Jump to content
TaRp-MK5

Χαμηλή πίεση λαδιού GOLF 5

Recommended Posts

Καλησπέρα μάγκες ,καινούριος στο φόρουμ όποτε συγχωρέστε με αν δεν γράφω στο σωστό μέρος για το θέμα που θέλω! Πάμε τώρα επι του θέματος !

——

Αγόρασα ένα Golf 5 tsi 140hp,ο προηγούμενος κάτοχος έκανε ανακατασκευή και το έκανε ΗΜΗσφυριλατο,έβαλε προγραμμα ,εξάτμιση ολόσωμη downpipe,αντλία υψηλής ,πολλαπλασιαστές από r8 ! (Καταλήγουμε κάπου στα 220 άλογα )Το πρόβλημα μου είναι ότι στις αρχές μου είχε πει ότι αν το "σπάω" θα μου βγάζει ένδειξη στο καντράν ΣΤΟΠ χαμηλή πίεση λαδιού αλλά θα σβήνει κατευθείαν ,και όντως μου το έκανε δυο φορές ,αυτό είπε ότι γίνεται επειδή είναι τα χιλιόμετρα του για σέρβις κ επειδή έχουν μαυρίσει τα λάδια δεν τα διαβάζει καλά ο αισθητήρας ! Ειπα οκ,το έκανα σέρβις φίλτρο λαδιού βενζίνης ,λάδια ,μπουζι ! Κ έκανα κ έναν εσωτερικό καθαρισμο πριν αλλάξω τα λάδια ,ο μηχανικός μου έβαλε κ μοτορκορτερ(αντιτριβικο)στα καινούργια λάδια ! Όποτε ειπα ότι όλα πλέον θα είναι κομπλέ ,έλα ομως που μετά από μια εβδομάδα κ μια μέρα που βγήκα για δοκιμή (πατήματα ) σε μια δόση μου έβγαλε πάλι χαμηλή πίεση λαδιού για 2-3 δευτερόλεπτα κ μετά σταμάτησε ,αυτό μου το έβγαλε μετά από δυνατό πάτημα με αρκετά χιλιόμετρα ! !!!! Ο προηγούμενος έχει αλλάξει και αισθητήρα πίεσης λαδιού όποτε δεν νομίζω κατά 99% να είναι από αυτό ! Επίσης έχει πρόβλημα ο αισθητήρας κάτω στο καρτερ (αισθητήρας θερμοκρασίας λαδιού και στάθμης λαδιού ) μου βγάζει ότι έχει πρόβλημα αλλά δν νμζ να παίζει ρόλο αυτός ο αισθητήρας ! Ακούω γνώμες ,τι πρέπει να κοιτάξω μετά ; Γτ μπυ το βγάζει όταν το ζορίζω το αμάξι; Ξέχασα να πω ότι το αμάξι δουλεύει 1,7 πίεση (αρκετή για εμένα όποτε θα πάω για ριμαπ) SOS SOS SOS SOS ακούω γνώμες

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.