Jump to content
nikdev

Ποιο Premium ελαστικό προτιμάτε ? Michelin ή Continental ή Goodyear ****** 2019 POLL******

Προτιμήσεις ανά κατηγορία  

27 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ποιο ελαστικό προτιμάτε ανά κατηγορία ? Ποιο εμπιστεύεστε ή πιστεύετε ότι είναι καλύτερο ?

 

Το 2017, νικητής η Michelin και στις 2 κατηγορίες.

 

Ο διάδοχος του Assymetric 3, έφτασε και η εταιρία ισχυρίζεται 4% καλύτερο φρενάρισμα στο βρεγμένο.

Αντίστοιχα συγκριτικό στο Autobild, βεβαιώνει την πολλή καλή απόδοσή του.

 

Michelin  - Continental - Goodyear

michelin-man.pngimages?q=tbn:ANd9GcTUpNWxV7Q5tP8KlCf-9gvmaxresdefault.jpg

 

 

 

Πως διαμορφώνεται το τοπίο για το 2019 ?

 

Ψηφίστε...

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Πριν 5 μήνες έβαλα ps4 αρχικά στο skoda και μετά από ένα μηνα και στο golf ο λόγος που δεν προτιμούσα τα michelin στο golf παρόλο που ήταν καλά σε επιδόσεις ήταν η γρηγορη φθορά τους στο skoda την μαοuνα που κάνω λίγα χιλιόμετρα και που σπανια  το κυνηγω  στον δρομο πριν με τα ps3 και ήμουν ευχαριστημένος από επιδόσεις
Aυτή την φορα τα επέλεξα γιατί λένε ότι έχουν μεγαλύτερη διάρκεια ζωής μέχρι στιγμής είμαι απόλυτα ευχαριστημένος


Πριν από το ps4 είχα assy3 καλές επιδόσεις σε στεγνό και βρεγμένο αλλα ένα κλικ χαμηλότερες από τα αντίστοιχα michelin και continental  έχαν όμως  αρκετά μεγαλύτερη διάρκεια ζωής 
Παλιά μονο conntinental είχαν την καλύτερη απόκριση στο τιμόνι αλλα μετά το 2 τα 3 - 5 που είχα βάλει φθείρονται για την πλακα παρα πολύ γρήγορα και σαπουνιαζαν το καλοκαίρι στην καυτή άσφαλτο σχετικά εύκολα 

Edited by Deus164
Link to comment
Share on other sites

Ειναι εκτος ανταγωνισμου πλεον, η ιδια σε συγκριτικα στο εξωτερικο δεν εδωσε καν τεμαχια για δοκιμη.


Υπο εξελιξη νεα ελαστικα της και αγνωστο ποτε θα παρουσιαστουν


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ από δικιά μου εμπειρία,  έχω πολύ άσχημη πλέων εικόνα από την continental. 

 

Και από το λάστιχο (sport contact 3) αλλά και από την ΑΠΑΡΆΔΕΚΤΗ συμπεριφορά και εξυπηρέτηση της continental Ελλάς.

 

απο εμένα ΠΟΤΕ ΞΑΝΆ continental.!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ευχαριστημένος από τα efficient grip performance σε 205/55/16.Και σε στεγνό και σε βροχή.

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago , nikospaga said:

Πολύ ευχαριστημένος από τα efficient grip performance σε 205/55/16.Και σε στεγνό και σε βροχή.

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

στη συγκεκριμένη διάσταση είναι ότι καλύτερο πιστεύω

Link to comment
Share on other sites

Aπ; ότι φαίνεται το Michelin έχει επανέλθει ως πρώτο στις προτιμήσεις του club.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.