Jump to content
Nivar1979

Golf - Τοποθέτηση led λαμπων στα εργοστασιακά φανάρια

Recommended Posts

 

Έχω ένα golf mk7 2014 1.6 Tdi 105 hp και θέλω να αντικαταστήσω τις Η7 λάμπες τους εργοστασίου με led για να βελτιώσω την αισθητική και την απόδοση .Αγορασα τις nighteye h7 led και θα ήθελα να τις τοποθετήσω μόνος μου .Γνωριζει κανείς τον τρόπο ;;είναι εύκολο θα τα καταφέρω η να τις πάω σε ηλεκτρολόγο ;;θέλουν ανταπτορες ;οποιαδήποτε βοήθεια δεκτή ea9b493f6c6efc92703f9f9e7d27e4cc.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν έχω golf vii αλλά πιστεύω θα μπαίνουν αρκετά εύκολα οι λάμπες.. Εχουνε βιδακι ώστε να ρυθμίζεται η δέσμη? Δηλαδή έχε στα υπόψιν πρέπει να είναι κάθετα ώστε να διαχέει το φως δεξιά και αριστερά και όχι πάνω κάτω..αν μπορείς σε παρακαλώ ανέβασε φωτό με τη δέσμη πριν και μετά να δούμε αποτέλεσμα!

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τελικά απ ότι κατάλαβα δεν μπαίνει με τπτ η λάμπα χρειάζεται κάποιον ανταπτορα πιθανόν αυτόν https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.com%2Fulk%2Fitm%2F142659050072
Λογικά με αυτόν θα στερέωση τη λάμπα και θα πάρει και το ρεύμα ...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τοποθετήθηκαν οι λάμπες με τους ανταπτορες που ποσταρα και το αποτέλεσμα ήταν πολύ καλό ,χρειάστηκε δουλίτσα γιατί αναγκαστικά να βγάλω τα φανάρια που σημαίνει μερικό λύσιμο του προφυλακτήρα .θα ανεβάσω σύντομα φωτό


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Στη φωτό 1 και 2 έχω στο ένα φαναρι της μάνας του και το άλλο την καινούργια led λάμπα ,επίσης στην τελευταία βλέπετε το αποτέλεσμα σε πλήρη σκοτάδι με τις νέες λάμπες


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι το είδα! Πολύ κατατοπιστκες οι φωτογραφίες απλά σε λευκό τοίχο φαίνεται ακριβώς πώς διαχέεται το φως!

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το μονο προβλημα με τις led είναι να χωράει ο Ανεμιστηρας ψύξης που έχουνε απο πίσω στο εργοστασιακό φανάρι. Αν πάρετε τα μέτρα σωστά, δεν έχετε πρόβλημα.

Sent from my ASUS_X00HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πλέον έχουν ψύκτρες χώρις ανεμιστηρακι τουλάχιστον τα δικά μου έτσι είναι ,πάρτε και άλλη φωτό
Σed6ecdce757657876ea59330b1fcd898.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Απίστευτο αποτέλεσμα με εψησες να βάλω τις ίδιες! Αν και κρατιέται να βάλω εργοστασιακά led

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Nivar1979, εντυπωσιακό αποτέλεσμα! Με γεια!

 

Δώσε link για τις λάμπες αλλά και για τους αντάπτορες, διότι αυτό στο 3ο post σου, δεν δουλεύει...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει (όχι στο δικό μου) τις Philips LED και 1ης αλλά και 2ης γενιάς. Είναι λίγο αλμυρές στην τιμή, κατά τ΄άλλα στην απόδοση είναι ανώτερες των εργοστασιακών

και πολύ ευχάριστο φως στη βραδινή οδήγηση. Το μόνο που μένει είναι ν΄αποδειχθούν ικανές σε διάρκεια και να μην καούν σύντομα.

 

Link to comment
Share on other sites

Οι λάμπες έχουν ίδια τιμή με eBay:
https://www.ideahellas.gr/product/lampes-led-h7-60w-nighteye-6500k-x1-a344-10000lumens/
Οι ανταπτορες είναι αυτοί :
https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.com%2Fulk%2Fitm%2F143218752625


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Υπάρχει πρόβλημα με θάμπωμα τον απέναντι οδηγών η δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Με της λάμπες που έβαλα εγώ δεν υπάρχει πρόβλημα φαντάζομαι με πιο φτηνές θα έχεις

Στάλθηκε από το LYA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, τον Δεκέμβριο 2019 τις έβαλα σε ένα.  Golf vi( μόνο την συγκεκριμένη μάρκα) μέχρι και σήμερα κανένα πρόβλημα. σημερα της έβαλα και στου πατέρα μου golf vii. Για να δούμε..!

Link to comment
Share on other sites

Αυτες με την Κόκκινη ψυκτρα έβαλες ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω εβαλα αυτούς τωρα αν ειναι ίδιοι δεν ξερω αλλα σιγουρα δεν αξιζει να δωσεισ τοσα λεφτα... 2491d4a09f31b9669b4e8137e8fe021b.jpg

Στάλθηκε από το LYA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.