Jump to content
KonstantinosNov

Υποψήφιος αγοραστής tiguan ii r line edition

Recommended Posts

1 hour ago , Γιαννης Βιστακης said:

γι αυτο εγραψα οτι ειναι θεμα τσεπης και τι εξοπλισμο θελει ο καθενας.τα 20 αλογα κανουν την διαφορα και μακροπροθεσμα θα το δουμε αυτο διοτι το αμαξι ειναι βαρυ και θα ζοριζετε..τα 265 τα δινεις μια φορα το χρονο οταν πας για μια τετοια αγορα πιστευω δεν τα σκεφτεσαι τα 265 ευρω τον χρονο.Για εμενα ειναι καθαρα θεμα λειτουργιας η ομορφιας.εγω δεν εβαλα πχ εσωτερικο ρ αλλα εβαλα καμερα οπισθοπορειας δεν πηρα το ρ γιατι ηθελα τα 150 αλογα δεν μου αρεσε το ασπρο γαλα και εδωσα 445 για το tungsten και αλλα εξτρα..ελπιζω να καταλαβαινεις οτι μιλαω καλοπροαιρετα και με σκοπο να βοηθησω και ουτε να προσβαλω κανενα η να το παιξω καποιος..Ευχαριστω

 

 

Μα όχι δεν τίθεται θέμα παρεξήγησης. Γι' αυτό γράφω και εγώ εδώ για να πάρουμε γνώμες από κατόχους.

Όπως καταλαβαίνεις έχω ένα δίλημμα και προσπαθώ να λύσω.

Προσωπικά θεωρώ κοροϊδία τα + 2500 ευρώ σε φόρο για να πάρω εξοπλισμό 1500 Ευρώ και έχω βάλει όριο τα 30000 στην αγορά για το συγκεκριμένο αυτοκίνητο.

 

Οπότε αναγκαστικά ή επιλέγω άλογα ή εξοπλισμό (εγώ).

Τα τέλη κυκλοφορίας δεν είναι αποτρεπτικό, απλά το αναφέρω για να το έχουμε και αυτό στην εξίσωση.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

 
Μα όχι δεν τίθεται θέμα παρεξήγησης. Γι' αυτό γράφω και εγώ εδώ για να πάρουμε γνώμες από κατόχους.
Όπως καταλαβαίνεις έχω ένα δίλημμα και προσπαθώ να λύσω.
Προσωπικά θεωρώ κοροϊδία τα + 2500 ευρώ σε φόρο για να πάρω εξοπλισμό 1500 Ευρώ και έχω βάλει όριο τα 30000 στην αγορά για το συγκεκριμένο αυτοκίνητο.
 
Οπότε αναγκαστικά ή επιλέγω άλογα ή εξοπλισμό (εγώ).
Τα τέλη κυκλοφορίας δεν είναι αποτρεπτικό, απλά το αναφέρω για να το έχουμε και αυτό στην εξίσωση.
 
 
 

Θα συμφωνήσω για τα 2500€ δεν τα γλυτωνει άνθρωπος!!!απλα για εμένα θέλει λίγο προσοχή στα έξτρα με βάση πάντα το budget του καθενός!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago , Koronas said:

Σωστά τα λετε παιδια εν μέρη!εγω είχα βάλει τα 25 σαν ταβάνι αρχική όποτε πήρα το 130αρι και το γέμισα εξτρα...οσο αφορά τα τέλη ειναι 156 άρα 100ευρω κάτω απο το 150αρι και εκτός αυτού δε με ενδιαφερει η ιπποδύναμη γιατί θεωρώ σαν στανταρ σε δεύτερο χρόνο το προγράμμα!

