Jump to content
Βασίλης Μπ

Scirocco 122 hp η 160 hp

Recommended Posts

Σκέφτομαι να αγοράσω σιροκο...έχω ακούσει ότι τα 122 hp δεν έχουν τόσα προβλήματα όσο τα 160 hp...τι προτείνεται;

Link to comment
Share on other sites

Όντως τα 122hp είναι τα ποιο ασφαλή,  αλλά επειδή όμως ήμουν και εγώ σε αυτή την θέση πριν από ένα χρόνο για αγορά scirroco, και το ο ποιο το ακύρωσα την τελευταία στιγμή.

 

Για εμένα πλέον δεν αξιζει μιας και μιλαμε για μοντελο το οποιο έχει πλέων καταργηθεί από την VW.

 

Στα λεφτά που έχει δεν το βλεπω και πολυ καλή αγορά,  τουλάχιστον το συγκεκριμένο αμάξι. 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα 122αρι! Πολυ λιγότερες βλάβες σαν μοτέρ. Θα δεις και σαν τιμή αξίζουν περισσοτερο απο τα 160αρια.... οσον αφορα για το αν δεν το βγαζει πλεον η εταιρεία εγω δεν βλέπω αρνητικο μίας και έχουν κυκλοφορήσει παρα πολλα και δεν θα εχεις θεμα ανταλλακτικών. Επισης δεν βλέπω να εχει επηρεαστεί και η τιμη στα μεταχειρισμένα παρολο που δεν το βγαζει πλεον η εταιρεία.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago , crazy bill said:

Καλυτερα 122αρι! Πολυ λιγότερες βλάβες σαν μοτέρ. Θα δεις και σαν τιμή αξίζουν περισσοτερο απο τα 160αρια.... οσον αφορα για το αν δεν το βγαζει πλεον η εταιρεία εγω δεν βλέπω αρνητικο μίας και έχουν κυκλοφορήσει παρα πολλα και δεν θα εχεις θεμα ανταλλακτικών. Επισης δεν βλέπω να εχει επηρεαστεί και η τιμη στα μεταχειρισμένα παρολο που δεν το βγαζει πλεον η εταιρεία.

Τώρα αν σου πω ότι είναι σωστή η παρατήρηση σου στην τιμή τον 122hp. 

 

Αν δεν το ανέφερες δεν θα το είχα προσέξει καθόλου αυτό.

 

 Σωστή η παρατήρηση σου:thumbsu:

 

Στο θέμα τώρα για το αν έχει Σταματήσει η όχι προσωπικά εμένα  από την vw που έχω κάποιες γνωριμίες από παλιότερα με συμβούλεψαν να την αποφύγω την συγκεκριμένη αγορά του συγκεκριμένου αυτοκινήτου. 

 

Μου ανέφεραν το θέμα τον ανταλλακτικών (όχι ότι δεν θα έχει η δεν θα υπάρχουν ανταλλακτικά ) 

 

Αλλά ότι πλέων σε ανταλλακτικα που θα χρειαστεί να είναι καινούργια η τιμή τους θα είναι αυξημένη γιατί θεωρείται μοντέλο που έχει καταργηθεί...

 

Και βέβαια σαν μεταχειρισμένο το κόστος αγοράς που θα έχει (πχ 12.000€ το πουλούσε αυτό που είχα βρει εγώ) με την αξία μεταπώλησης που θα έχει αργότερα (βάλε τον παράγοντα ότι δεν βγαίνει το συγκεκριμένο μοντέλο πλέων) 

 

Μου είχαν πει ότι στα 12.000€ είναι τιμή full λιανικής στην αγορά έξω, αν μπορείς να το πάρεις 8.000€ είναι καλύτερα για να γλιτώσεις το πάντρεμα που θα έχει ένα τέτοιο αμάξι στο μέλλον .

 

 

Εκτός από το θέμα του μοτέρ (και εγώ είμαι υπέρ τον 122hp)

 

Θα πρέπει να δώσεις προσοχή στα άλλα θέματα που βγάζει το Scirocco

Που όσοι είχαν εγγύηση την γλίτωσαν παρά τρίχα...

 

 

 

 

 

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.