Jump to content
NtinosAmalia

Μπερδεμένος κ αναποφασιστος

Recommended Posts

17 λεπτά πριν , OMINUS said:

Ετσι είναι αγαπητέ :ahappy:

 

Θυμάμαι όταν είχα ακόμα το Ford  είχα γνωριση ένα παιδι στην αντιπροσωπεία ο οποιος είχεαγωρασει το kuga (oxι το μοντελο που κυκλοφορεί τώρα) το αμέσως προηγούμενο.

 

Το είχα παρι με τον 1600αρι κινηητρα με τα 150hp , και συζητάγαμε για το πώς πάει στο δρομο.

 

Γηρναει και μου λεει επί λέξη με έχει γαμ@@@ στην βενζίνη ρουφάει τα κέρατα του ,όσο δεν πάει..

Και μου είπε ότι καλύτερα να το αγόραζα 2000 κυβικά βενζίνη πάρα 1600.

 

 

 

Συμφωνώ μαζί σου

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, OMINUS said:

 

Το ρεζερβουάρ  είναι 70αρι.

 

Αν θυμάμαι σωστά πρέπει να είχα από 5 έως 6 ? 

 

Δεν ξέρω αν έχω φωτογραφία από το συγκεκριμένο ταξίδι?

Οπότε φαίνεται να έχεις κάψει ~28 λίτρα και ο μέρος όρος που υπολογίζω για τα 525 χιλιόμετρα είναι 5,3 πάρα πολύ καλός. Με τι μέση ταχύτητα;

 

Σε μένα είχα παρατηρήσει ότι η χρυσή τομή για οικονομία αλλά παράλληλα να φτάσεις και κάποτε, είναι εκεί όσο είπα 120-130. Έιμαι και εντός ορίων στους αυτοκινητοδρόμους οπότε όλα τέλεια. Πάνω από τα 130 η κατανάλωση αυξάνει με γοργούς ρυθμούς και το κυριότερο όταν φτάσω θέλω ντεπόν. Ενώ μέχρι αυτή την ταχύτητα παλεύεται. Το τέλειο από άποψη φασαρίας είναι γύρω στα 90 με 100 αλλά για ταξίδι δεν μπορώ αυτές τις ταχύτες με υπνωτίζουν.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago , DarkX said:

Οπότε φαίνεται να έχεις κάψει ~28 λίτρα και ο μέρος όρος που υπολογίζω για τα 525 χιλιόμετρα είναι 5,3 πάρα πολύ καλός. Με τι μέση ταχύτητα;

 

Σε μένα είχα παρατηρήσει ότι η χρυσή τομή για οικονομία αλλά παράλληλα να φτάσεις και κάποτε, είναι εκεί όσο είπα 120-130. Έιμαι και εντός ορίων στους αυτοκινητοδρόμους οπότε όλα τέλεια. Πάνω από τα 130 η κατανάλωση αυξάνει με γοργούς ρυθμούς και το κυριότερο όταν φτάσω θέλω ντεπόν. Ενώ μέχρι αυτή την ταχύτητα παλεύεται. Το τέλειο από άποψη φασαρίας είναι γύρω στα 90 με 100 αλλά για ταξίδι δεν μπορώ αυτές τις ταχύτες με υπνωτίζουν.

Καλησπέρα!

 

Από ταχύτητες ήμουν από 110-130 , με σχετικά άδειο πορτ μπαγκαζ.

Και με μια σχετική κίνηση στον δρόμο.

 

Τότε όπως είπα δεν είχε το αμάξι cruise control.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι φίλοι μου.θα ήθελα να ρωτήσω αν πήρε κάνεις το r line 1.5 150 χειροκίνητο;φτάνει η αλλαγή του χρόνου και θα ήθελα να προχωρήσω στην αγορά.ειδα όμως και το q3 sportbac coupé και μου άρεσε και εκείνο για να λέω την αλήθεια αν και είμαι λίγο φανατικός της vw 

Edited by NtinosAmalia
Link to comment
Share on other sites

όντως οι τιμές θα πέσουν αλλά μόνο για τα μοντέλα που θα βγάλουν νέα έκδοση πχ το γκολφ που βγαίνει τώρα το γκολφ 8