Τι του έβαλες;

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago , Γιαννης Βιστακης said:

1,5 130 αλογα λευκο?Γνωμη μου μην βαλεις το Keyless το θεωρω αχρειαστο και την αναρτηση η εργοστασιακη ειναι μια χαρα και στο πανοραμικη η led βαλε τα led και προσθεσε το active info display

Θες να μου πεις μια επεξήγηση της σκέψης σου για το keyless ,την σπορ ανάρτηση κ για την active info display;

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, KonstantinosNov said:

Θες να μου πεις μια επεξήγηση της σκέψης σου για το keyless ,την σπορ ανάρτηση κ για την active info display;

την γνωμη μου ειπα.το keyless για εμενα δεν χρειαζεται και ειναι και πολλα τα λεφτα του και μπορεις να βαλεις κατι πιο χρησιμο.το αμαξι ειναι ηδη κουτσουρο την αναρτηση τι να την κανεις?το κοντερ ειναι κατι που σου ειπα να βαλεις γιατι μου αρεσε που το εβαλα και μου αρεσει τωρα που το δουλευω.

Link to comment
Share on other sites

1 λεπτό πριν , Γιαννης Βιστακης said:

την γνωμη μου ειπα.το keyless για εμενα δεν χρειαζεται και ειναι και πολλα τα λεφτα του και μπορεις να βαλεις κατι πιο χρησιμο.το αμαξι ειναι ηδη κουτσουρο την αναρτηση τι να την κανεις?το κοντερ ειναι κατι που σου ειπα να βαλεις γιατι μου αρεσε που το εβαλα και μου αρεσει τωρα που το δουλευω.

Καμία παρεξηγήση!Έλεγα σκέτο το keyless στα 230 ευρώ,αλλά με βάζεις σε σκέψεις.οσο για την ανάρτηση έλεγα λόγω του ότι χαμηλώνει λίγο ..Θεωρείς ότι θα το σκληραίνει και άλλο;(δεν έχω οδηγήσει  r line και δεύτερα έχω test drive (φαντάζομαι το advance ) θα μου βγάλουν .Για πες για το κοντερ;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως θα σου πρότεινα αν το αντέχει η τσέπη σου να βάλεις την ηλιοροφή και τα led που δεν μπορούν εύκολα να μπουν μετά (η ηλιοροφή δεν μπαίνει καν..). Όσο για το Active Info Display από όσο έχω διαβάσει στο φόρουμ μπορεί να μπει και μετά την αγορά του αυτοκινήτου..

Edited by nikolakis
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago , KonstantinosNov said:

Καμία παρεξηγήση!Έλεγα σκέτο το keyless στα 230 ευρώ,αλλά με βάζεις σε σκέψεις.οσο για την ανάρτηση έλεγα λόγω του ότι χαμηλώνει λίγο ..Θεωρείς ότι θα το σκληραίνει και άλλο;(δεν έχω οδηγήσει  r line και δεύτερα έχω test drive (φαντάζομαι το advance ) θα μου βγάλουν .Για πες για το κοντερ;

μπες στο site της vw και κανε μια διαμορφωση του οχημαος που θελεις να δεις οτι το keyless δεν μπαινει μονο του και ανεβαινει στα 500 ευρω.Απλά μπαίνετε χωρίς κλειδί, αρκεί να το έχετε επάνω σας, χάρη στο σύστημα κλειδώματος και εκκίνησης “Keyless Access”. Μετά, βάζετε εμπρός τον κινητήρα χωρίς κλειδί, πιέζοντας μόνο το διακόπτη.Αν για το παραπανω αξιζει 500 ευρω δικο σου θεμα.Παντα γνωμη μου .
εγω πιστευω οτι θα το σκληρυνει κι αλλο,δεν εχω ρ αλλα το advance ειναι ηδη σκληρο και φαντασου το ρ με 19αρες χτυπους.το κοντερ δες βιντεο στο youtube ειναι πολυ καλο τα βλεπεις ολα απο εκει.

 

3 hours ago , nikolakis said:

Εγώ πάντως θα σου πρότεινα αν το αντέχει η τσέπη σου να βάλεις την ηλιοροφή και τα led που δεν μπορούν εύκολα να μπουν μετά (η ηλιοροφή δεν μπαίνει καν..). Όσο για το Active Info Display από όσο έχω διαβάσει στο φόρουμ μπορεί να μπει και μετά την αγορά του αυτοκινήτου..

