Jump to content
Stavros Orfanoudakis

Ποσα χιλιομετρα εχετε ...τι εχει βγαλει και τι εκκρεμει?

Recommended Posts

Αγορασμενο τον Αυγουστο του 2009 το CC μου πλεον εχει 193000 χιλιομετρα..........με αλλαγη αντλιας νερου...........εγκεφαλο και αντλια καυσιμου και μια κλειδαρια πισω πορτας μεχρι τωρα ......ακομα του χρωσταω δισκοπλακες τακακια μπροστα......τη δευτερη κλειδαρια πισω καθως και αυτη του πορτ μπαγκαζ ...και να μην ξεχασω τη σκουρια στα πισω μαρσπιε

Link to comment
Share on other sites

Vw Passat cc RLine Αγορασμένο Οκτώβριο 2010 με 149.000κλμ έχει βγάλει τα εξής: Αντλία νερού αλλαγή λόγο είδαμε κάποιες σταγόνες στα 30.000.Μοτέρ γενική επισκευή από μπεκ στα 59.000κλμ. Έκαψε ένα πολλαπλασιαστη και τους άλλαξα 4αδα στα 85.000. Μεγατρονική του Dsg7 στα 110.000. Αλλαγή καδενας χρονισμου μετά από ενεργοποίηση του αισθητήρα κρουσης στα 130.000κλμ. Αλλαγή πολυδισκο του Dsg7 στα 140.000. Υπόψιν στα 100.000κλμ αλλαχτηκαν όλα τα συνεμπλοκ ημιμπαρα ακρομπαρα ντιζες εμπρός - πίσω άξονες και κάποιες βάσεις - κόντρες μοτέρ προληπτικά. Τέλος στα 125.000 επιδιορθωθηκαν και βαφτηκαν οι ζάντες λόγο ελληνικών δρόμων. Λειτουργικά μέροι και ηλεκτρονικά το αμάξι είναι βράχος!

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου μπορώ να πω είναι από τα πιο αξιόπιστα αμάξια που έχω δει με την βελτίωση που έχει πάνω.

Πλέον με 178.000χλμ πάνω 

Κάπου στα 50.000χλμ βολάν συμπλέκτη επειδή το ξεκινούσα από στάση τέρμα πολλές φορές.

Το πρόβλημα αυτό έχει λυθεί πλέον μιας και έχει DSG 6.

PCV βαλβίδα άλλαξα και εγκεφαλακι στην πίσω αντλία πριν κανένα 2 μήνες και τα 2. 

Ουρανός που κρέμασε μετά από 10 χρόνια και έγινε όλο Αλκαντάρα.

Αντλία νερού μαμά φοράει ακόμα.

Μπορεί στον 1 χρόνο η στα 2 να συμπληρώσω λίγο.

Καδένα ακόμα τίποτα.

 

Γενικά πολύ αξιόπιστο αμάξι.

Για τα χλμ που έχει τα άλογα δεν έχω παράπονο. 

Link to comment
Share on other sites

τελευταια εξελιξη αντλια υψηλης........για πρωτη φορα μετα απο 10 χρονια με αφησε στο δρομο......χαλαλι. Το κουστουμι 510 ευρω με την εκπτωση 10ετιας.

Link to comment
Share on other sites

Golf 1.6 Fsi αυτοματο, 300000 km, όλα τα σέρβις στην ώρα του. Κανένα απολύτως θέμα εκτός από το αυτόματο κιβώτιο που αλλάχτηκε ολόκληρο. Κόστος 2.200€

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.