θα γίνει ξεπούλημα στα 7αρια

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.μετα από επίσκεψη σε αντιπροσωπείες όλοι μου λένε ότι θα ανέβουν οι τιμές λες και είναι συνεννοημενοι.απ ότι διαβάζω μπορεί να πέσουν λόγω του ότι θα μειωθούν τα τέλη ταξινόμησης.κατι γίνεται πάντως το οποίο δεν μου λένε. ή δεν ξέρουν τι γίνεται ή έχουν κάποιους λόγους που δεν μιλάνε.χτες έκανα τεστ ντραιβ το q3 το παλιό όμως όχι το σπορτμπακ που έβγαλε τώρα.1.5 150.δεν ενθουσιάστηκα και πολύ.πιο πολύ ενθουσιστηκα με το τιγκουαν πετρέλαιο από θέμα δύναμης κ αν μπορώ να πω και κράτημα.και το κουφό της υπόθεσης του λέω ότι ήταν πιο δυνατό το τιγκουαν και μου λέει ίδια ροπή έχουν και επέμενε.πραγμα που δεν ισχύει.τον ρώτησα τιμή και μου άρχισε κάτι γαλλικά λέγοντας μου ότι θα ξέρουμε από 6-7-8 δεκεμβρίου.κουφα πράγματα.ενω σε κατάστημα Θεσσαλονίκη μου έδωσε τιμή ο άνθρωπος κανονικα.κατι παίζει αλλά δεν ξέρω το q3  1.5 150 με σ τρονικ και το τιγκουαν ρ λαιν 1.6 116 χειροκίνητο.θα έπαιρνα το πετρέλαιο αλλά λόγω του ότι υπάρχει μια αβεβαιότητα για τα πετρέλαια κ ότι δεν κάνω χιλιόμετρα λόγω δεύτερου αυτοκινήτου της γυναίκας μου 5000-7000 χιλιάδες χιλιόμετρα το χρόνο για αυτό ρώτησα αν έχει κάποιος το 1.5 150 το τιγκουαν σε ρ λαιν να μου πει καταναλώσεις,εντυπώσεις, πρόβλημα,δυναμη;με συγχωρείτε για το μεγάλο κείμενο.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, NtinosAmalia said:

Καλημέρα.μετα από επίσκεψη σε αντιπροσωπείες όλοι μου λένε ότι θα ανέβουν οι τιμές λες και είναι συνεννοημενοι.απ ότι διαβάζω μπορεί να πέσουν λόγω του ότι θα μειωθούν τα τέλη ταξινόμησης.κατι γίνεται πάντως το οποίο δεν μου λένε. ή δεν ξέρουν τι γίνεται ή έχουν κάποιους λόγους που δεν μιλάνε.χτες έκανα τεστ ντραιβ το q3 το παλιό όμως όχι το σπορτμπακ που έβγαλε τώρα.1.5 150.δεν ενθουσιάστηκα και πολύ.πιο πολύ ενθουσιστηκα με το τιγκουαν πετρέλαιο από θέμα δύναμης κ αν μπορώ να πω και κράτημα.και το κουφό της υπόθεσης του λέω ότι ήταν πιο δυνατό το τιγκουαν και μου λέει ίδια ροπή έχουν και επέμενε.πραγμα που δεν ισχύει.τον ρώτησα τιμή και μου άρχισε κάτι γαλλικά λέγοντας μου ότι θα ξέρουμε από 6-7-8 δεκεμβρίου.κουφα πράγματα.ενω σε κατάστημα Θεσσαλονίκη μου έδωσε τιμή ο άνθρωπος κανονικα.κατι παίζει αλλά δεν ξέρω το q3  1.5 150 με σ τρονικ και το τιγκουαν ρ λαιν 1.6 116 χειροκίνητο.θα έπαιρνα το πετρέλαιο αλλά λόγω του ότι υπάρχει μια αβεβαιότητα για τα πετρέλαια κ ότι δεν κάνω χιλιόμετρα λόγω δεύτερου αυτοκινήτου της γυναίκας μου 5000-7000 χιλιάδες χιλιόμετρα το χρόνο για αυτό ρώτησα αν έχει κάποιος το 1.5 150 το τιγκουαν σε ρ λαιν να μου πει καταναλώσεις,εντυπώσεις, πρόβλημα,δυναμη;με συγχωρείτε για το μεγάλο κείμενο.

Είναι απλά τα πράγματα, είναι τέλος του έτους και θέλουν να πιάσουν στόχους πωλήσεων μέσα στο έτος, γι αυτό τώρα βγάζουν οι αντιπροσωπείες καλές προσφορές

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Είναι απλά τα πράγματα, είναι τέλος του έτους και θέλουν να πιάσουν στόχους πωλήσεων μέσα στο έτος, γι αυτό τώρα βγάζουν οι αντιπροσωπείες καλές προσφορές
Σιγά τους στόχους που θα πιάσουν στην αγορά της Ελλάδας 2019

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως προχτές είχα βρει σε μια αντιπροσωπεία nissan.

 

Δεν ξέρω αλλά κάτι θα γίνει? Και εκεί τα ίδια λένε,

 

πάντως πήγα να δω το qashqai (για ένα φίλο) και τώρα βγαίνει με μοτέρ 1700cc και κάπου στα 150hp

 

Τα τέλη κυκλοφορίας με τον νέο τρόπο υπολογισμού του WLTP μου είπαν είναι στα 250-260€

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κάτι παίζει.δεν ξέρω τι.η μια αντιπροσωπεία να βγάζει τιμή άνετα κ η άλλη να λέει δεν ξέρουμε τιμή.ειδωμεν.παντως κάνεις δεν έχει πάρει το tiguan r line 1.5 150;να μου πει εντυπώσεις,δύναμη,κατανάλωση;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.