Jump to content
giota-ntina

πλαστικο χρωμα αυτοκινητου τι γνωμη εχετε?

Recommended Posts

Καλησπερα ! θα ήθελα να μου πείτε την γνωμη σας σχετικά με το πλαστικό χρώμα για αμαξι! Εχω ενα opel corsa και θελω να φρεσκαρω το χρωμα γιατι εχει ξεθωριάσει απο τον ήλιο !  Mου πρότειναν να κάνω πλαστικό χρώμα! τι άποψη έχετε ? υπάρχει καποιος που έχει κανει στο αμαάξι του? Και πόσο ευχαριστημένος απο το αποτέλεσμα. Επίσης στο καπό μου είχαν ρίξει υγρά φρένων με αποτέλεσμα να γεμίσει φουσκάλες , οι φουσκάλες έσπασαν και πέταξε το βερνίκι υπάρχει περίπτωση αν κάνω πλαστικό χρώμα απο κάτω να αρχίσει να σκουριάζει το καπό?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ! θα ήθελα να μου πείτε την γνωμη σας σχετικά με το πλαστικό χρώμα για αμαξι! Εχω ενα opel corsa και θελω να φρεσκαρω το χρωμα γιατι εχει ξεθωριάσει απο τον ήλιο !  Mου πρότειναν να κάνω πλαστικό χρώμα! τι άποψη έχετε ? υπάρχει καποιος που έχει κανει στο αμαάξι του? Και πόσο ευχαριστημένος απο το αποτέλεσμα. Επίσης στο καπό μου είχαν ρίξει υγρά φρένων με αποτέλεσμα να γεμίσει φουσκάλες , οι φουσκάλες έσπασαν και πέταξε το βερνίκι υπάρχει περίπτωση αν κάνω πλαστικό χρώμα απο κάτω να αρχίσει να σκουριάζει το καπό?


Plasti Dip εννοείς....;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω σιγουρα μου είπαν ενα είδος μεμβράνεις οτι ειναι... Το Plasti Dip ειναι σε σπρευι αν δεν κανω λαθος ! 

Καλό είναι να μάθεις πρώτα για να σε βοηθήσουμε καλύτερα....


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που μου πρότειναν ειναι Μεμβράνει Χρώματος. Σου στελνω ένα λινκ για να καταλαβεις τι εννοώ! 
https://www.3mhellas.gr/3M/el_GR/car-wrapping-gr/wraps/Μεμβράνες-Αλλαγής-Χρώματος/

Γιώτα αν το χρωμα απο κάτω δεν είναι σε καλή κατάσταση η μεμβράνη δεν θα κάτσει καλά. 1000 φορές να περιποιηθεις το αμάξι και σε κάποια σημεία αν χρειαστεί να βαφτεί. Σε ποια πόλη είσαι;!


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το χρώμα απλα έχει ξεθωριάσει όπως προ ανέφερα απλα το μισό κομμάτι του καπό έχει τα σημάδια απο τα υγρά φρένων! Απο Μυτιλήνη είμαι!


Δεν ξέρω ποιος σε είπε να βάλεις μεμβράνη σε αμάξι που εξωτερικά δεν είναι σε καλή κατάσταση αλλά πρώτον δεν θα κάτσει καλά και δεύτερον όταν μετά από λίγα χρόνια θα αρχίσει η μεμβράνη να τα φτύνει αν δεν την περιποίησε θα έχεις δώσει τζάμπα λεφτά. Καλύτερα να βάψεις όσα κομμάτια χρειάζονται και τα αλλά αλοιφή γυάλισμα και κερωμα. Αυτά δεν έχω κάτι άλλο μα σου πω


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/30/2020 at 2:48 PM, stavrouliasp said:

Ξέρουμε κάποιον στην Αθήνα να εφαρμόζει plasti dip? Αν και βλέπω αρκετά βιντεακια diy, δεν θέλω να το κάνω μόνος μου.

Με ένα γρήγορο ψάξιμο βρήκα αυτούς: http://www.wrapping.gr/index.php

Για ρίξε μια ματιά εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.