Jump to content
KonstantinosNov

Υποψήφιος αγοραστής tiguan ii r line edition

Recommended Posts

Καλώς σας βρήκα ολους εδώ στο φόρουμ!

Είμαι σε αναζήτηση suv κ ψηνομαι αρκετά για το r line .Θα ήθελα βοήθεια σας - εντυπωσεις σας σχετικά με το αυτοκίνητο.Μιλαω για το 1.5-130αρι.

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος rline 1.5 130ps

Λιγο πιο σκληρό απο το απλο, καίει λιγο παραπανω αλλα αν τα βάλεις διπλα διπλα εμφανισιακά ειναι η μερα με τη νύχτα!εγω προσωπικά αν δε είχα για το rline δε θα επαιρνα καθόλου το tiguan μονο και μονο λόγω εμφάνισης!

συνδυασε το με rline εσωτερικό που δίνει και τον ambiente φωτισμό και το αυτοκίνητο ειναι απίστευτο!

86EED258-388A-48A9-94AF-AF3876F545EF.jpeg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι πάντως το έψαξα λίγο γιατί και εγώ είμαι έτοιμος να παραγγείλω, το 1.5 με τα 130 άλογα ζορίζεται αρκετά με τις 19ρες ζάντες.

Αν μάλιστα κάποιος προσπαθεί να μείνει με εργοστασιακή τιμή < 20000 (όπως εγώ, γιατί μετά ανεβαίνει το αυτοκίνητο 2500 από φόρους) οι επιλογές είναι λίγες.

 

 

Link to comment
Share on other sites

52 λεπτά πριν , Koronas said:

Κάτοχος rline 1.5 130ps

Λιγο πιο σκληρό απο το απλο, καίει λιγο παραπανω αλλα αν τα βάλεις διπλα διπλα εμφανισιακά ειναι η μερα με τη νύχτα!εγω προσωπικά αν δε είχα για το rline δε θα επαιρνα καθόλου το tiguan μονο και μονο λόγω εμφάνισης!

συνδυασε το με rline εσωτερικό που δίνει και τον ambiente φωτισμό και το αυτοκίνητο ειναι απίστευτο!

86EED258-388A-48A9-94AF-AF3876F545EF.jpeg

Απίστευτο όντως!& Βλέπω κ έξτρα led?Από ποιότητα πως είσαι;

Link to comment
Share on other sites

45 λεπτά πριν , Lefteris23 said:

Απ' ότι πάντως το έψαξα λίγο γιατί και εγώ είμαι έτοιμος να παραγγείλω, το 1.5 με τα 130 άλογα ζορίζεται αρκετά με τις 19ρες ζάντες.

Αν μάλιστα κάποιος προσπαθεί να μείνει με εργοστασιακή τιμή < 20000 (όπως εγώ, γιατί μετά ανεβαίνει το αυτοκίνητο 2500 από φόρους) οι επιλογές είναι λίγες.

 

 

εγώ που πήρα κ προσφορά για 1000-2500 έξτρα πληρώνεις νταβατζικικι αλλά 2500.δηλ αισίως τα 3200-32500

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι, μα τα πράγματα είναι απλά, αν ξεπεράσεις έστω και 1 Ευρώ τα 20000 εργοστασιακή τιμή, ανεβαίνει κλίμακα το Τέλος Ταξινόμησης.

Προσωπικά απέκλεισα το R-Line και πλέον παίζω στην Advance μεταξύ της 1.5 130 + εξοπλισμό ή της 1.5 150 όπως είναι

 

Βέβαια είναι θέμα προτεραιοτήτων για τον καθένα τι θέλει.

Εδώ έχουν για δοκιμή το 1.5 130 σε R-Line όπως το θες εσύ

 

Edited by Lefteris23
Link to comment
Share on other sites

3 λεπτά πριν , Lefteris23 said:

Ε ναι, μα τα πράγματα είναι απλά, αν ξεπεράσεις έστω και 1 Ευρώ τα 20000 εργοστασιακή τιμή, ανεβαίνει κλίμακα το Τέλος Ταξινόμησης.

Προσωπικά απέκλεισα το R-Line και πλέον παίζω στην Advance μεταξύ της 1.5 130 + εξοπλισμό ή της 1.5 150 όπως είναι

 

Βέβαια είναι θέμα προτεραιοτήτων για τον καθένα τι θέλει.