καποιος νομιζω το εχει βαλει μετα απλα νομιζω πιο ακριβα απο το εργοστασιο.520 ευρω εχει εργοστασιακα.

Link to comment
Share on other sites

Ηλιοροφή έλεγα να βάλω και εγώ, μέχρι που είδα τα νερά που πήρε το αυτοκίνητο του παιδιού εδώ πριν λίγο καιρό, οπότε την έκοψα.

 

Εγώ σκέφτομαι 130 άλογα με active info, ζάντα nizza, μεταλλικό χρώμα, καθίσματα ergo active και keyless 

Εναλλακτικά easy open + led ή led + active info

 

το easy open/ keyless έχει την ευκολία ότι δν ψάχνεις κλειδιά και μπαίνεις βγαίνεις ακόμα και με πράγματα στα χέρια...

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 λεπτά πριν , terris said:

Το δικό μου έβαλε νερά !


Sent from my iPhone Xs Max using Tapatalk

Σωστά!

Γενικά μου είπαν υπάρχουν πολλά θέματα με ηλιοροφή.

 

Βέβαια γνωστός μου που δουλεύει στην vw μου είπε ότι πρέπει κάθε 2 χρόνια να γίνεται σέρβις και να καθορίζονται οι σωλήνες αποστράγγισης της ηλιοροφής. 

 

Δεν ξέρω αν το έκανες εσύ αυτό.

Βέβαια εγώ θα το πάρω με 4 χρόνια εγγύηση, αλλά και πάλι, τι κάνεις αν βάλει  νερά στα 5 χρόνια;

 

Και μιας και σε βρήκα πρόχειρο, από ζεστή πως πήγαινε με την ηλιοροφή;

Γιατί μου λένε κάποιοι ότι είναι αρκετά πιο ζεστό το αυτοκίνητο έτσι.

 

Edited by Lefteris23
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago , KonstantinosNov said:

Τι του έβαλες;

R line εσωτερικό (αλλάζουν ολα, το σαλόνι,διακοσμητικά ταμπλό αντί ασημί μαύρα κατι σαν ανθρακόνημα, ολα τα πλαστικά μεσα μαύρα (και απο τη μέση και πανω που βγαίνει κανονικά μπεζ),πεταλιερες,τιμόνι. 

Ambiente φωτισμος παει με το rline πακέτο!(περιμετρικά των θυρών και στους μασπιεδες, led στις πλαφονιερες).

Πανοραμική οροφή

Led mid

Αναδιπλούμενους καθρέπτες

 

γνωμη μου αν πάρεις rline τελικά βάλε το rline εσωτερικό και Ασε τη οθόνη(εκτός και δε έχεις θεμα χρημάτων όποτε βάλε και τα 2)...

η οθόνη εχει ενα 500αρικο και το εσωτερικό rline βγαίνει καπου στα 800 με 900 δε θυμαμαι ακριβώς αλλα θα σε ανταμείψει πολυ περισσότερο απο τη οθόνη και θα ειναι αλλο αμαξι!

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους,και εγω κατοχος r-line 1.5 150 αλογα,το παρελαβα προχθες,εντυπωσεις δεν μπορω να πω ακομη γιατι το πηρα και το εβαλα στο γκαραζ κατευθειαν,θα το οδηγησω το σ/κ,θα πω μονο για τα εξτρα που λεει ο φιλος,αν πας για rline να βαλεις και το εσωτερικο rline ειναι εντελως αλλο αμαξι,η πανοραμικη του ειναι ολα τα λεφτα (πιστευω οτι δεν θα εχω καποιο θεμα,θα δειξει),το κοντερ ειναι παρα πολυ ωραιο active info display, led δεν εβαλα γιατι ξεφευγε πολυ η τιμη του λογο αλλαγη κλιμακας,απο τελη κυκλοφοριας ειναι 165 ευρω λογο αυτοματου κιβωτιου.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago , Koronas said:

R line εσωτερικό (αλλάζουν ολα, το σαλόνι,διακοσμητικά ταμπλό αντί ασημί μαύρα κατι σαν ανθρακόνημα, ολα τα πλαστικά μεσα μαύρα (και απο τη μέση και πανω που βγαίνει κανονικά μπεζ),πεταλιερες,τιμόνι. 

