Jump to content
spider

Cruise Control

Recommended Posts

Χαίρεται επιδή βλέπω κατα καιρούς ερωτήσεις για cruise control ήθελα να γράψω εδώ την δική μου εμπειρία περι του θέματος.

 

Σήμερα πέρασα σε συνεργείο επιτυχώς το cruise control και για το συγκεκριμένο μοντέλο ο εργάτης μου είπε οτι η συνδεσή του ειναι σχετικά απλή.

 

Το μοντέλο που έχω ειναι polo 6R highline 1.2 tsi 2010 105ps.

 

Το αγόρσα απο εδώ (η σελίδα είναι και στα αγγλικα, για καλή μου τύχη μένω εκει κοντά και τους το έδωσα να μου το περάσουν κιολας):

http://www.need4street.de/index.php?HHGsid=22106ca56787f32a01647cd2dc120583&cat=c1680_polo_6r.html&SEQ_TOKEN_0dad6a1a497b66d0a3c143fe018d8271=f763beaa60911ac57b5cab4d3f25bb44&filter[product_group]=19

vw polo 3.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Η τιμή ήταν 280 ευρώ (ανταλλακτικό (αυθεντικό vw), ενεργοποίηση, εργασία), αλλα βέβαια ειναι και τιμές Γερμανίας. Το καλύτερο της υπόθεσης είναι ότι εδω και 3 χρόνια τουλάχιστον ακουγα ένα τρίξιμο μέσα στο τιμόνι και μετά απο την εγκατάσταση των καινουριων χειριστηρίων έφυγε!!! Στη vw που είχα ρωτήσει εδώ θέλαν μόνο 170 ευρώ για να το ψάξουν.... 

Edited by spider
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

21 λεπτά πριν , spider said:

Η τιμή ήταν 280 ευρώ (ανταλλακτικό (αυθεντικό vw), ενεργοποίηση, εργασία), αλλα βέβαια ειναι και τιμές Γερμανίας. Το καλύτερο της υπόθεσης είναι ότι εδω και 3 χρόνια τουλάχιστον ακουγα ένα τρίξιμο μέσα στο τιμόνι και μετά απο την εγκατάσταση των καινουριων χειριστηρίων έφυγε!!! Στη vw που είχα ρωτήσει εδώ θέλαν μόνο 170 ευρώ για να το ψάξουν.... 

Καλημέρα εσένα μπήκε μόνο διακόπτης έτσι δεν ειναι?

 

Έβαλα και εγώ πριν από ένα μήνα περίπου σε αντιπροσωπία εδώ στην Αθήνα. 

Αλλα απαιτούσε να αντικατασταθούν αρκετά πραγματάκια. Στα 480€ 

Link to comment
Share on other sites

αν και πέρασε λίγος καιρός, ναι μόνο ο διακοπτης, αν δεν είχες την highline έκδοση τότε πρέπει να γίνει και αλλαγή του εγκεφάλου, οποτε δικαιολογεί το κόστος. Το κρίμα ειναι οτι ο highline εγκεφαλος υποστηρίζει και πολλά άλλα καλουδια που δυστιχώς δεν τα έχουμε οι περισσότεροι πχ αυτοματα φωτα, υαλοκαθαριστήρες, αυτοματο σκουρισμα του εσωτερικού καθρεύτη, χειρηστηρια στο τιμόνι...

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ένα λεπτό να μην υπάρχη θέμα μιας και είναι πολύ καιρό.

 

Καταρχάς η τιμή που είχα αναφέρει ήταν για Passat. Και όχι για polo 6R.

 

Επειδή είχα όμως polo 6R το 2010 και ήταν από τα πρώτα δυστυχώς και Highline να είχες χειριστήρια στο τιμόνι το αμάξι ΔΕΝ είχε! 

 

Γιατί έμπαιναν έξτρα και όχι στάνταρ

Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστά το λες όλα έξτρα και με μεγάλο χρόνο αναμονής. Αυτό το κομμάτι αλλάχτηκε και ενεργοποιήθηκε στον υπάρχον εγκέφαλο του πόλο.

1789_0.jpg

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.