Εδώ έχουν για δοκιμή το 1.5 130 σε R-Line όπως το θες εσύ

 

Δυστυχώς ναι .θα δούμε .  ευχαριστώ για το link .δεν το βρίσκει...,αλλά θα το ψαξω

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν , KonstantinosNov said:

Δυστυχώς ναι .θα δούμε .  ευχαριστώ για το link .δεν το βρίσκει...,αλλά θα το ψαξω

Το διόρθωσα το link. Νομίζω τώρα πρέπει να είναι οκ

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση.

 

Το ποιο φτηνό αυτή την στιγμή που μιλάμε TIGUAN RLINE με κινητήρα 1500TSI (η1400 αν βγαίνει ακόμα ) πόσο έχει???

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, OMINUS said:

Να κάνω μια ερώτηση.

 

Το ποιο φτηνό αυτή την στιγμή που μιλάμε TIGUAN RLINE με κινητήρα 1500TSI (η1400 αν βγαίνει ακόμα ) πόσο έχει???

Νομιζω οτι το ρ με τα 130 αλογα γαλα χρωμα χωρις τιποτα εξτρα φτανει τα 27.680

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως πιστευω οτι το θεμα επιλογης εχει να κανει καθαρα στις αναγκες του καθενος και στην τσεπη. 

Link to comment
Share on other sites

12 λεπτά πριν , Γιαννης Βιστακης said:

Εγω παντως πιστευω οτι το θεμα επιλογης εχει να κανει καθαρα στις αναγκες του καθενος και στην τσεπη. 

Αυτό σίγουρα!ο πόθος πόθος κ η τσέπη τσέπη.Εγω βασικά ρίχνω μάτια κ στο Qashqai...

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, KonstantinosNov said:

Αυτό σίγουρα!ο πόθος πόθος κ η τσέπη τσέπη.Εγω βασικά ρίχνω μάτια κ στο Qashqai...

εγω πχ εριξα 32 και πηρα advance 1.5 150hp με τα εξτρα και το χρωμα που ηθελα γιατι μεχρι εκει εφτανε η τσεπη μου.υπαρχουν αλλοι που θα παρουν το ρ για την ομορφια και μονο γαλα χρωμα χωρις τιποτα εξτρα στα 27.γι αυτο το λογο ειναι καθαρα θεμα τσεπης και ποθου οπως το ειπες!

Link to comment
Share on other sites

6 λεπτά πριν , Γιαννης Βιστακης said:

εγω πχ εριξα 32 και πηρα advance 1.5 150hp με τα εξτρα και το χρωμα που ηθελα γιατι μεχρι εκει εφτανε η τσεπη μου.υπαρχουν αλλοι που θα παρουν το ρ για την ομορφια και μονο γαλα χρωμα χωρις τιποτα εξτρα στα 27.γι αυτο το λογο ειναι καθαρα θεμα τσεπης και ποθου οπως το ειπες!

Εγώ φθάνω 32 για r line με αυτά που θέλω...Αλλά κοροϊδία το 2500

Link to comment
Share on other sites

Just now, KonstantinosNov said:

Εγώ φθάνω 32 για r line με αυτά που θέλω...Αλλά κοροϊδία το 2500

για πες τι θελεις να βαλεις???τι μοτερ?κοροιδια αυτα τα 2500 αλλα τι να κανουμε?

Link to comment
Share on other sites

4 λεπτά πριν , Γιαννης Βιστακης said:

για πες τι θελεις να βαλεις???τι μοτερ?κοροιδια αυτα τα 2500 αλλα τι να κανουμε?

Εσωτερικό πακέτο r line,ηλεκτρικούς καθρέπτες, keyless/συναγερμό,σπορ ανάρτηση κ πανοραμική ή led basic

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, KonstantinosNov said:

Εσωτερικό πακέτο r line,ηλεκτρικούς καθρέπτες, keyless/συναγερμό,σπορ ανάρτηση κ πανοραμική ή led basic

1,5 130 αλογα λευκο?Γνωμη μου μην βαλεις το Keyless το θεωρω αχρειαστο και την αναρτηση η εργοστασιακη ειναι μια χαρα και στο πανοραμικη η led βαλε τα led και προσθεσε το active info display

Edited by Γιαννης Βιστακης
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, KonstantinosNov said:

Ναι.ετσι κ αλλιώς θέλω λευκό.η πέρλα αλλά πάει πολύ

και αν μπορουσες να αλλαζες και το μοτερ πιστευω οτι τα 130 ειναι λιγα.θα μου πεις τα 20 αλογα θα κανιυν την διαφορα?Ναι θα ειναι πιο ανετο το εργαλειο

Link to comment
Share on other sites

21 λεπτά πριν , Γιαννης Βιστακης said:

και αν μπορουσες να αλλαζες και το μοτερ πιστευω οτι τα 130 ειναι λιγα.θα μου πεις τα 20 αλογα θα κανιυν την διαφορα?Ναι θα ειναι πιο ανετο το εργαλειο

 

Ε αυτό είναι το ζητούμενο. Αν κάνουν την διαφορά ή όχι. Γιατί αν πάς στα 150 άλογα, ξεχνάς τον εξοπλισμό.

