Jump to content
antonis166

Θόρυβος στο τιμόνι

Recommended Posts

Καλησπέρα σας. Τώρα τελευταία όταν στρίβω το τιμόνι ακούγετε ένας θόρυβος σαν το κρεβάτι που θέλει λάδωμα. Σας στέλνω Και την ηχογράφησει μήπως μπορείτε να μου πείτε τι είναι. Σας ευχαριστώ.

timoni.m4a

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Τώρα τελευταία όταν στρίβω το τιμόνι ακούγετε ένας θόρυβος σαν το κρεβάτι που θέλει λάδωμα. Σας στέλνω Και την ηχογράφησει μήπως μπορείτε να μου πείτε τι είναι. Σας ευχαριστώ.

timoni.m4a
Το ίδιο θέμα έχω και εγώ golf gt 170 όταν στρίβω μόνο αριστερά όμως....όταν το πλένω σταματάει για 1 Μέρα την επόμενη ξανά τα ιδια

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 λεπτό πριν , alexandros29 said:

Το ίδιο θέμα έχω και εγώ golf gt 170 όταν στρίβω μόνο αριστερά όμως....όταν το πλένω σταματάει για 1 Μέρα την επόμενη ξανά τα ιδια

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Το έχεις πάει σε μηχανικό να δεις τι είναι?

Link to comment
Share on other sites

5 λεπτά πριν , alexandros29 said:

Από Τετάρτη εύχομαι όχι κρεμαγιερα...

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Όταν πάρεις απάντηση τι είναι στείλε μου σε παρακαλώ να μου πεις. Αυτές τις μέρες θα πάω και εγώ

Link to comment
Share on other sites

Όταν πάρεις απάντηση τι είναι στείλε μου σε παρακαλώ να μου πεις. Αυτές τις μέρες θα πάω και εγώ

Οκ πες κ σε μένα τι θα σου πουνε

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago , antonis166 said:

Καλησπέρα σας. Τώρα τελευταία όταν στρίβω το τιμόνι ακούγετε ένας θόρυβος σαν το κρεβάτι που θέλει λάδωμα. Σας στέλνω Και την ηχογράφησει μήπως μπορείτε να μου πείτε τι είναι. Σας ευχαριστώ.

 

timoni.m4a

να σε ρωτήσω κάτι αγαπητέ αυτός ο θόρυβος ειναι αρκετα έντονος να υποθέσω? 

 

το κάνει όταν πας το τιμόνι αριστερά και δεξιά ?  

 

  

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως το κάνει μόνο αριστερά και όταν βρέχει η το πλένω δεν ακούγεται.Πολυ έντονο δεν θα το έλεγα άλλα ακουγεται

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 λεπτά πριν , OMINUS said:

να σε ρωτήσω κάτι αγαπητέ αυτός ο θόρυβος ειναι αρκετα έντονος να υποθέσω? 

 

το κάνει όταν πας το τιμόνι αριστερά και δεξιά ?  

 

  

Είναι έντονος και όταν στρίβω αριστερά το ίδιο και δεξιά. Και σε κίνηση και σταματημένος

Link to comment
Share on other sites

επειδη είχα μια τετοια η έστω παρομια περίπτωση  με το polo 6r 

 

από ημιμπαρο και ακρομπαρα πως ειστε???

 

 

εγώ είχα αλλαξει ημιμπαρο (το ένα μόνο) γιατι είχα θεμα , και μολις το αλλαξα δεν ξανά έκανε κιχ μετα.   

Link to comment
Share on other sites

επειδη είχα μια τετοια η έστω παρομια περίπτωση  με το polo 6r 
 
από ημιμπαρο και ακρομπαρα πως ειστε???
 
 
εγώ είχα αλλαξει ημιμπαρο (το ένα μόνο) γιατι είχα θεμα , και μολις το αλλαξα δεν ξανά έκανε κιχ μετα.   
Τετάρτη μια βόλτα στο συνεργείο κ θα σου πω.Τι κοστος ειχες;Αλλά εμένα πάλι γιατί το κάνει μόνο όταν στρίβω το τιμόνι στα,αριστερά δεν ξέρω

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 λεπτό πριν , alexandros29 said:

Τετάρτη μια βόλτα στο συνεργείο κ θα σου πω.Τι κοστος ειχες;Αλλά εμένα πάλι γιατί το κάνει μόνο όταν στρίβω το τιμόνι στα,αριστερά δεν ξέρω

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

εμένα τότε η αντιπροσωπία μου ζητούσε κάπου στα 200€ και τα 2 ημιμπαρα μαζί γιατι η vw δεν τους τα έδινε σαν τεμάχιο αλλα σαν set.

τα γνήσια ήταν TRW μάρκα.

 

δεν τα αλλαξα στην vw τότε. γιατι δεν τους πίστευα ότι ήθελε αλλαγη , γιατι μου φανηκε περίεργο σε καινουργιο αμάξι να έχει γίνει κάτι τέτοιο. 

 

αλλα μετά από 2 χρόνια (αφου ειχε βγει το αμάξι από εγγύηση ) πήγα για ευθυγράμμιση και εκεί ο μάστορας μου ειπε πας για ημιμπαρο, ειναι στραβό 

 

το κόστος ήταν (στο σύνολο) κάτι λιγότερο από 50€ , τότε είχα αλλαξει και το ακρομπαρω μαζί γιατι δεν μπορούσε να ξεβιδώσει .

 

έβαλα μάρκα   LEMFÖRDER που ειναι best :ahappy:     

 

το είχα πάει τότε στον Ηλίας Τσακουλερης              

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μπάρες διευθύνσεως λέγονται από εκεί ακούγετε και όλος ο θόρυβος αλλά είναι και φαγωμένα τα σινεμπλοκ, 190 φιλική τιμή με καλή μάρκα ανταλλακτικών.  Επίσης χρειάζομαι και βάσεις μοτέρ το οπιο είναι ακριβές  80 ι κάθε μια. Και  40 εργασία να της βάλει.

Link to comment
Share on other sites

Τα μπαράκια ζαμφόρ λέει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες ειμαι κάτοχος vw tiguan 1.4 4motion του 2010 με 105.000 χλμ   ... σε συνέχεια της κουβεντασ Σας , παρατήρησα  προ μηνός αυτο τον ήχο που λέτε, οπως  ακριβως κανει στο τιμονι και στον φίλο @Antonis166 ...οποτε πήγα Στο εξειδικευμένο συνεργείο vw που πηγαινω χρονια τωρα και μου είπανε για σινεμπλοκ και τις μπάρες στα 200 ευρώ με την εργασία ... και είπα να το προχωρήσω Και τωρα περιμενω οταν έρθουν τα ανταλλακτικά Να με καλέσουνε να παω να το επισκευάσουνε... η απορία μου ειναι αν  ειναι τοσο σύνηθες αυτο το ζήτημα στη συγκεκριμένη  μπράντα? Και καθε ποσα χλμ περίπου τα αλλάζεις ? 

On 24/3/2019 at 8:28 ΜΜ, antonis166 said:

Καλησπέρα σας. Τώρα τελευταία όταν στρίβω το τιμόνι ακούγετε ένας θόρυβος σαν το κρεβάτι που θέλει λάδωμα. Σας στέλνω Και την ηχογράφησει μήπως μπορείτε να μου πείτε τι είναι. Σας ευχαριστώ.

 

timoni.m4a

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.