Jump to content
kospasTSI12345

Polo -6R Gti - Πρόβλημα με παράλληλο εγκέφαλο Race chip

Recommended Posts

Πάντως και η abt πλέον βάζει παράλληλο εγκέφαλο στο polo 6r:
 
 
https://www.abt-sportsline.com/tuning/configurator/#31346381!D9173C5
 
 
 

Είναι το gti εμένα . Δεν βλέπω να έχει για αυτό. Για τον 1.2 έχει.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

On 12/8/2019 at 11:55 ΜΜ, kospasTSI12345 said:


Ναι ακριβώς.
Γενικά να σου πω την αλήθεια μου δεν είμαι πολύ ευχαριστημένος. Παρότι το αυτοκίνητο έχει πάρει τα πάνω του το αισθάνομαι λιγο περίεργα. Νομίζω πως οι χαρτογραφήσεις είναι φτιαγμένες πρόχειρα μου κάνει διάφορα περίεργα. Θα επανέλθω βέβαια γιατί δεν τις έχω δοκιμάσει όλες ακόμα μετά το remap. Στην 4 πάντως που δοκίμασα στο ταξίδι παρότι είχες δύναμη κάποιες φορές αισθανόμουν ότι πάει να κομπιάσει. Δεν ξέρω .... θα δω και τα αλλά και θα σας πω


Sent from my iPhone using Tapatalk

βρήκα το παρακάτω manual για το racechip, 

 

 

https://racechip.co.za/media/wysiwyg/RaceChip/Downloads/rc_install_guides/GTS/EBA_GTS_TB_K2_EN_V1.pdf

 

στο section trouble shooting νομίζω αναφέρει τα προβλήματα που παρουσιάζεις. 
Γενικά λέει πρέπει να δοκιμάσεις διαδοχικά όλα τα maps. Το ίδιο πρέπει να γίνει και για fuel economy. 

Edited by enas_aris
Link to comment
Share on other sites

Τον έχω δει τον οδηγό. Τα έχω κάνει αυτά.

Σίγουρα υπήρχε θέμα με τον προγραμματισμό γιατί μετά το remapping καπως βελτιώθηκε η κατάσταση. Δυστυχώς όμως μου ξανακάνει που και που μετά το ταξίδι που έκανα και το απενεργοποίησα ξανά. Στο ταξίδι όταν το αμάξι πιεζόταν πολύ έκανε μικρά κοψίματα και πάλι και επειδή με άγχωσε μήπως με κρεμάσει σε καμία προσπέραση το έβγαλα.



Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και κάπου διάβασα ότι αργούν μέχρι να στρώσουν..

Sent from my ASUS_X00HD using Tapatalk



Πόσο ..... κοντά δυο μήνες το έχω, έχω κάνει πάνω από 4.000 χιλιόμετρα ... επίσης ακόμα και οι ίδιοι δεν μου είπαν κάτι τέτοιο. Αμφιβάλω αν γνωρίζουν λεπτομέρειες για την λειτουργία του.



Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως θα πάρω της Italia speed που χω ακούσει καλά λογια. Και το χει μονο 80 ευρω. Αν δεν κάνει το βγάζω....

Sent from my ASUS_X00HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.