Ambiente φωτισμος παει με το rline πακέτο!(περιμετρικά των θυρών και στους μασπιεδες, led στις πλαφονιερες).

Πανοραμική οροφή

Led mid

Αναδιπλούμενους καθρέπτες

 

γνωμη μου αν πάρεις rline τελικά βάλε το rline εσωτερικό και Ασε τη οθόνη(εκτός και δε έχεις θεμα χρημάτων όποτε βάλε και τα 2)...

η οθόνη εχει ενα 500αρικο και το εσωτερικό rline βγαίνει καπου στα 800 με 900 δε θυμαμαι ακριβώς αλλα θα σε ανταμείψει πολυ περισσότερο απο τη οθόνη και θα ειναι αλλο αμαξι!

 

Σκεφτομαι ως πρωτο τοrline εσωτερικο.Απο εκει κ περα το keyless ,ηλεκτρικους καθρεπτες,led basic αν&ψηνομουν για την ηλιοροφη αλλα τωρα αρχιζω να την φοβαμαι αν&στο ροκο δεν εχω θεματα...(αλλα ειναι εντελως διαφορετικη) .Μετα ελεγα τη σπορ αναρτηση καιτην dispaly info.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago , Vaggelis Chrissofakis said:

καλημερα σε ολους,και εγω κατοχος r-line 1.5 150 αλογα,το παρελαβα προχθες,εντυπωσεις δεν μπορω να πω ακομη γιατι το πηρα και το εβαλα στο γκαραζ κατευθειαν,θα το οδηγησω το σ/κ,θα πω μονο για τα εξτρα που λεει ο φιλος,αν πας για rline να βαλεις και το εσωτερικο rline ειναι εντελως αλλο αμαξι,η πανοραμικη του ειναι ολα τα λεφτα (πιστευω οτι δεν θα εχω καποιο θεμα,θα δειξει),το κοντερ ειναι παρα πολυ ωραιο active info display, led δεν εβαλα γιατι ξεφευγε πολυ η τιμη του λογο αλλαγη κλιμακας,απο τελη κυκλοφοριας ειναι 165 ευρω λογο αυτοματου κιβωτιου.

Πόσο σου πήγε εάν επιτρέπεται;

Από που το πήρες;

Link to comment
Share on other sites

12 λεπτά πριν , Vaggelis Chrissofakis said:

και βεβαια επιτρεπεται μου βγηκε τελικη τιμη 36,900 απο τον φιλοσιδη,η παραγγελια εγινε 2 δεκεμβριου και το πηρα προχθες

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

αποψη μου αν δεν θες να ξεφυγεις σε λεφτα,και παρεις το rline,να βαλεις το εσωτερικο πακετο rline,αναδιπλουμενος καθρεφτες,φωτα led και το ψηφιακο καντραν,με αυτα νομιζω οτι εισαι υπερκαλυμενος και εχεις ενα τουμπανο αμαξι...

Link to comment
Share on other sites

5 λεπτά πριν , Vaggelis Chrissofakis said:

αποψη μου αν δεν θες να ξεφυγεις σε λεφτα,και παρεις το rline,να βαλεις το εσωτερικο πακετο rline,αναδιπλουμενος καθρεφτες,φωτα led και το ψηφιακο καντραν,με αυτα νομιζω οτι εισαι υπερκαλυμενος και εχεις ενα τουμπανο αμαξι...

Κάπου εκεί θα κινηθώ ναι!για την σπορ ανάρτηση τι γνώμη έχεις?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.