Προσωπικά αν είναι να ανέβω στα 32 χιλ, κοιτάω και το q3 μετά

Έχω βάλει ταβάνι τα 28500 οπότε ή πάω Advance me 130hp + εξοπλισμό ή με 150 άλογα.

 

Βέβαια τα 150 άλογα έχουν και 143 gm εκπομπές ρύπων που σημαίνουν τέλη κυκλοφορίας 265 Ευρώ, 100 πιο πολλά από την έκδοση με τα 130 άλογα

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Lefteris23 said:

 

Ε αυτό είναι το ζητούμενο. Αν κάνουν την διαφορά ή όχι. Γιατί αν πάς στα 150 άλογα, ξεχνάς τον εξοπλισμό.

Προσωπικά αν είναι να ανέβω στα 32 χιλ, κοιτάω και το q3 μετά

Έχω βάλει ταβάνι τα 28500 οπότε ή πάω Advance me 130hp + εξοπλισμό ή με 150 άλογα.

 

Βέβαια τα 150 άλογα έχουν και 143 gm εκπομπές ρύπων που σημαίνουν τέλη κυκλοφορίας 265 Ευρώ, 100 πιο πολλά από την έκδοση με τα 130 άλογα

γι αυτο εγραψα οτι ειναι θεμα τσεπης και τι εξοπλισμο θελει ο καθενας.τα 20 αλογα κανουν την διαφορα και μακροπροθεσμα θα το δουμε αυτο διοτι το αμαξι ειναι βαρυ και θα ζοριζετε..τα 265 τα δινεις μια φορα το χρονο οταν πας για μια τετοια αγορα πιστευω δεν τα σκεφτεσαι τα 265 ευρω τον χρονο.Για εμενα ειναι καθαρα θεμα λειτουργιας η ομορφιας.εγω δεν εβαλα πχ εσωτερικο ρ αλλα εβαλα καμερα οπισθοπορειας δεν πηρα το ρ γιατι ηθελα τα 150 αλογα δεν μου αρεσε το ασπρο γαλα και εδωσα 445 για το tungsten και αλλα εξτρα..ελπιζω να καταλαβαινεις οτι μιλαω καλοπροαιρετα και με σκοπο να βοηθησω και ουτε να προσβαλω κανενα η να το παιξω καποιος..Ευχαριστω

 

Edited by Γιαννης Βιστακης
Link to comment
Share on other sites

Σωστά τα λετε παιδια εν μέρη!εγω είχα βάλει τα 25 σαν ταβάνι αρχική όποτε πήρα το 130αρι και το γέμισα εξτρα...οσο αφορά τα τέλη ειναι 156 άρα 100ευρω κάτω απο το 150αρι και εκτός αυτού δε με ενδιαφερει η ιπποδύναμη γιατί θεωρώ σαν στανταρ σε δεύτερο χρόνο το προγράμμα!

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Koronas said:

Σωστά τα λετε παιδια εν μέρη!εγω είχα βάλει τα 25 σαν ταβάνι αρχική όποτε πήρα το 130αρι και το γέμισα εξτρα...οσο αφορά τα τέλη ειναι 156 άρα 100ευρω κάτω απο το 150αρι και εκτός αυτού δε με ενδιαφερει η ιπποδύναμη γιατί θεωρώ σαν στανταρ σε δεύτερο χρόνο το προγράμμα!

ο καθενας οπως τον βολευει και τις αναγκες του.Αυτη η κουβεντα ειναι στο πολυ γενικα οπως η κουβεντα με τα λαδια η τα ελαστικα.θα ακουσεις 100 διαφορετικες αποψεις.για εμενα η καλυτερη ερωτηση ειναι για αγορα καινουργιου ειναι προς τους προκατοχους για τα εξτρα αν τους ηταν χρησιμα η οχι.πχ αν τους ηταν χρησιμη η οθονη η καποιο αλλο εξτρα.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.