρι εδώ πιστευω οκ?)

 

Το σύστημα αυτο έχει όμως , και της προδιαγραφες του αμαξιού, το αμάξι που είχα, ειχε ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣ Ανατολική Ασία και Ωκεανία (όχι Ευρωπη) και Δυστυχώς αυτά τα αμάξια (όσοι αγοράσαμε) ΕΊΧΑΜΕ ΠΟΛΛΆ ΕΩΣ ΑΡΚΕΤΆ ΠΡΟΒΛΉΜΑΤΑ! 

 

Για αυτο και σε 2 χρόνια το ξεφορτώθηκα και γλίτωσα. 

 

το κατάλαβες πως το εννοώ?  Αμάξι κατασκευασμενο Στην Ισπανία, Αλλα προδιαγραφες για άλλη χώρα και όχι την Ευρωπη         

 

 

 

Για αυτο και σου λέω μην έχεις μεγάλη εμπιστοσύνη στο αριθμό πλαισίου.                         

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

Την χώρα συναρμολόγησης δείχνει το πρώτο γράμμα, αυτό είναι δεδομένο, δεν υπάρχουν περίεργες συνωμοσίες όσο αφορά στον αριθμό πλαισίου. Όταν το πρώτο γράμμα είναι W το αμάξι συναρμολογήθηκε στη Γερμανία. Από κει και πέρα το κάθε part του αυτοκινήτου μπορεί να έχει παραχθεί από διαφορετικές γραμμές παραγωγής που μπορεί να είναι Ισπανία, Ιταλία ή ακόμα και Κίνα. Έτσι δουλεύουν όλοι οι κατασκευαστές. Και να σου πω και κάτι, αμφιβάλλω ότι υπάρχει καμιά διαφορά πού κατασκευάστηκε το κάθε τι, από τη στιγμή που οι προδιαγραφές είναι συγκεκριμένες και η τελική συναρμολόγηση έχει γίνει στη Γερμανία. Αυτό μετράει περισσότερο και αυτό δείχνει το VIN. Οπότε λοιπόν το polo που είχες εφόσον ξεκίναγε από W συναρμολογήθηκε στη Γερμανία, απλώς πολλά πράγματα πάνω του κατασκευάστηκαν αλλού, π.χ. Ισπανία που γράφεις.

Link to comment
Share on other sites

+1
Γερμανια το golf. Οπως στα λεει ισχυουν.
Περαν των μοντελων για λατινικη αμερικη που ειναι αλλη ιστορια

Ειπαμε εχεις passat μη βγαλουμε τα υπολοιπα για πεταμα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

30 λεπτά πριν , nikdev said:


Ειπαμε εχεις passat μη βγαλουμε τα υπολοιπα για πεταμα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Εσύ κατάλαβες κάτι τέτοιο από αυτά που έγραψα ? 

 

Δεν τα έβγαλα τα υπόλοιπα vw ότι είναι για πέταμα... :huh:

 

Στης προδιαγραφές αναφέρθηκα ότι εκεί έχει κάποια διαφορά και όχι μόνο το VW αλλα πολλές μάρκες.

 

Έχουν διαφορές κακά τα ψέματα..

 

 

Και εμένα φίλος μου το 2004 έφερε golf 4  από Γερμανία μεταχειρισμένο τότε 19.000€.

 

Και το οποίο ήταν μέρα με την νύχτα σε σχέση με τα golf 4 εκείνης της περιόδου τα δικά μας εδώ.

 

Ακόμα και τώρα golf 4 εδώ στην Ελλάδα δεν έχω ξαναδεί-βρει

 

Τι δικό του το golf είχε εξοπλισμό το οποίο τα δικά μας golf 4 τότε εδώ στην Ελλάδα δεν τα είχαν..

 

 

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.