Jump to content
Koursaros1979

Αναμα Λαμπακια Ταμπλο

Recommended Posts

Καλησπερα , σημερα το πρωι ξαφνικα ενω βαζω μπροστα το αυτοκινητο μου αναβουν σχεδον ολα τα λαμπακια στο ταμπλο :) σαν χριστουγενιατικο δεντρο ηταν ... βαζω την παρακατω φωτογραφια ... δεν φενεται αλλα αναβει και το Κιτρινο check engine τι μπορει να ειναι ολο αυτο , το αυτοκινητο δεν εχασε την δυναμη του παει κανονικα ... Ειναι ενα vw polo 1200 105 ps dsg 7 .

IMG_20190329_104552.jpg

Edited by nikdev
Σβήστηκε το iban
Link to comment
Share on other sites

Το πηγα στο συνεργειο μου το περασανε απο τον ηλεκτρονικο εγκεφαλο , μου σβησανε μετα τα λαμπακια δεν ξαναναψανε και μετα μου φτιαξε τα παρακατω .

 

Μεχρι στιγμης καλα παει . 

 

Scan8585.thumb.jpg.81196f154858f2010256e2d956cda6c5.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest Polakias TDI
6 λεπτά πριν , Koursaros1979 said:

Το πηγα στο συνεργειο μου το περασανε απο τον ηλεκτρονικο εγκεφαλο , μου σβησανε μετα τα λαμπακια δεν ξαναναψανε και μετα μου φτιαξε τα παρακατω .

Μεχρι στιγμης καλα παει . 

.....

Καλά νέα, σίγουρα. Τελικά τα λαμπάκια άναψαν επειδή το αυτοκίνητο ήθελε "μικρό" σέρβις ή για κάποιον άλλο -συγκεκριμένο- λόγο;

Edited by Polakias TDI
Link to comment
Share on other sites

On 3/4/2019 at 5:35 ΜΜ, Polakias TDI said:

Καλά νέα, σίγουρα. Τελικά τα λαμπάκια άναψαν επειδή το αυτοκίνητο ήθελε "μικρό" σέρβις ή για κάποιον άλλο -συγκεκριμένο- λόγο;

 

Ναι για το μικρο Σερβις και μου πε οτι μου καθαρισε την πεταλουδα ειχε πιασει βρωμια 

Link to comment
Share on other sites

Guest Polakias TDI
4 hours ago , Koursaros1979 said:

 

Ναι για το μικρο Σερβις και μου πε οτι μου καθαρισε την πεταλουδα ειχε πιασει βρωμια 

Οκ, τώρα που είπες πεταλούδα θυμήθηκα τα δικά μου (με το παλιό μου Polo). Λογικά δε θα σου ξανασυμβεί, αρκεί βέβαια κάθε τόσο να καθαρίζεις την πεταλούδα.

Καλά νέα, δεν είναι καιροί για πολλά πολλά έξοδα :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

On 4/4/2019 at 10:47 ΜΜ, Polakias TDI said:

Οκ, τώρα που είπες πεταλούδα θυμήθηκα τα δικά μου (με το παλιό μου Polo). Λογικά δε θα σου ξανασυμβεί, αρκεί βέβαια κάθε τόσο να καθαρίζεις την πεταλούδα.

Καλά νέα, δεν είναι καιροί για πολλά πολλά έξοδα :thumbsu:

Ναι ειχε μαζεψει πολυ μακα η πεταλουδα ... ασε εποχη δυσκολη :) .... , πιο μετα θελω να τοποθετησω φωτα xeon δυο σκαλων εαν τα λεω σωστα . 

Link to comment
Share on other sites

και φίλος μου με πόλο σαν το δικό μου (9n) είδε τεράστια διαφορά απο καθαρισμό πεταλούδας. έσβησαν αρκετά λαμπάκια και το αμάξι ανέκτησε κάμποση από τη δύναμη του.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.